podvozok

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 8. máj 2024, 21:37

Autor
Správa

5 prispevkov
#1. podvozok (5. september 2012, 22:20)

chcel by som poprosit nejaku radu,,,, mam peugeot 407 2,7HDi a oblubil som si to auto a nakolko chcem aby co najdlhsie vydrzalo tak sa on chcem nejak postarat,,, podvozok je v poriadku zatial minimum hrdze,, auto ma 5 rokov,, ale napadla ma taka vec dat opieskovat podvozok + nejaky ochranny nater (farba co sa zazere do podvozku) + ochranny gumeny nastrek,, bojim sa toho ci tym viac autu neublizim ako pomozem,, karoseria je z vyroby namacana v nejakej kataforeze + pozink,,

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: podvozok (6. september 2012, 10:14)

Myslim ze na to ti najlepsie odpovie specializovany servis co ti to bude robit. Sam to asi robit nebudes ... ci sa mylim?

Existuje na podvozok velmi vela pripravkou ktorymi sa da osetrovat. Existuju konzervacne roztoky, ktore zabranuju dalsiemu rozsirovaniu hrdze. Potom sa pouziva nastrek na baze gumoasfaltu. Idealne nejaky hrubozrnny, ktory ma lepsiu odolnost voci lietajucim a narazajucim kamenom. K prikladu spomeniem znamy BODY alebo Presto.

Ci ublizis podovozku? Myslim ze nie. Ak to chces spravit, zbehni do servisu kde to robia a skus sa ich spytat co by ti odporucili. Urcite ked si das hrubu vrstvu gumoasfaltu po celom podovzku sa ti znizi okrem ineho aj hluk v kabine.

Inak na zimu su velmi uzitocne zasterky za kolesa, pripadne viem ze niektore automobilky pouzivaju priehladnu silnu odolnu foliu na casti blatnikov za kolesami kvoli ochrane od lietajucich kamenov.

Najlepsia ochrana pre auto v zime je nejazdit na nom a nechat ho v garazi Haha co asi nie je realne ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#3. RE: podvozok (6. september 2012, 14:54)

tak ano bude mi to robit jeden servis na to,, ale neviem o nich nic ci tomu vobec rozumeju alebo co,, a ich ked som sa spytal povedali ze to je dobra vec samozrejme nikto si nenasere do vlastneho hniezda,, ale ked som volal do peugeotu tak povedali ze to neni dobre riesenie z hladiska prudenia vzduchu,, ze niekde sa moze podarit vacsi nastrek a inde mensi a vzduch nebude prudit jak ma a ze ked jazdim autom rychlejsie cca 130 a viac (co ja jazdim casto) ze by to mohlo zacat pohadzovat autom alebo nieco take ze to mi nevedia povedat presne co to bude robit ked to bude hotove,, vraveli ze taketo upravy sa robia najma na autobusoch a kamionoch ale tie jazdia max 90-100km/h tak je to bezpecne.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: podvozok (6. september 2012, 19:31)

To tam zase nedaju taku vrstvu aby toto s autom porobilo ... toho by som sa nebal. Je sice mozne ze budes citit zmenu pri vyssich rychlostiach ale zeby to s autom kyvalo a hadzalo to hadam nie. To by ti tam museli zospodu nieco pridat alebo zastavit nejaky kanal na prudenie vzduchu ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: podvozok (6. september 2012, 19:40)

Inak si ale myslim ze je to zbytocne co ides robit. Nie je mozne aby na 5 rocnom aute odchadzal podvozok. Auta uz od roku 2000 maju take ochrany od vyroby na karoserii ze musia vydrzat .... Ved si zober napriklad taky Golf IV ktoremu VW daval zaruku 12 rokov na karoseriu. Nove Kie maju zaruku 7 rokov ...

Je to tvoja vec. Ak to chces ako prevenciu nech sa paci. Uskodit to neuskodi urcite ... ale podla mna je to este zbytocne. Ked bude mat auto 10 rokov a viac, potom by som asi dal preventivne osetrit podvozok ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#6. RE: podvozok (6. september 2012, 22:27)

ty nepoznas nejaku firmu co taketo robi? ja som nasiel v mojom okoli len jednu,, ale som ochotny ist aj dalej koli kvalitnej robote,,, a ja viem ze 5 rocne auto este hrdzave nebude,, ale planujem si ho nechat dlhsiu dobu a nie stylom co je dneska v mode a´la kazdy rok nove auto, alebo kazdy treti,, a riesit hrdzu potom uz ked tam bude, ako sa hovori dobru burinu len tak nevy.ebes a hrdza je tedy riadna burina,, preto ju chcem predbehnut takouto ochranou

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#7. RE: podvozok (7. september 2012, 11:31)

veru neviem ti poradit konkretnu firmu ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov Bratislava - Vajnory
#8. RE: podvozok (9. september 2012, 22:30)

V Novych zamkoch sa stav v servise p. Fellnera, ten ti rozhodne spravne poradi. Určite však nepieskuj podvozok

2 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#9. RE: podvozok (10. september 2012, 10:02)

hmmm fellner nema servis ale nejake autolaky nie?

0 0
Nahlásiť
prosteZdeno 10 prispevkov Liptovský Mikuláš #10. RE: podvozok (12. september 2012, 09:12)

kup si protekor alebo body 930. mozes to normalne natret stetcom alebo sa to da aj nastriekat. hlavne predtym wapkou vycisti podvozok, ak je niekde hrdza odstranit odhrdzovacom. odporucam dat aspon dve vrstvy. mala rada na zaver, ked to budes aplikovat, oblec si taky jednorazovy oblek z igelitu bo ak sa ti to svinstvo prichyti na oblecenie uz to nikdy neodstranis :D

2 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Peugeot / podvozok