Renault Scenic dci

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 16:19

Autor
Správa

Borisko90
5 prispevkov Nitra
#1. Renault Scenic dci (5. november 2011, 13:38)

Ahojte,mam otazocku uvazujem nad kupou Renault Scenic,s motorom Dci,alebo 1.6 16V r.v okolo 2001-2002 a vysie,alebo Laguny,ake mate skusenosti?Pocul som ze od Renaultu ruky prec,no neviem kamarat ma Megan Grantour a spokojnost :) Poradte nieco,teraz mam Fiata,a nechcel by som predat auto ktore ma vsetko pomenene,a je spolahlive,a kupit neaku vrazdu :) Dakujem Súhlasim

0 0
Nahlásiť

trnkkka
35 prispevkov Bacúrov
#2. RE: Renault Scenic dci (5. november 2011, 16:08)

Otec má Renault Scenic 2002, motor 1,4i a je spokojný. Kupoval ho z dovozu. Štandardne vymenil rozvody, má ho tretí rok, viem, že mu sem tam niečo odíde. Brat kupoval tento rok nový Renault Fluence a zatiaľ si pochvaľuje. Nové je ale nové... Počula som však, že Renaulty sú v pohode prvé 4 roky a potom sa kazia - odchádza elektronika. Muž hovorí, že ak Renaulta, tak jedine benzín a nekupovať Renault Scenic 1,9 TD. Tak neviem, či som ti troška pomohla.

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: Renault Scenic dci (5. november 2011, 16:55)

tak ja napisem takto. Viem ze Laguny boli krkolomne. Bol to model ktory moc technicky nevysiel aspon teda zo skusenosti vacsiny majitelov co som pocul.

Samozrejme ze rataj ak chces 2001-2 ze su to predsa uz len stare auta a bude na nich co to odchadzat tak ako na kazdom aute s tymto vekom. Otazka je potom ako si na tom so servisom, ci mas niekoho kto ti to vzdy spravi za dobry peniaz a spolahlivo alebo si to porobis sam a ake drahe su suciastky na to.

Z toho teda vyplyva ze takyto starsi rocnik asi skor benzin. Predsa len nie je benzin tak zlozity a drahy na suciastky ako diesel.

Scenic je pekny a myslim ze 1.6 16V mu musi velmi sediet.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

Borisko90
5 prispevkov Nitra
#4. RE: Renault Scenic dci (5. november 2011, 21:46)

Dakujem,hej pocul som ze racej benzin ako nafta,no pomohli ste Dakujem Fajn

0 0
Nahlásiť
Padrex 2 prispevkov Bratislava - Ružinov #5. RE: Renault Scenic dci (6. november 2011, 16:39)

ahoj,ja mam 1,9 Dci rok vyroby 2002 a ZATIAL absolutne ziadny problem aj ked mnohi od diesla odhovaraju..spolahlive a pekne auto..

3 0
Nahlásiť

1 prispevkov Topoľčany
#6. RE: Renault Scenic dci (15. január 2012, 15:23)

Tak poviem ti svoje názory čo sa týka Renault Scenic 2000 až 2003 resp. prvá rada sú celkom spolahlivé auta treba si pozrieť na parkoviskach koľko ľudí ich má a tom svedčí ich obľúbennosť. Rodičia si kúpili scenic 99 dti 1.9 a zatiaľ spokojnosť aj ked je trošku hluční tak je tam pekná spotreba reálne 5 až 6 litrov. Dci som počul aj ked si pozrieš slovesnké alebo české fóra ,že pokiaľ sú vydarené tak je to v pohode na koľko istá cz firma žalovala spoločnosť renault na koľko kúpila služobne auta megani tuším dci a začali im všetky odchádzať na koľko možno sa dobre nevyjadržím ale niečo sa v motore pretočí a potom sa musí robiť dosť drahý repas. Jasnou alternatívou je 1.6 na koľko 1.4 tiež nie je zlá ale nemá taky krutiaci moment a ľudia na fóre mi radili ,že do toho radšej nie potom je 2.0 ale zas veľká spotrebá a vysoky výkon. Takže ja som zvolil osobne 1.6 automat a zatiaľ spokojnosť :-) tiché pohodlné autíčko a dostupnosť dielov na vrakoviskách len u nás v Topoľčanoch je veľká cca 2 firmy sa tým zaoberajú čiže neni problém nejaku hadičku svetlo abo niečo podobné z vrakoviska zobrať na koľko čo som mal predtým ford mondeo 2001 sa to povedať nedalo dostupnosť dielov nulová

Asi tolko to je môj názor :-) ale vždy záleži od toho ako sa auto vydarí :-)

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#7. RE: Renault Scenic dci (15. január 2012, 19:44)

vzdy pri jazdenke zalezi kto to mal pred tebou ... ako bolo o auto starane tak ti bude sluzit dalej Fajn


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
JaneK412 46 prispevkov Kysucké Nové Mesto #8. RE: Renault Scenic dci (16. január 2012, 11:51)

čauko,ja mam lagunu2-hatchback,r.v.11/2001,1.9dci-88kw,a som s nou max.spokojny,auticko mi sluzi tak ako ma,ved sa aj o nu staram az hičkam,takze take veci ako su naplne a filtre ci platnicky nepovazujem za vydaje,ved ked jazdi tak sa aj opotrebuva takze jej davam vsetko co potrebuje,este ma nikdy nikde nenechala na holičkach.ved ked sa clovek stara tak ako ma a dava tomu spravne-orig.diely tak autičko sa aj odvdaci spolahlivostou.tolko moj nazor a skusenost s mojou lagunkou.

2 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Renault / Renault Scenic dci