kto ma prednost v jazde

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 5. máj 2024, 13:35

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. kto ma prednost v jazde (26. september 2012, 15:32)

Mam mensiu dilemu pri tejto krizovatke v tom kto ma prednost v jazde. Pocul som uz viacero nazorov, preto si uz nie som isty co je spravne. Ak cervene vozidlo odbocuje na parkovisko a zelene pokracuje rovno z vedlajsej cesty na hlavnu, tak kto ma prednost ? Niektori argumentuju tym ze cervene odbocuje na miesto mimo cesty tak by malo dat prednost zelenemu, iny mi zas vravia ze prednost dava zelene cervenemu, Tak ako to je ? Situacia je na obrazku nizsie.


http://picturepush.com/public/10207957
www.www4.pict ... urepush.com

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: kto ma prednost v jazde (26. september 2012, 15:41)

Ja kebyze som zelene tak dam prednost cervenemu urcite ked ho vidim ze ide po hlavnej a ja idem na hlavnu.

Podla mna musi byt znacka pre zelene auto daj prednost v jazde alebo stopka pred hlavnou cestou.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
3 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: kto ma prednost v jazde (28. september 2012, 10:24)

no teoreticky môžu ísť súbežne :) ale myslím si, že červené by malo mať "prakticky" prednosť lebo je na hlavnej, myslím že zo skúsenosti platí nepísané pravidlo, že ten na halvnej ceste má maťprednoť pred tým, ktorý na hlavnej ceste nie je


Life is too short to remove USB safely
3 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#4. RE: kto ma prednost v jazde (28. september 2012, 16:17)

suhlasim :)

2 0
Nahlásiť

1 prispevkov Malacky
#5. RE: kto ma prednost v jazde (28. september 2012, 19:39)

Seliga.matejSúhlasim

2 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#6. RE: kto ma prednost v jazde (30. september 2012, 16:17)

keby uz islo do tuheho (obe auta staly 20m od seba)...červene ma prednosť ale ten kto tam postavil to parkovisko si zasluzi pár faciek :) keby vsak bolo cervene sto metrov odo mna a stojí, ja ho dobre nevidím a v dobrej viere uz vstupim na hlavnu tak musí dat prednosť zelene mne. podla mna ide aj o vzdialenost cerveneho od zakruty..

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#7. RE: kto ma prednost v jazde (2. október 2012, 14:46)

Nie je o com diskutovat, akonahle ide vozidlo po hlavnej komunikaci a a je uplne jedno kam chce odbocit ci mimo komunikaciu alebo na vedlajsiu cestu alebo na pumpu a podobne stale ma prednost pred vozdilami iducimi z vedlajsej komunikacii. Nikde v zakone sa nehovori, ze vozidlo odbacajuce z hlavnej na ine miesto ako je komunikacia ma davat prednost. Prednost dava jedine vozidlam, ktore idu takztiez po hlavnej napr.oproti iducim a podobne. Mozno myli ludi, ze sa pise, ze vozidla iduce z miesta mimo komunikacie davaju prednost vsetkym vozidlam, co samozrejme plati a tu neplati ani pravidlo pravej ruky. Pozor aj obytna zona sa povazuje za miesto mimo komunikacie a teda vozidla iduce z obytnej zony su povinne davat prednost vsetkym vozidlam iducim po komunikacii.

5 0
Nahlásiť

Zabiacik-BA
1 prispevkov Bratislava - Petržalka
#8. RE: kto ma prednost v jazde (2. október 2012, 20:39)

Prednost nema nikto a obaja cakaju na prichod policie - samozrejme tej nasej slovenskej, Auta obom vodicom ukradne a daruje ich cigánom do záhrad na nelegálnych pozemkoch...

7 5
Nahlásiť

Blindo
1 prispevkov Liptovský Mikuláš
#9. RE: kto ma prednost v jazde (3. október 2012, 08:56)

suhlasim s carlosom. Ak je odbocka na parkovisko v strede Tckovej krizovatky dava zelene prednost cervenemu. ak by bola odbocka od krizovatky blizsie k cervenemu autu musi davat prednost cervene zelenemu autu, kedze zelene ak vojde do tejto krizovatky automaticky je na hlavnej ceste....

0 2
Nahlásiť

1 prispevkov
#10. RE: kto ma prednost v jazde (5. október 2012, 09:13)

cervene je stale na hlavnej.Zelene prichadza po vedlajsej,je povinny dat prednost v jazde cervenemu.

2 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#11. RE: kto ma prednost v jazde (14. október 2012, 14:13)

Odporúčam opätovné navštívenie Autoškoly, z dôvodu neznalosti predpisov v cestnej premauke.

1 0
Nahlásiť
prosteZdeno 10 prispevkov Liptovský Mikuláš #12. RE: kto ma prednost v jazde (24. október 2012, 13:24)

miroot neviem ci mas vodicsky preukaz alebo este nie ale ak mas tak ho vrat na DI alebo napis kedy a kade pojdes aby som si dal pozor

0 0
Nahlásiť
1.2.3.Nezmar 2 prispevkov Košice - Staré Mesto #13. RE: kto ma prednost v jazde (13. máj 2013, 00:23)

Keďže v súčasnom znení zákone neexistuje definícia miesta ležiaceho mimo cesty, ani presná definícia križovatky, platí ustanovenie o odbočovaní a križovatke. takže pokiaľ sa jedná v danom prípade o jednu križovatku, prednosť má vozidlo idúce po hlavnej ceste, t.j. červené.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Všeobecná diskusia / kto ma prednost v jazde