Toyota Yari 1,0-olej

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 23. apríl 2024, 14:40

Autor
Správa

Manni
1 prispevkov Trnava
#1. Toyota Yari 1,0-olej (8. január 2013, 14:02)

aky olej je vhodny do Toyoty Yaris 1,0 2006... stitok tam uz nemam..tak som si neni isty

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Toyota Yari 1,0-olej (9. január 2013, 20:27)

Podla toho co som pozeral na jednej stranke ktora predava oleje (osobne ju tiez pouzivam a kupujem u nich) ma toyota vlastny olej znacky Toyota. Na palubnom pocitaci ti nepise akeho je typu? Mne to napriklad na Alfe Romeo pise palubny PC aky olej je v motori.

Co sa tyka oleja do Toyoty tak som nasiel ze olej Toyota je v podstate vyrabany firmou Exxon Mobile, co je vlastne olej Esso = Mobil. Inak tam servisy leju odusu Castrol.

Co sa tyka viskozity tak to neviem, ale tipujem to na 5W40 ale nie som si isty ... pockaj na dalsie odpovede.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#3. RE: Toyota Yari 1,0-olej (9. január 2013, 23:48)

original olej Toyota 5W30. Premium syntetický motorový olej Fuel Economy SAE 5W-30
Toyota oleja SAE 5W-30 PFE (Premium Fuel Economy) predlžuje životnosť katalyzátorov výfukových systémov následného spracovania (najmä systémy vybavené filtrom pevných častíc DPF) a vynikajúcu výkonnosť motora. Okrem toho, veľmi dobre chránená pred mechanickým opotrebením, udržuje motor vo väčšej čistote a prispieva k nižšej spotrebe paliva.
5W-30 olej PFE - zložená z vysoko kvalitných syntetických základových olejov a najmodernejšie aditív - je navrhnutý tak, aby vysoko wysilonych zážihových motorov a dieselové motory. Je plne kompatibilný s najnovším filtrom pevných častíc (filter pevných častíc) a katalytických reaktorov / katalyzátory. ACEA: A5/B5/C2.

Výhody 5W-30 olej PFE
má nižší obsah popola, fosforu a síry, čo má za následok zníženie emisií škodlivých zložiek
znižuje spotrebu paliva (ACEA A5/B5) a emisie CO2
účinne chráni proti mechanickému opotrebeniu motora aj za najnáročnejších jazdných podmienok
vyniká pri nízkych teplotách
ACEA: A5/B5/C2

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Toyota / Toyota Yari 1,0-olej