trati sa chladiaca znes

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 5. máj 2024, 14:53

Autor
Správa

bonero1
19 prispevkov Trebišov
#1. trati sa chladiaca znes (23. október 2012, 20:43)

kde sa nachádza vodná pumpa,mam trochu mokre pri chladici,je potrebne dat dole naraznik ked chcem to skontrolovat poraddte dakujem

0 0
Nahlásiť
stefan90878 22 prispevkov Senica #2. RE: trati sa chladiaca znes (23. október 2012, 21:32)

Na akom aute? Vodnú pumpu ženie remeň. Hľadaj tam.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: trati sa chladiaca znes (23. október 2012, 22:25)

No pri chladici mokre znamena ze je pravdepodobne prasklina alebo netesnost prave na nom. Vodna pumpa ako je spomenute je pohanana remenom. Cize zvacsa zboku motora.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #4. RE: trati sa chladiaca znes (24. október 2012, 07:48)

naštartuj motor a prejdi si chladiacu sústavu kde sa voda stráca, hadičky, motor.. kde sú mokré stopy, skontroluj si aj či nepení olej či sa nedostáva chladiaca zmes do oleja


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

bonero1
19 prispevkov Trebišov
#5. RE: trati sa chladiaca znes (24. október 2012, 08:08)

je to passat c3 b6 bkp 16v 103 kw ,ukazuje sa to pri chladici preto potrebujem vediet ci je potrebne demontovat naraznik ,alebo preco presakuje, nechcem rozobrat pol auta ci neni problem termostat,dakujem za odpoved

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#6. RE: trati sa chladiaca znes (24. október 2012, 11:51)

Samozrejme, že vodná pumpa je na motore, takže nárazník a jeho demontáž s tým nemá nič spoločné... Keď nevieš ani nájsť vodnú pumpu, nepúšťaj sa do opráv auta. To nie je myslené ironicky, myslím to vážne.
Oprava auta nie je taká jednoduchá ako to niektorým pripadá. Keby bola, autoservisy by nemuseli existovať.

1 0
Nahlásiť

bonero1
19 prispevkov Trebišov
#7. RE: trati sa chladiaca znes (25. október 2012, 08:06)

Myslel som chladic preto ta demontaz naraznika,ci je potrebna asi ano,chladic treba aj tak odtlakovat to aj tak nepomoze radsej uz vymena za novy ale otazka je preco prepusta, je problem termostat,auto je 6rocne,spoje su suche medzi chladicom a motorom,dalsia moznost je ci nebolo burane a casom sato ukaze nejaka prasklina ktora sa zacne zvecsovat,ja hom mam 4r za ten cas som dolial 1l zmesi nepocitam celu vymenu,slzi to v hornej pravej casti pohladom presne sa neda zistit lebo je kryté plastom.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: trati sa chladiaca znes (25. október 2012, 08:09)

Vymena chladica nie je taka narocna zalezitost. Uz som to absolvoval na mojom aute. Je normalne ze chladic moze zacat slzit. A nemusi to byt kvoli buracke ... kludne to mohlo byt napriklad aj kamienkom ktory si chytil pocas jazdy ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

bonero1
19 prispevkov Trebišov
#9. RE: trati sa chladiaca znes (26. október 2012, 19:03)

pri vymene chladica je potrebne dat dole naraznik?,zatial som len tak pozrel, ventilátory by nebol problem vybrat alebo odpojit od chladica este neviem ako klíma je upevnena

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#10. RE: trati sa chladiaca znes (26. október 2012, 19:15)

ja som na mojom starom aute nemusel davat, normalne som odpojil hadice, vyspustil zmes a vytiahol vrchom von ... nvm ako na tom passate, kolko je miesta na to ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#11. RE: trati sa chladiaca znes (27. október 2012, 23:13)

začni rozoberať a prídeš sám na to, či musí nárazník dole, alebo nie

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#12. RE: trati sa chladiaca znes (2. november 2012, 13:30)

ked sa tratí pomaly,kúp prípravok Alumaseal za asi 6-8 euro a nasyp do vyrovnávacej nádržky,drobné praskliny do 1 mm2 ti zapchá a utesní.....nezhorší chladenie a vydrží to aj pár rokov

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#13. RE: trati sa chladiaca znes (6. november 2012, 16:27)

je to vazne ja by som to nepodcenoval a zavolal by som si kamosa co tomu rozumie a nech sa nato pozre ja som tak odfajcil motor na peugeote asi 200kmm od domu a teraz co a este ktomu ide zima tak premyslaj.

0 0
Nahlásiť

bonero1
19 prispevkov Trebišov
#14. RE: trati sa chladiaca znes (12. február 2013, 09:09)

zbadal som ze len pri velkom zatazeni,syn sa potreboval dostat na skusku, ako naschval autobus ho nechal,tak som ho viezol ja a poriadne na to dupol vzdialenost 100km,nasledne klesla hladina 1,5az2cm pokial je prasknuta hlava alebo tesnenie ono sa casom ukaze,stale sledujem hladinu a je v poriadku...

0 0
Nahlásiť

bonero1
19 prispevkov Trebišov
#15. RE: trati sa chladiaca znes (12. február 2013, 09:17)

co sa mokre ukazovalo pri chladici bolo to od intercoolera na boku bola prasklina uz som ho vymenil zatial je to v poriadku

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Volkswagen / trati sa chladiaca znes