fiat bravo alebo brava

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 23:22

Autor
Správa

chrissangel751
2 prispevkov Banská Bystrica
#1. fiat bravo alebo brava (27. február 2013, 19:13)

Zdravím chcem sa spýtať či má niekto z vás tieto autá aké sú náklady na servis, údržbu či sú spoľahlivé kazové popr., ktoré z nich je lepšie? Chystám si kúpiť svoje prvé auto a dizajnovo sa mi veľmi páčia spolu s alfou, nakoľko alfy vyžadujú dosť veľké finančné investície, ktoré nemám tak by som to chcel skúsiť na začiatok s touto značkou. Vopred díky za názory rady Výborne

0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 00:39)

Cau. Som privrzenec talianskych aut. Mal som Punto, jazdil som s Mareou a teraz mam AR 147. Co sa tyka udrzby tak klasika benzin je ozaj skvela.

Ano mas pravdu Alfa vyzaduje viac financii na servis a to z dovodu ze je ovela zlozitejsia ako fiat. Uz len viacprvkove napravy a podobne. Ostatne veci su rovnake s JTD vo Fiate.

Ci si vybrat Bravo alebo Bravu je jedno. Je to jedno a to iste auto s tym rozdielom ze jedno je 3 a druhe 5 dverove. Benzinova Marea (co je vlastne Bravo/Brava v Kombi verzii) ma nalietane 300tis km bez nejakej vacsej investicie. Iba klasika a to olej, filter, rozvody.

Myslim ze za tu sumu co teraz kupis Bravo a Bravu ziskas celkom schopne auto. Jedine si musis zvyknut na tvrde plasty v interieri ktore vydavaju rozne pazvuky pri jazde. Sem tam cosi zablbne v elektrike (hlavne to robia konektori vo svetlach, ale to staci otvorit prihnut a nastriekat sprejom na kontakty a fcis dalej) Ale to je proste talian ...

Zobral by som si benzinak 1.6.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť

chrissangel751
2 prispevkov Banská Bystrica
#3. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 08:32)

Tak to hej všimol som si zaujímavé prepojenie zadných svetiel s kufrom Haha tak alfa je aj moja srdcovka, ale vzhľadom na môj sploštený rozpočet na auto cca 2000 € plus 1000 na opravy by alfa u mňa asi len stála a na začiatok fiat stačí prípadne iný koncern, ale skôr by som chcel skúsiť asi ten fiat . A, ktorý ročník by si odporučil u bravy?

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 08:59)

Myslim ze v roku 1999/2000 presli upravou hlavne interieru a pouzitych materialov. Je to neporovnatelne ine. Veru Alfu za 2000 nekupis a ked hej tak rozbitu. A u Alfy by som bral radsej 1.9JTD ako benzinak TwinSpark. Tie neboli bohvieco.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #5. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 11:41)

pokial mas takyto rozpocet tak si si vybral dobre, su to spolahlive auta s beznymi investiaciami, ak najdes zachovaly kusok tak budes mat spokojne vozenie


Life is too short to remove USB safely
2 0
Nahlásiť
Tinko222 26 prispevkov Handlová #6. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 19:12)

Tak tak,budeš spokojný..nie je to naročne auto,aj ked ma svoje muchy ktore budeš musiet ako talianke odpustit...
Ak by si sa predsa rozhodol pre toho fiata Bravo či Bravu..skus si už kuknut aj tu Mareu..a ak by ponuknem ti aj tu moju Haha

1 0
Nahlásiť
mistern1 5 prispevkov Banská Bystrica #7. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 21:13)

Díky za rady pokukujem viac po fiate brava ročník pred 1999, ktorých je v bazáre dosť ale neviem či nebudem sklamaný vtedy sa im nepodarilo vychytať brzdy a tiež neviem či nezainvestujem dosť peňazí do týchto ročníkov :D ročníky po 1999 nájsť tu také auto je vzácnosť :D tak muchy dúfam, že nie spoľahlivosť po takom aute čo ma nechá v štichu to radšej embéčku, ktorú opravím pri krajnici alebo žiguliaka :D pfúha marea to mi pripadá dosť dlhé auto :D som zvyknutý skôr na také kratšie ako favorit a kia rio v autoškole :D

