Voda v nádrži?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 16. apríl 2024, 11:52

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. Voda v nádrži? (4. február 2013, 12:22)

Zdravím motoristov

mám daewoo espero 1.5 glx a mám problém so štartovaním. Momentálne pri otočení kľučíka v štartéri sa mi motor snaží chytiť, ale nechytí. Pred tým mi chytilo a motor išiel takmer 10 - 15 minút a následne začali padať otáčky a motor skapínal. Keď vychladol, dal sa znova naštartovať. Teraz už sa nedá. Prvé čo som spravil som vymenil sviečky, staré boli mokré - pravdepodobne voda ale nehovorím to na 100 %. Napadlo ma že to môže byť aj vodou v nádrži, pretože pri štartovaní sa auto dusí. Mal som malo benzínu a auto stálo vonku v mraze. Môže to byť aj tým? Ako dostanem vodu z karburátora a z nádrže?

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Voda v nádrži? (4. február 2013, 15:46)

no jedine rozobrať a vyčistiť, voda v nádrži alebo karburátore je stará vec, neporadím nič iné ako rozobrať a vyčistiť


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#3. RE: Voda v nádrži? (4. február 2013, 19:44)

skontrolovať, či ide iskra na sviečky.

vyčistiť nádrž a vymeniť filtre nie je nič hrozné.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Voda v nádrži? (4. február 2013, 22:46)

Mokre sviecky mozu byt kludne prechlastanim ... ako si to tocil a nenakoplo to tak je to zafrkane od benzinu. Presne tak. Pozri ci to hadze iskru. Staci ked si ukostris sviecku ked ju mas vybratu a pretocis kusok. Hned uvidis ci to iskri ci nie.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#5. RE: Voda v nádrži? (4. február 2013, 23:35)

skusim to takto... najradsej by som vyprazdnil auto od benzinu a nacerpat novy

0 0
Nahlásiť
a3anko 1 prispevkov Liptovský Hrádok #6. RE: Voda v nádrži? (6. február 2013, 09:14)

ked nacerpas novy benzin, tak sa vody v systeme nezbavis, ta je "prilepena" na vsetkych sucastiach vstrekovacieho systemu vratane vstrekov samotnych, dochadza ku korozii palivovej sustavy... pouzi odstranovac vody zo systemu BG 280 Fuel System Dryer

0 0
Nahlásiť

horvatmi
1 prispevkov Svidník
#7. RE: Voda v nádrži? (7. február 2013, 14:19)

Dobrý deň, ja som mal niečo podobné keď som mal daewo, vypusil som benzík z nádrže, vyčistil som karburátor, nalial som čistý benzín, je potrebné odpojiť privod benzínu ku karburatu a obyčajnou hustilkou v ktoréj je potrebné opačne otočiť gumičku aby hustilka nevytlačala vzduch ale aby naťahovala vzduch, potom pripojiť k privodnej haničke od karburátora a ťahať až kým edostanete benzín, mal by Vám z hustilky vastrieknu, potom pripojte hadičku ku karburátoru a naštartujte. Je to preto, že daewo má elektricku pumpu a tá si sama nenaťaha benzín do karbuátora. Ak to nepomôže môže byť aj elekrické čarpadlo čo je v nádrži poškodené, nachádza sa pod zadným sedadlom. Je ho treba vymeniť, pri zapnúti kľúčika by malo bzučať. Niekedy sa stane že zabzuči ale nepotiahne benzín, ak Vám auto naštartovalo a potom sa nedalo naštartovať, chyba je v palivovom systéme alebo v elektrike ako som písal môže byť čerpadlo vadné v nadrži. Nie je to nič zložité. Ničo eštemám na daewoo.

0 0
Nahlásiť

az66
2 prispevkov Zahraničie - ostatné
#8. RE: Voda v nádrži? (7. február 2013, 22:10)

ak je málo benzínu v nádrži stačí naliať technický alebo medicínsky ( 96,7% ) lieh ( etanol ) .... mne to pri škodovky vždy pomohlo....

2 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#9. RE: Voda v nádrži? (12. február 2013, 08:44)

presne tak ja uz roky rokuce v zime sem tam vlejem do nadrze technicky benzin ktory vodu naviaze a nemusim ani cistit nadrz ani menit sviecky a auto ide stale

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#10. RE: Voda v nádrži? (12. február 2013, 17:34)

zmrznuty vzduchovy filter?

0 0
Nahlásiť
ISTO-JA 1 prispevkov Žilina #11. RE: Voda v nádrži? (12. február 2013, 20:51)

ked to mas mokre sviecky vies ci su mokre od vody alebo to mozu byt mokre aj od benzinu nejde iskra

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Daewoo / Voda v nádrži?