Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 16:36

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG (18. marec 2013, 15:44)

Ahojte, mám čerstvo kúpenú jazdenku Š Octavia Combi Elegance 1,6i 75kW LPG so splyňovačom VIALEE typ CU01. Pri studenom motore mi to ide na tri valce a keď sa motor trochu zohreje a prepne na LPG tak to tiež ide na tri valce. Pri pomaličkom pridávaní plynu sa otáčky šplhaju na cca 1700-1800 a tam akoby zrazu ten prvý valec chytil a otáčky vyskočia na 2200-2400 a to bez toho, aby som plynový pedál stlačil. No a potom už motor ide v pohode, je primerane živý a primerane hlučný. Keď je zohriaty, tak na voľnobeh zasa na tri valce, ale chod je kultivovanejší - menej škube. Po kontrole počítačom som zistil chybu - chyba prvého valca. Vymenil som sviečky - boli tam Bosch super 4 4-kontaktné a dal som tam HGK jednokontaktové určené pre Feldku a Octávku, ale problém to nevyriešilo. Káble som neskúšal vymeniť, lebo je tam zlý prístup, ale vytiahol som fajku z prvého valca, založil tam sviečku a iskru hádzalo aj na voľnobeh :-(. Zmeral som kompresiu a je to 8-8-7-10 od prvého po štvrtý valec. No a tým som svoje nápady momentálne vyčerpal.

Ak ste sa niekto stretli s takým problémom, alebo by ste vedeli inak poradiť, tak budem vďačný.

0 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG (20. marec 2013, 07:46)

pozri sviecky, precisti. Celkovo by som to dal precistit cely palivovy system. Je zname ze LPG zanasaju cely palivovy system a filtre, cistit by sa malo vraj kazdych 15 az 20 tis km pokial aktivne vyuzivas LPG


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

m.bocko
1 prispevkov Žilina-Hájik
#3. RE: Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG (20. marec 2013, 23:43)

Tak na tvojom mieste by som tam dal sviecky co tam maju ist NGK presny typ ti nepoviem ale su 3 alebo 4bodove .Potom kable maju sa menit po 90 000KM . Pokila ti to robi aj na plyn aj na benzin tak chyba bude v zapalovani .ja mam octaviu na plyn s tymito svieckami Súhlasim

1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#4. RE: Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG (21. marec 2013, 14:21)

A možno to ani nie je tou sviečkou... resp. valcom. Smiech
Mám už rok LPG na Pežote 307. Poznám viacerých ľudí, ktorí majú LPG a majú presne
tento istý problém (ja takisto!): naštartuješ a prvých 100 - 500m auto šklbe ako zdochýnajúci kôň.
Ja osobne si myslím, že benzín, na ktorý iba štartuješ - takže ho máš na 1 natankovanie v nádrži možno aj 1/2 roka - stratil parametre, navyše sa asi zmiešal s nejakými
kondenzátami z výparov, takže to už ani nie je benzín, ale šťanka. Súhlasim
Vyjazdi benzín v nádrži, dotankuj 98 oktánový a uvidíš, že Ti nebude šklbať - teda
určite aspoň také 2 mesiace nie. OMG!

1 1
Nahlásiť
Roners 1 prispevkov Levice #5. RE: Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG (21. marec 2013, 23:04)

mam ten istý motor a ten istý problem. spôsobuje to vačka na 100% , skontroluj si ju , daj dole vrch motora tam kde sa dolieva olej, na tom valci co nejde budeš mat zrazený špic!! mam vymenene a motor uz ide normalne , tiez som sa s tým potrapil kým som prisiel nato co to spôsobovalo Že aha www.mg541.imag ... eshack.us

3 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#6. RE: Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG (24. marec 2013, 06:43)

mňa by zaujímalo, čo Ti povedal kupujúci na to, že motor ide na tri valce, a ty si to kúpil....

pretože predávajúci určite vymenil sviečku, cievku, aby sa presvedčil, že to nie je elektrická chyba.

4 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Škoda octavia tour 1,6i 75kW LPG