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: fiat bravo alebo brava (28. február 2013, 23:41)

Ano s mareou v podzemnych je to "skvele" ona nie je iba dlha ale aj sakra siroka ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#9. RE: fiat bravo alebo brava (1. marec 2013, 12:42)

Mam fiat Bravo 3d 1.6 16V a docela fajn auto...ide o to v akom stave ho kupis a v akom stave ti vyhovuje na nom jazdit...podla mna nizke investicie na diely co je velke plus pri jazdenych autach kde hocikedy potrebujes daco menit...diely su za nizke ceny aj ked na mojom som menil uz vela vela toho ale bude to tym ze tam mam sportovy podvozok a na nasich cestach dostava dobre cez hubu:D inak som spokojny viem ze opravi sa daju zvladnut za par desiatok eur ak ide len o nieco nevyhnutne:) na vozenie ako auto to staci :)))

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#10. RE: fiat bravo alebo brava (1. marec 2013, 21:08)

Presne ako pise dzusiks, vidis aj on ma konkretne 1.6 benzin. Vozenie v pohodicke. Servis je velmi prijemny. Su to uz stare auta, takze so servisom musis pocitat. Len podla mna uz iba nadabit na to prave ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

mato1943
77 prispevkov Nitra
#11. RE: fiat bravo alebo brava (2. marec 2013, 13:22)

ja som našiel brava 1999 1.4i s 130 000 čo poviete myslíte že by mohol stačiť ten výkon písané je 59kW (80PS) ďakujem za odpovede

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#12. RE: fiat bravo alebo brava (2. marec 2013, 23:42)

No 1.4 z tychto rocnikov neboli nic moc ... radsej tu 1.6. Ale tak ak bude v dobrom stave preco nie. Az potom po roku 2004 boli 1.4 dobre motory. U fiat Bravo/Brava boli z benzinov najviac vychvalene 1.6.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

mato1943
77 prispevkov Nitra
#13. RE: fiat bravo alebo brava (3. marec 2013, 12:04)

to je my jasné ale na fotkách my prišla veľmi zachovalá a že bolo o ňu dobre starané preto by som bol ochotní prežiť tú 1.4

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#14. RE: fiat bravo alebo brava (3. marec 2013, 18:16)

ved to ... ak je ozaj zachovala v tom pripade asi nie je co riesit


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

mato1943
77 prispevkov Nitra
#15. RE: fiat bravo alebo brava (3. marec 2013, 19:27)

ďakujem

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#16. RE: fiat bravo alebo brava (6. marec 2013, 12:23)

fiat oproti VW nehrdzavie, motor 1.6 16v je fakt svizny a silny, marejka je fakt velke kombicko, niektory "pacienti" ohovaraju znacku fiat a to je dobre, lebo to im stlaca dole cenu na trhu a zaroven aj cenu suciastok! Len skus kuknut pod fiat a pod VW, hrdza vsade a suciastky niekedy az dvojnasobne drahe oproti fiatu! Ale odpoved "pacientov" je: ved co chces toto je VW! Maju pravdu, to teda je! Porovnal som brava versus golfik!! Golfik aj stvorkovy dokaze hrdzaviet ako favorit, a ak nevidiet hrdzu tak je tam git po celom aute!

4 5
Nahlásiť

1 prispevkov Topoľčany
#17. RE: fiat bravo alebo brava (17. marec 2013, 22:20)

presne tak,ja mam mareu weekend 1,6 16v,jeto super auto a to mam 6ste,nehrdzavie vobec ani zdola ,a kasna je pozinkovana,takze ta prezije,jazdim uniu snou a som spokojny

3 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#18. RE: fiat bravo alebo brava (24. jún 2015, 08:17)

cawte ludia mam fiat brava 1.4 a chcem sa spytat sfiltra idu take dve hadicky a jedna mi praskla a nejaky cas jazdim ze serem na to tak sa chcem spytat ci to vadi dakujem

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Fiat / fiat bravo alebo brava