Peugeot 407 SW 1.6 HDi

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 27. apríl 2024, 01:35

Autor
Správa
696 prispevkov Žilina inzerátov #1. Peugeot 407 SW 1.6 HDi (20. august 2012, 10:10)

Chystám sa kúpiť toto auto, vieme mi poradiť čomu sa mam pri kúpe vyvarovať alebo čo pozrieť? Či je auto spoľahlivé a na čo si dať pozor.


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#2. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (20. august 2012, 17:46)

ten motor je slabi na to auto dlho ti nevidrzi je to SHIT

0 1
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (21. august 2012, 06:38)

no co ja viem, 110k nie je najhorsie, pocul som ze je menej poruchovy ako 2.0 HDi


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#4. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (21. august 2012, 17:45)

Choroba Peugeota 407 SW predne čapy cena jedneho 100 EUR cca

0 2
Nahlásiť

1 prispevkov
#5. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (22. august 2012, 01:21)

Mozem len odporucit.. Sam mam Peugeta s tym motorom a nemam ziaden problem, ak HDi tak jedine 1,6.

1 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #6. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (22. august 2012, 07:29)

super, vdaka za informacie, nieco ine na co si dat pred kupou pozor?


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#7. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (22. august 2012, 08:33)

Nekupuj to auto... jazdil som na 2,0 HDI. Aj ked je to pekne auto po najazdeni 150 tis zacalo na nom odchadzat postupne vsetko...stvrtrocne islo na opravy cca 2000 euro...Spotreba aj tah je super je velmi fajne po dialnici...ma strasne nizky podvozok furt som ho niekde chytil. Vseobecne francuzi a spolahlivost nic moc aj ked neviem posutit tie "Slovenske" peugeoty.

1 1
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (22. august 2012, 14:03)

tak po najazdeni urciteho poctu km si kazde auto vypyta vacsiu generalku. a ked ma k tomu tazky motor 2.0 diesel urcite na sr cestach odidu napravy. 1.6 bude lachsi motor a napravy vydrzia asi viac.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 1
Nahlásiť

1 prispevkov
#9. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (23. august 2012, 09:59)

Já som mal 407 ale 2,0 a bol som s tým autom nad mieru spokojný. Užíval som ho tri roky bez poruchy v plnej sile a kráse. Pohodlie na túto kategóriu jedinečné, jazdné vlastnosti taktiež super. Myslím si že cena za ktrorú v súčasnej dobe idú je ne primeraná a keď si to porovnám so Škodou Oct II. tak určite škodovka na 407 nemá. Neviem ako to je s tou 1,6, já by som určite do toho neriešil radšej ten 2,0 liter. Jediné čo ma prekvapilo na tomto aute boli stierače. Tak ako som si zistoval nebol som jediný, je to asi výrobná alebo skrytá vada týchto áut. Ide o to, že stierače sa zapína li samé od seba resp. niekedy aj v tedy, keď som zamkol, alebo odomkol diaľkovým ovládaním, alebo potiahol kľučku dverí. Stierače sú riadené samotným podradeným počítačom a bolo my povedané že táto chyba sadá odstrániť jedine výmenou stierač, na ktorom je namontovaný aj tento počítač resp. riadiaca jednotka. Bol som teda v servise, kde ma liečili s tým, že výmena je nutná a cena bez práce čini 843 Eu, čo je bomba. Toto bola pohnútka prečo som auto predal, ale banujem. Teraz hľadám doma aj vonku niečo také, nemusí to byť kom byť ako som mal. Ale určite min. 2,0 L v maxi výbave.
Čo som neskôr zistil, tak tá info v nemenovanom servise Peugeot v Trenčín bol dobrý ......, dobre tam liečia ľudí, lebo je to lez softvérová záležitosť. Darmo defky a servisy vedia dobre o ... . . Ináč auto super.

2 2
Nahlásiť

4 prispevkov Miloslavov
#10. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (24. august 2012, 06:41)

407 mala v zaciatkoch dost vela detskych chorob, ale tych malo napr aj vsetkymi odporucany pasat a nejako sa to prehliada. CO na nej odchadzalo? Ako uz niekto spominal, tak predne capy, ktore sa montovali od r2006 posilnene, odvtedy uz nie su s nimi problemy, dnesne auto ich uz bude mat vymenjene. Odchadzaju klapky na klime, ktore sa montuju od 2008 posilnene. Casto je diera v chladiacom systeme, tj vyfuci chladiace medium prec, nie je to nastastie nakladna oprava novy chladic v druhovyrobe stoji cca 80eur, odporuca sa pred neho dat mriezku z tahokovu. Ak ma auto 150 000a viac co asi bude mat, tak moze odist filter pevnych castic FAP, dnes to uz nastastie u pezota nie je nakladna oprava, vymena za repas v autorizaku stoji okolo 200eur (porovnajte si to s japoncami/korejcami kde stoji filter aj 4000eur, ano styritisic!). Ak posilovac riadenia vo volante drni, tak je malo kvapaliny, ak sa doleje a stale drni, tak je na odchode (ale stale sa da s nim najazdit desiatky tisic, rovnako ako s piskajucim turbom).
Bledne/tmavne displej, problem stieracov bol vyrieseny v r 2006 myslim, v 1,6 motore do roku 2008 sa silno odporuca vyhodit sitko na olejovom vstupe do turba, ktore sa zanesie a turbo nemaze=odide. u 407 s 1,6hdi sa len malo ludi stazuje na nedostatok vykonu, je samozrejme, ze to trhac asfaltu nebude, ale da sa na nom robit dobra spotreba, s velmi lahkou nohou a rozvaznou jazdou aj pod 4l. s tymto motorom ma pezot len 5kvalt tieto prevodovky nie su zrovna presne, je to asi najhorsia prevodovka na trhu z pohladu presnosti radenia, problemy ale s nimi nie su. Motory nastastie nejake velke vady nemaju(co sa o velebenom pasate neda povedat ani nahodou).
Jazdnymi vlastnostami je 407 na spici triedy, comu vdaci prave pokrokovemu podvozku, ktory sa monutje uz iba do 508GT. Komfortom je na spici triedy tiez, nie je to sice makka C5, podvozok je skor tuhostou niekde v strede. 1,6hdi maju 16"pneu, 2,0hdi maju 17"pneu. Priestor vpredu je super, komfort sedaciek a palubovky/opierky tiez, clovek sadne do auta, vysadne o 1500km dalej a nie je vobec usedeny, o com mozu auta nizsej strednej triedy kam patri aj oktavka len snivat. Vzadu je ale miesta pomenej ako v o triedu nizsom aute. Po kupe odporucam posunut drziak prednej SPZ hore, kedze je umiestneny prilis nizko cca 1-2cm pod urovnou najspodnejsieho miesta narazniku. Zvlkadne to hocikto, kto vie drzat v ruke srobovak.
Vzhladom na cenu jazdenych 407 by som ju odporucal.

