Peugeot 206 - batéria

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 1. máj 2024, 23:43

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Peugeot 206 - batéria (11. október 2012, 22:48)

Mam problem, pri startovani auta. Ked nejazdim a auto stoji par dni, neda sa nastartovat, nejdu svetla, radio, jednoducho nic, samozrejme ze ma napadla bateria, kupila som novu a nic, nepomohlo. Na novej baterke som nastartovala, pojazdila, auto zas stalo a zas nejde. Vie mi niekto poradit?

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Peugeot 206 - batéria (12. október 2012, 00:10)

No pricin moze byt viac.

Jedna co ma napada je taka, ze je zly alternator a bateriu nedobija. Takze po nahodeni novej baterie sa proste vybije a nema ju co dobit. Preto potom ostane hlucha.

Dalsia vec je ze moze byt chyba v elektrike. Skratujuci spoj napriklad. Ten vybija baterku.

...

Skusil by som bateriu dat na nabijacku a nahodit do auta. Ak to pojde znova bez problemov a znova sa potom po jazde vybije, tak bude problem ako som pisal. Alternator, chybná elektrika ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Peugeot 206 - batéria (12. október 2012, 10:13)

Už viac krát som sa stretol s problémom, že ľudia jazdili veľmi krátke vzdialenosti počas ktorých sa batéria nestihla dobiť. Resp. ak niekto jazdí každý deň 3 km do práce a spať tak sa jednoducho batéria nestihne dobiť, častý problém pri Fabiach.

Ak však jazdíš dlhšie vzdialenosti tak už bude problém niekde inde, zrejme slabší alternátor ak píšeš, že batéria je nová.


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#4. RE: Peugeot 206 - batéria (12. október 2012, 14:05)

Než si dáš auto do opravy tak skús všetky spotrebiče povypínať. Rádio vypni pred vypnutím motora, aby nezostalo v pohotovostnom režime. Keď zamkneš, skontroluj či nesvieti osvetlenie interieru. Ak aj potom vybíja batériu, tak budeš musieť navštíviť nejakého elektrikára.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: Peugeot 206 - batéria (13. október 2012, 07:14)

či funguje alternátor, zistíš aj doma za pomoci multimetra. pri naštartovanom motore musíš na svorkách baterky namerať od 14 voltov hore.

ba

0 1
Nahlásiť

2 prispevkov
#6. RE: Peugeot 206 - batéria (13. október 2012, 13:38)

Fíha, ďakujem všetkým. Keď záhada bude odhalená napíšem.

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#7. RE: Peugeot 206 - batéria (14. október 2012, 12:47)

Pokiaľ máš autorádio s odnímatelným panelom vyber panel pokiaľ nejazdíš, niektoré majú dosť veľký odber.

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#8. RE: Peugeot 206 - batéria (14. október 2012, 18:16)

tiež mam ten istí problém s mojou 206 keď dlhšie stojí nenaštartujem

0 0
Nahlásiť

Juraj196
1 prispevkov
#9. RE: Peugeot 206 - batéria (15. október 2012, 17:53)

Len vo všeobecnosti - ak je použitý zodpovedajúci akumulátor (kapacita) - zjednodušenee platí že čím väčší motor tým akumulátor s väčšou kapacitou a benzín ma slabší ako diesel - tak buď elektrická sústava auta nedobíja, alebo ak je auto v pokoji, tak sa akumulátor vybíja cez skrat, zariadenie v aute a podobne. Nabíjanie sa vyskúša ľahko - meraním napätie na svorkách akumulátora pri idúcom motore a vybíjanie odmeriame meraním porúdu, ktorý tečie z akumulátora pri vypnutoim motore a vypnutých spotrebičoch. Toto je práca pre autoelektrikára alebo mierne znalejšieho amatéra. Rozhodne to nie je štandartná situácia a treba ju vyriešiť čím skôr. . Som smutný

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#10. RE: Peugeot 206 - batéria (16. október 2012, 18:11)

Vyčisti alebo vymeň štartér na 99 percent bude chyba tam

0 0
Nahlásiť
prosteZdeno 10 prispevkov Liptovský Mikuláš #11. RE: Peugeot 206 - batéria (28. október 2012, 20:51)

premeraj aj bateriu, musi mat napatie minimalne 12,5 V, ak je to menej, dobi dobijackou.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Peugeot / Peugeot 206 - batéria