xenony

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 08:54

Autor
Správa

46 prispevkov Kysucké Nové Mesto
#1. xenony (24. september 2012, 08:42)

zdravim,ake su originalne xenonove vybojky-myslim znacku a koklo kelvinove su najlepsie-nechcem aby mi to svietilo do modra ani modry nadych tam nechcem,iby biele svetlo.Diki

0 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: xenony (24. september 2012, 09:31)

originálne sú len od výrobcu, akého dodávateľa používa je už na každom jednom. Okrem origo sa dajú zohnať v tejto dobe za celkom rozumné ceny, ja si myslím, že už nad hranicu 4000k by som nešiel, je to nefér voči iným vodičom, ktorých to osvetluje.


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

46 prispevkov Kysucké Nové Mesto
#3. RE: xenony (24. september 2012, 09:37)

ked som ju kupil boli tam philips a osram,teraz tam mam nahrady xenonov.vybojok myslim ze od HID,viem ze do 5000 kelvinov svietia na bielo,nad uz s nadychom do modra,najidealnejsie su vraj 4300 a 5000 kelvinove,viac vydrzia a hlavne svietia na bielo.

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov Brezno
#4. RE: xenony (1. október 2012, 11:33)

pokiaľ viem tak v kelvinoch sa označuje farba svetla a nie svietivosť žiarovky ;)... 6000 kelvinové sú už s nádychom modrej resp. sú modré.. keď chceš biele tak maximálne tých 5000 kelvinov a ani zákonom nie sú dovolené viac ako 5tisícky

0 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: xenony (1. október 2012, 11:58)

Nasiel som takyto obrazok, ktory to pekne znazornuje:
www.hting.synt ... hasite.com

Ak ti ide o to aby si co najlepsie videl a mal biele svetlo, vzal by som si 6000 kelvinove. Ak chces byt aj trocha fer voci ostatnym, tak aj ja osobne by som si vzal HID a tych 4300 kelvinov.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

46 prispevkov Kysucké Nové Mesto
#6. RE: xenony (2. október 2012, 15:25)

mylit sa je predsa ludske co sa tyka tych kelvinov-nie? praveze som az moc ferovy voci ostatnym na ceste,teraz tam mam hid-5000kelvinove ale len nahrady,len si uz nepametam ci orig.svietia lepsie a ci to je len otazkou vydrze nahrad voci originalom. Súhlasim

0 0
Nahlásiť

zavodsky4
2 prispevkov Bratislava - Petržalka
#7. RE: xenony (15. október 2012, 22:35)

Zdravím všetkých, prosím o informáciu, kto vie v akých cenách sa pohybujú spomínané xenóny a kde sa dajú objednať ?
Ďakujem. Jozef.

0 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #8. RE: xenony (16. október 2012, 07:31)

dosť záleží či chceš "kvalitnejšie" z domáckych obchodov kedy som ich videl za 50e a viac, alebo využiješ možnosť si ich objednať priamo z Číny alebo kúpiť prostredníctvom inzercií s lacnejšími značkami, kedy idu ceny už od 30e s celkom slušnými parametrami.

To sú ale minimálne ceny, stále platí že za kvalitný xenón napr. Hella necháš aj 500e


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

46 prispevkov Kysucké Nové Mesto
#9. RE: xenony (16. október 2012, 10:08)

ja viem o cene kolo 35 eur za kus za osram-philips za xen.vybojki d2r. a nahrady idu po 12-13 kus.

0 0
Nahlásiť

zavodsky4
2 prispevkov Bratislava - Petržalka
#10. RE: xenony (18. október 2012, 21:32)

Matej aj Janek, ďakujem Vám za odpovede.
Jozef.

0 0
Nahlásiť

46 prispevkov Kysucké Nové Mesto
#11. RE: xenony (19. október 2012, 11:45)

Za malicko-rado sa stalo,ked viem pomoct-poradit tak tak aj urobim. Súhlasim

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#12. RE: xenony (27. september 2013, 16:33)

Take male usmernenie:

hranica "denneho" (bieleho) svetla bola stanovena na 5600K. Vsetko pod 5600K nazyvame zltym svetlom a vsetko nad modrym svetlom. To je samozrejme zavisle na tom, kolko pod a kolko nad - cim viac, tym viac modre alebo zlte svetlo.

Treba este povedat, ze ludske oko sa vzdy prisposobi (ludovo povedane "zabieli" ako videokamera). Ak ale ma niekolko zdrojov svetla a kazde je inej farebnej teploty (to K je Kelvin a pouziva sa na urcenie farebnej teploty svetla a nie jeho intenzity), tak vtedy mozete vidiet rozdiely. Po tme je vam to vsak prd platne, lebo kam sa pozriete, tam oko zabieli :)

Preto sa na presne urcenie teploty svetla pouzivaju meracie pristroje (taky jeden si mozete kludne aj kupit).

Snad som vam to trochu objasnil.

A ked uz sme pri tom, nema z vas niekto skusenost s Osram Silverlight Xenarc?

Dik.

Cus :)

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Renault / xenony