Renault trafic 2.0 dCi

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 14:56

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Renault trafic 2.0 dCi (8. november 2012, 22:09)

Mam problem s traficom.Autu samo od seba počas jazdy zhasína motor.Je to nepravidelné. Naštartujem stále, ale po chvíli motor zdochne. Niekedy idem 1km, potom 10 km.Proste kedy ako.Bol som na diagnostike v renaulte.Tam im nič vadné neukázalo. Všetko že je v poriadku, motor šliapal jak hodinky. Neviem čo mám robiť.Ďakujem za každú radu.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Renault trafic 2.0 dCi (9. november 2012, 15:20)

problem moze byt vseliaky ... cez elektriku az po motorove casti. Mne napriklad auto znicoho nic sa zacalo dusit ale nezdochlo ... len ho triaslo ako osiku a potom sa rozbehlo a potom zase zrazu zacalo dusit. Chyba bola v zlom rozvodovom remeni. Pri vymene rozvodov mi tam dal typek remen s inou hustotou drazkovania. Po nahradeni za spravny kus auto slape ako drak.

Ked motor zhasne elektrika ide?


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#3. RE: Renault trafic 2.0 dCi (9. november 2012, 22:14)

Ano elektrika ide, keď motor "zdochne" svietia červené kontrolky -STOP, červený symbol motora, ...Tak ho znova natočím ,ide 5 sekúnd, vyhodí znova tie červené kontrolky.Potom znova naštartujem prejdem 5KM a znova zdochne. Proste na porazenie.Inak auto ma najazdené 158 000km.Rok výroby 2008.Doteraz som nemal absolútne žiadny problém. Apropo rozvodový remeň som menil v Renaulte asi pred 2 mesiacmi.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Renault trafic 2.0 dCi (10. november 2012, 21:26)

no nvm ... mne sa to tiez stalo po nejakom mesiaci dvoch potom co som vymenil remen ... ale tu moze byt chyb vela.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#5. RE: Renault trafic 2.0 dCi (11. november 2012, 07:15)

dvojliter nemá remeň chlapci Smiech

0 0
Nahlásiť

7 prispevkov
#6. RE: Renault trafic 2.0 dCi (11. november 2012, 15:32)

ZA 1 2.ODCI NEMA REMEN TOTO MOZE BYT PALIVOVY FILTER ALEBO JEGER VENTIL TEN JE NATO ZE PLYNY SU HORUCEJSIE AKO MAJU BYT TAK ODETAVY MOTOR JE NA PRAVO NA MOTORE DRZIA HO 3SKRUTKY VICISTI UVIDIS

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#7. RE: Renault trafic 2.0 dCi (12. november 2012, 15:17)

Ja vravim co mne robilo pri takomto probleme ... ze to bol remen. Ak ma on retaz tak to asi tazko bude robit to je pravda.
Inak skus co poradil ROMAN-CALO. Skus pozriet ten EGR ventil a vycisti ho.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

melenec22
1 prispevkov Prievidza
#8. RE: Renault trafic 2.0 dCi (18. november 2012, 14:08)

mozno to bude smiesne ,ale mne zhasinal motor na favorite ,tiez raz po 1 km ,alebo po 20km ako kedy ,ale vzdy nastartoval a slo sa dalej , nakoniec sa odpojil imobilzer a bolo po probleme

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#9. RE: Renault trafic 2.0 dCi (18. november 2012, 17:16)

Ak auto jazdilo doteraz bez problemov, tak pricina bude pravdepodobne v palive. Skus natankovat plnu nadrz nejakej kvalitnej nafty [napr. Shell] a pridaj aditivum, napriklad VIF. Ak by to nepomohlo, tak treba zajst k nejakemu kvalitnemu mechanikovi a auto mu tam nechat na zistenie priciny, kedze diagnostika nic neukazala. Renaut original servisu by som sa vyhol, su to len vymienaci. Kvalitny renault servis poznam jedine niekde pri Roznave...

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Renault / Renault trafic 2.0 dCi