Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 20:18

Autor
Správa

bea.tv
15 prispevkov Košice I - Ťahanovce
#1. Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (19. august 2012, 19:03)

Kupili sme Nissan Almeru Comfort, sedan, 1,5 obsah ,66kw, benzin, r.v.2001. Neviem porovnat tento model , pretoze to je nas prvy Nissan, ale ma velmi pomaly rozbeh a do kopca sa dost trapi, 4 stupeň často nestači, 3 stupeň pri stupani taktiez problemovo. Proste lenive auto. Viem to porovnat napr. s Ford Ka, ktory mame tiez, ma dobry rozbeh a kopce mu az tak, ako Almere nevadia. Tam , kde na Ka-čku použivam pri stupani 4 st., tam Almera ledva 3 st. Otazka znie: su tieto vozidla naozaj tak nevykonné, alebo to môze byt nejaka technická pričina, zavada. Vie mi o tom niekto niečo povedať? Dakujem.

3 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (20. august 2012, 07:23)

no tak kazdopadne strata vykonu je technicky problem, otazka ale je, ci ten vykon je dostatocny. No v prudkom kopci na 4 je celkom zaberak pre auto.

Musis brat do uvahy aj to, ze Ford Ka je velmi lahke auto, cize sa mu ide do kopca podstatne lahsie ako Almere. Mozno to pojde lepsie ked si podradis viac, kludne aj na 2 a trochu to vytocis


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

bea.tv
15 prispevkov Košice I - Ťahanovce
#3. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (20. august 2012, 20:53)

Pisali mi, ze je to slaby motor v ťažkom aute.............zrejme to asi tak bude. Vzduchovy filter cisty, vzduchova vaha taktiez, sviečky ok.........

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #4. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (21. august 2012, 07:22)

no v tom pripade ti ostava len priadat plyn Fajn


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

3 prispevkov Banská Bystrica
#5. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (21. august 2012, 07:56)

Kluďne to môže byť aj rozdielnym sprevodovaním oproti Fordu. Ka je skor auto do mesta, kde je potreba častého rozbiehania, preto aj zvolili kratšie prevody čo sa potom prejaví na diaľnici, kde ide motor pri 130 na vysokých otáčkach. S benzínovou Almerou nemám skúsenosti, ale kamarát má túto istú Almeru, len 2.0 diesel. Tiež je to dosť lenivé auto, ale na oplátku točí na piatom prevodovom stupni pri 130 km/h niečo pod 2500 ot./ min. Takže možno toto bude riešením problému. Respektíve, ak tam máte klímu, tak ju skúste vypnúť, či to nepôjde lepšie. Malým benzínom dosť uberá na výkone.

0 0
Nahlásiť

forst.k
1 prispevkov Nová Dubnica
#6. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (21. august 2012, 12:43)

...ťažko takto na diaľku povedať, lebo je to málo info., ale držal by som to vo vyšších otáčkach-skôr radiť, /mám Primeru 2l B takže takéto problémy nepoznám/, ale pozri si www.nissanclub.cz a určite nájdeš odpoveď.................

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#7. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (22. august 2012, 14:13)

Urcite treba pre vykon tieto auta drzat v otackach. Su tazsie a mas tam slabsi motor. 66 kw nie je zase vela ani malo. Tak akurat na normalnu jazdu.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
HigVoltage 1 prispevkov Levice #8. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (22. august 2012, 20:18)

Haha Haha Haha Haha OMG! OMG! OMG! Nadávam... Haha Haha Haha no toto sa mi asi len zdá, :D tento rozhovor nemozte mysliet vazne... kde to zijeme pre boha... a skusali ste 5ku? ta este horsie.. to uz vobec nejde ci to uz aj motor zhasina?
tu asi zvas nikto nemal horský bicykel, a sadol hned do auta co? vidiet. na 4ke do kopca... jou! skusali ste aj ine prevodove stupne ako len posledne tri? ... treba vyskusat preistotu ze ci sa daco nezmení... :D vela stastia

1 0
Nahlásiť

bea.tv
15 prispevkov Košice I - Ťahanovce
#9. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (24. august 2012, 00:44)

HigVoltage jasne ze pouzivam aj 5 ku.......to 5 kou mam ist podla teba do kopca?....asi mas silne auto ak si to mozes dovolit........na 5ke ide auto po rovine dobre...........tu sa rozoberalo, ze Almera je leniva a ma slabu akceleraciu a tah........

