Chevrolet Corvette VII - Stingray

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 18. apríl 2024, 13:53

Autor
Správa

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#1. Chevrolet Corvette VII - Stingray (14. január 2013, 20:00)

Automobilka Chevrolet predstavila v Detroite svoj vlajkový legendárny model Corvette v 7. generácii. S predajom sa začne až v 3. štvrťroku roku 2013.

VII. generácia sa vracia k legendárnemu označeniu Stingray = Raja. Na svojho predchodcu nadväzuje viacerými detailami a prvkami avšak v modernom kabáte.

Dizajn novej Corvette je strihaný s otrými líniami, veľkým množstvom otvorov a hrán. Hneď na prvý pohľad je každému zrejmé, že ide o silný športiak. Auto má odnímateľnú strechu (Targa), štvoricu koncoviek výfuku združenú vzadu a svetlá pripomínajúce Camaro. Karoséria je vyrobená z hliníkového rámu na ktorom je kombinácia ľahkých kompozitov a uhlíkových vlákien. Interiér je smerovaný na vodiča a používa kožu, hliník a karbón.

O pohon sa stará napriek všeobecnému trendu atmosferický benzínový 8 valec s objemom 6,2 litra. Motor prešiel úpravou a ponúka zlepšené priame vstrekovanie paliva, variabilné časovanie ventilov a systém vypínania valcov.

V bežnom prevedení ponúka výkon 331 kW (450 k) a krútiaci moment 610 Nm. Prevodovka je na výber buď 6-stupňový automat alebo 7-stupňový manuál TREMEC s aktívnym vyrovnávaním otáčok. Priemerná kombinovaná spotreba by mala byť iba 9,1 litra na 100km.

Odhalenie v Detroite:


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#2. RE: Chevrolet Corvette VII - Stingray (15. január 2013, 16:47)

Stingray je rajA, tá placatá ryba so špicatým chvostom Výborne

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: Chevrolet Corvette VII - Stingray (15. január 2013, 20:05)

sory preklep, zabudol som pismenko na klavesnici :-) .. dik za upozornenie, opravil som


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Chevrolet (Daewoo) / Chevrolet Corvette VII - Stingray