Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 14:56

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (14. marec 2013, 23:44)

Chcem skontrolovať uhlíky alternátora na Peugeote 206 bez jeho demontáže. Je to možné? Ak áno, ako sa vyberajú?

0 1
Nahlásiť

725 prispevkov
#2. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (15. marec 2013, 18:13)

asi by bolo rýchlejšie a pohodlnejšie ten alternátor vybrať....

0 0
Nahlásiť

juro1980
10 prispevkov Štúrovo
#3. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (15. marec 2013, 18:48)

alebo ked mas pocit ze uz nema taku funkciu jaku ma mat odmeraj kolko v dobija a nemusis ani uhliky ani demontovat

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#4. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (17. marec 2013, 00:27)

Nakvapkal mi do neho olej a prestal dobíjať. Len občas nesvieti kontrolka nabíjania. Obávam sa, že keď dám auto do servisu, naúčtujú mi takú sumu za opravu alternátora, že sa mi z toho hlava zatočí. A pritom ho iba vyčistia od oleja. Neviem však, ak sa do toho pustím, či si sám poradím s napnutím remeňa po reparácii alternátora , Pred pár rokmi sa s tým trápili dvaja mechanici, keď mi menili uhlíky a nedarilo sa im. lebo je to tam všetko natesno.

1 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#5. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (17. marec 2013, 14:11)

Ak si ešte alternátor nerozoberal, neviem či je to najlepší nápad, robiť to sám. Ak sa predsa len rozhodneš ho rozobrať, stiahni si katalóg v ktorom je alternátor nakreslený po dieloch.
Pozri na : http://www.unixautodiely.sk
Sú tam katalógy od rôznych výrobcov na rôzne značky automobilov.

0 0
Nahlásiť
tiri00 1 prispevkov Žarnovica #6. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (17. marec 2013, 16:06)

ak sú tam menené uhlíky pred dvomi rokmi nebudú zodraté,možno by stačilo odmastiť to nejakym sprejom...

0 0
Nahlásiť

juro1980
10 prispevkov Štúrovo
#7. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (17. marec 2013, 23:16)

skus to zo sprejom sa to vola odmastovac alebo cistic brzd a nesetri ten alternator

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#8. RE: Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže? (18. marec 2013, 00:18)

Skúšal som to nasprayovať odmasťovačom, ale je tam kryt, cez ktorý sa alternátorové uhlíky nedali odmastiť. Asi pôjdem do servisu a nechám sa ošklbať ako hus.

1 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Peugeot / Ako skontrolovať uhlíky alternátora bez jeho demontáže?