Je potrebné mať rezervu?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 10:11

Autor
Správa

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#1. Je potrebné mať rezervu? (30. október 2012, 22:11)

Chcem sa opýtať či je potrebné mať podľa platných Slovenských zákonov v aute rezervu. Kupujem auto dovezené zo Švajčiarska, ktoré nemá v kufri rezervu. Namiesto nej tam má také priečinky z tvrdenej peny a v nich je náradie.

Je potrebné mať plnohodnotnú rezervu alebo dojazdovku. Ak nie je potebné mať aspoň opravnú sadu s penou na výplň kolesa s defektom?

Ako je to v zákone?


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Je potrebné mať rezervu? (31. október 2012, 20:13)

tak som si už aj poradil .... podľa Z.z. 464/2009 nemusí byť rezerva, ak sú vo vozidle prostriedky na bezdemontážnu opravu poškodenej pneumatiky umožňujúce jej dočasné použitie. To sa týka osobných áut.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Je potrebné mať rezervu? (2. november 2012, 11:56)

presne tak, aj keď skúsenosti hovoria, že rezerva v aute nie je na škodu. Hlavne pri slovenských cestách, kde si skôr rozrazíš pneumatiku na jame alebo niečo podobne, kedy je nejaká rýchlosada bezmocná


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#4. RE: Je potrebné mať rezervu? (4. november 2012, 17:40)

ako píše kolega rezerva nie je na škodu. Robím v pneu servise. Keď tam máš sadu na opravu ,tak tá ti pomôže len dočasne. Potom to aj tak musíš dať spraviť v Pneu servise.Tá sada vlastne slúži na to aby si došiel do najbližšieho pneu servisu de ti do opravia.

1 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: Je potrebné mať rezervu? (5. november 2012, 08:55)

to mi je jasne ... ja som len potreboval vediet ci mozem jazdit bez rezervy kvoli policajtom kym nezozeniem origo rezervu do kufru aka tam ma byt ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

dagasz
14 prispevkov Sereď
#6. RE: Je potrebné mať rezervu? (19. november 2013, 15:05)

nieje

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#7. RE: Je potrebné mať rezervu? (21. január 2014, 02:28)

Zakon vychadza v ustrety predajcom a autorizovanym servisom. 464ka hovori, ze nemusis-, ak atd, ale prax je o niecom inom. Mat len Kit-ko je len viac starosti a viac penazi. Kazdy starsi sofer profesional povie ze bez riadnej rezervy viac ako za okres nechod! Moj otec je vynimka, no ale ved nie je profisofer, len sa nadomna vystatuje, ze uz 45 rokov soferuje...a potom som ho raz musel zachranovat, ked rozbil plast kolesa na novom volve. No ani potom si nedal povedat, stale jazdi bez rezervy, vraj drahe...a ja cakam, kedy mi v nedelu vnoci zavola na mobil, ze je v....sak si domyslite

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Polícia a dopravné predpisy / Je potrebné mať rezervu?