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#10. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (24. august 2012, 21:20)

Ja mam Almeru 1.5 dCi Diesel 60kW a tiez chodim do kopca na 4, zda sa mi to uplne normalne, nie je to pretekarske auto. Na svoj vek je vsak setrne, spolahlive a to je hlavne.
Ked idem sam, som relativne spokojny aj s akceleraciou, pri 3-4 ludoch uz je vidno ten rozdiel.

Hovori sa, ze benzinove Almery N16 su horsie ako dieselove varianty az na diesel 2.2, ktora je tiez nepodarok. N15 bola vydarenejsia generacia.

0 0
Nahlásiť
martini161 1 prispevkov Praha #11. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (24. august 2012, 23:52)

Ten prvy 1,5-kovy benz. motor bol ozaj slaby, asi aj preto ho chytro nahradili 1,5 16V 72KW.
Ja mam 1,8 16V 82kw N16 hatchback a do kopca taha slusne.

0 0
Nahlásiť
Iwalkalone 8 prispevkov Trnava #12. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (29. august 2012, 01:41)

66kw nie je zasa až tak málo na almeru, ja mám v primere 73kw, je to lenivšie ako by som si želal, ale stačí. Chyba bude medzi volantom a sedadlom, Niekto ti mal povedať že krútiaci moment má nástup až vo vyšších otáčkach, nechce sa mi veriť že keď na trojke točí 3500-4000 tak že má problém vyliezť kopec. Je to večný problém benzínových japoncov že ich treba držať vo vyšších otáčkach, ale na spotrebe sa to neodrazí, na životnosti ak sa o motor pravidelne staráš tiež nie, takže pohoda.
PS: HighVoltage to myslel ironicky, trošku si nepopila Smiech

0 0
Nahlásiť

bea.tv
15 prispevkov Košice I - Ťahanovce
#13. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (29. august 2012, 19:48)

Pre pro-tec : auto ma najazdene vyše 150 tisic km ...... Pre Iwalkalone: jasné, ze taha kopec na 3 jke....vylezie skoro všade, len som nebola zvyknuta na to, ze krútiaci moment má nástup až vo vyšších otáčkach....... Čože? ...mala som dojem, ze vtedy je aj vyššia spotreba....

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#14. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (30. august 2012, 15:36)

mam to iste auto s tou istou motorizaciov 2002ku a je tiez lenive v nizkich otackach je proste tak nastavene oživne az niekde na 3tisic a do kopca tiez musim ist na nizkom prevodovom stupni takze sa nestrachuj pre istotu mu skus dat trochu na kotel mozno zlenivelo tym ze tu niesme zviknuty na auta ktore sa citia dobre az pri 3500 - 4000 otackach Smiech

0 0
Nahlásiť
Iwalkalone 8 prispevkov Trnava #15. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (30. august 2012, 20:49)

150 000 nie je pri pravidelnej údržbe žiadna veľká cifra pre japonskú benzínovú atmosféru. Pokiaľ by si chcela jazdiť v nízkych otáčkach, tak si kúp niečo s turbom, ale potom bacha na ťažkú nohu, lebo spotreba bude závratná. Ja na vyššie spomínanej primere jazdím bežne až do 3500, predbiehanie alebo kopec aj 4-5k a spotreba v lete max 8L(aj s klímou), v zime 9, inak priemer pri 75% mesto 25% mimo mám 7,5L, ty budeš mať isto menej keďže almera je ľahšia, o spotrebu by som sa nebál.
Keď idem za priateľkou, trasa MY-BB priemerná spotreba 6,5L , ale po diaľnici idem 120km/h.

0 0
Nahlásiť

frantisekholub
1 prispevkov Poprad
#16. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (8. január 2017, 10:11)

zdravim potreboval bi som poradit mam nisana n16 15 ben 2001 srasne mi huci auto jakeby sa treli oseba 2 kovove predmety neviem co to moze bit a nedrzia mi otacky iba ak mam nohu na plyne inak zdochne a sviety mi tam kontrolka oleja a motora nviete mi poradit dakujem

0 0
Nahlásiť

marusenka11
2 prispevkov Bratislava - Ružinov
#17. RE: Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora (20. február 2017, 13:20)

Ahojte, mam Almeru 1,5 16V r.v. 2006. Potrebujem do nej nahradny motor :( ma niekto z Vas svoje auticko vo vysluzbe? Vieme mu dat druhy zivot. Prip viete o takomto majitelovi?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Nissan Almera 1,5- 66kw - vykon motora