7 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #11. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (24. august 2012, 06:48)

Takže nakoniec som ho kúpil, môžem sa podeliť o skúsenosti:

Najväčším nedostatkom vidím nepresné radenie, proste niečo hrozné, displej pri vysokých teplotách tmavne. Výkon auta je dostatočný, čoho som sa obával. Nie je to žiadna raketa, ale výkon plne postačuje. Jazdnými vlastnosťami to nie je presný a tvrdý Nemec, ale skôr plávajúci a mäkký francúz. Čakal som to. Čo sa pohodlia a komfortu týka, má 10/10 bodov, sedačky nadmieru pohodlné, ovládanie prvkov aj pocit v aute je fajn. Motoricky vyzerá byť v poriadku, nič neklepe, nehrká. Uvidíme dokedy. Toľko moje skúsenosti s Peugeotom.


Life is too short to remove USB safely
3 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#12. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (26. august 2012, 21:07)

no ak sa tu možem pripojiť tak ja mam 407 hdi 2.0 už piaty rok pred dvoma dnami som bol na stk a aj na emisnej a ziaden problem emisna zanedbatelna otačky motora vo volnobehu ani sa nepohli brzdy síce mam prerobene na športove povedal ze uz dlho nevidel taketo dobre brzdy kolesa mam 17 palcove podvozok super podvozok mam nastaveny na komfort a este som sa s tym autom nikdy nesťažoval a tah ma stale neskutocny ja ho možem len odporučať

2 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#13. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (26. august 2012, 22:17)

no ja mám toto auto ...nič moc ale dá sa Že aha

1 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #14. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (4. september 2012, 12:39)

po par tyzdnoch jazdenia mozem tiez len odporucit, spotreba krasna, vykon je dostacujuci - 110k je celkom pohode aj do mesta aj na dialnicu.

Neviete niekto ako je to ked si date vyhodit FAP filter a prehrate riadiacu jednotku? ja som kupil 407-cku bez FAP a jazdi super, predosly majitel mi povedal, ze akonahle ju dal vymontovat autu sa velmi ulavilo, co traz s emisnou kontrolou? niekto hovori ze v pohode prejde, predsa je tam este katalyzator a niekto ze nie je sanca, len cez telefon :)

Nejake skusenosti?


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť
barta2007 1 prispevkov Bratislava - Vrakuňa #15. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (14. september 2012, 16:32)

zdravim ja by som sa chcel opítať na peugeot 406 2.0hdi rok vyroby 2005?

0 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #16. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (24. september 2012, 09:45)

čo konkrétne by ste sa chceli opýtať?


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#17. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (15. január 2013, 11:49)

Ahojte ja mam peugeot 407 1.6 hdi rok 2004 130 000 km. M enil som casticovy filter pred rokom a teraz aj turbo aj olej ale stale ked ho trochu vytocim do otacok nad 3000 tak mi vyhodi na displeji deppolution system faulty a vypne mi auto pocas jazdi.potom pojazdim po rovine a zas mi to zmyzne dyspleja a zas ked vytocim nabehne a vypne.Neviete mi poradit co sa da s tym robit?Dakujem za radu z pozdravom Miso

0 0
Nahlásiť
696 prispevkov Žilina inzerátov #18. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (15. január 2013, 12:28)

menil si filter pevnic castic? podla mna je lepsie ho uplne vybrat. To co potrebujes je podla mna prehrat riadiacu jednotku z auta, ktore filter pevnich castic nema.

Ja mam to iste co ty, akurat rok vyroby 2005, manualne vybraty filter pevnych castic + prehratu jednotku a uplna spokojnost, motor ide lepsie a kludnejsie ako ked ho mal


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

7 prispevkov
#19. RE: Peugeot 407 SW 1.6 HDi (22. marec 2013, 08:39)

je to super auto behám už rok aj čosi ale auto behá takže nie že odporúčam ale treba tupiť a vyskúšať je to super kára

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Peugeot / Peugeot 407 SW 1.6 HDi