Audi A6 2.5 multitronik

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 29. apríl 2024, 21:49

Autor
Správa

dubak152
3 prispevkov Nová Dubnica
#1. Audi A6 2.5 multitronik (22. február 2013, 17:13)

Zdravim,potreboval by som poradht. Mam problem s automatom. Po nastartovani mi zacalo blikat na palubaku PNDR. Pri zaradeni R auto zacalo same cuvat ok, zaradil som D auto malo samostatne tah dopredu ok. Akomile som isiel nad 50 km/h auto zacalo stracat otacky a zle radit. Po vypnuti motora a opatovnom nastartovani vsetko v poriadku automat isiel ako mal 2 dni. Dneska som nastartoval ,ze to blikalo na palubaku PNDR, vypol motor nastartoval a vsetko v poriadku. Stretol sa uz niekto s tymto problemom ? dik za radu

0 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Audi A6 2.5 multitronik (22. február 2013, 17:40)

Ono ked blika PNDR na palubovke znamena to chybu v prevodovke ... hlasi to jednotka. Pricin moze byt strasne vela. Najlepsie by bolo spravit diagnostiku. Ked auto zacne stracat otacky a zle radit znamena ze sa kvoli chybe prepol do nudzoveho rezimu. Pri vypnuti a zapnuti motora sa znova spusti normalne a pri dalsej chybe to znova prepne.

Cize niekde je problem a najlepsie to urci podla mna diagnostika. Pricin moze byt neskutocne vela. Moze to byt aj banalita ze je malo oleja v prevodovke alebo ho treba vymenit ... tazko tipnut. Radsej spravit poriadnu diagnostiku.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

dubak152
3 prispevkov Nová Dubnica
#3. RE: Audi A6 2.5 multitronik (24. február 2013, 20:52)

Olej bol meneny tyzden dozadu ten je o.k a diagnostika vyhodila chybu P1818 ,nizky tlak v okruhu,hydr. ventil 2 ale povedalimi ze to je niaka blbost ze mozno riadiaca jednotka blbne

0 0
Nahlásiť

26 prispevkov Handlová
#4. RE: Audi A6 2.5 multitronik (24. február 2013, 21:48)

Pokial ma daný servis dobru diagnostiku tak musi mu vypisat aj konkretnu chybu na riadiacej jednotke automatu...
Neviem..možno si auto kupoval nedavno a ako u automatu-konk. multitronik-u je citlivost na olej velka..a veci okolo neho...

0 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #5. RE: Audi A6 2.5 multitronik (25. február 2013, 09:43)

mozno by som hladal chybu priamo pri vymene oleja, radenie funguje na zaklade tlaku oleja, menil si olej v motore ci prevodovke. Pretoze pri automatoch sice pisu ze olej v automatickej prevodovke je dozivotny.. ale realita je ina, pripadne kukni ci je ho tam hlavne dost, problemy s radenim byvaju pri nizkej hladine oleja.

Minimalne by som sa chytil tej chyby co vratila diagnostika a zacal problem riesit tam


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

12 prispevkov
#6. RE: Audi A6 2.5 multitronik (25. február 2013, 11:09)

Na 90 percent netreba hľadať chybu v prevodovke, je to chyba výkonu motora, nema dostatočne výkon a preto ide v servisom režime do restartu, treba diagnostikovat vstrekovanie, vrátane váhy vzduchu rgr ventil, primárne chyba bude v moto, nie v prevodovke,

1 0
Nahlásiť

dubak152
3 prispevkov Nová Dubnica
#7. RE: Audi A6 2.5 multitronik (25. február 2013, 12:58)

olej bol meneny aj v motore aj v prevodovke, zajtra idem do servisu s tym ale odkedy som to sem daval ziadny problem,motor ide ako ma aj prevodovka radi bez trhania hladko

0 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #8. RE: Audi A6 2.5 multitronik (12. marec 2013, 09:47)

minimalne by som skusil nastavit zakladne nastavenie riadiacej jednotky, vela krat to uz pomohlo


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

10 prispevkov Štúrovo
#9. RE: Audi A6 2.5 multitronik (15. marec 2013, 18:34)

spravna diagnostika Smiech

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Audi / Audi A6 2.5 multitronik