Umyvanie auta

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 05:54

    Strana 1 z 4:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Umyvanie auta (22. jún 2012, 10:09)

Zdravim. Zavolal som. Prisli, umyli, a odysli Blééé .
[link][/link] www.umy.to

1 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Umyvanie auta (25. jún 2012, 09:39)

bola spokojnosť? a cena? Fajn


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

dagasz
14 prispevkov Sereď
#3. RE: Umyvanie auta (8. december 2014, 10:08)

no to by ma tiez zaujimalo hlavne ako to prebiehalo.... lebo teraz je take blbe pocasie
http://pocasie.pozri.sk ze neviem ci sa bude dat luxovat vonku.... ma to vobec vyznam ked stale prsi blato a podobne mozno nejaky ochranny vosk ? Výborne

2 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #4. RE: Umyvanie auta (8. december 2014, 11:56)

tak ako píšeš dagasz v tomto počasí auto umývať je úplne zbytočné, ja som ho neumyl už dobré dva mesiace, upratujem len interiér

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#5. RE: Umyvanie auta (8. december 2014, 19:22)

Samozrejme, preháňať sa to nemá, ale kto sa ako k autu správa, také ho aj má. Každé obdobie si žiada svoje. U nás nedávno posýpali cesty aj soľou, takže vystriekanie v najbližšej dobe je kvôli zahrdzaveniu nutné. Je to celé o podmienkach, danej situácii...a peniazoch. Dnes máme umývačky na automaty (samoobsužné), veľké kefové plnoautmatické stroje, ručné umývarky, bezdotykove umývanie. Každé je vhodné na niečo...

0 1
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #6. RE: Umyvanie auta (9. december 2014, 09:58)

Všetky umyvárky čo tu hvezdarik spomínaš sú na ... kefové ti jemne, ale predsa doškriabavajú postupne lak, neočistia všetky časti auta, wapka tá neumyje skoro nič a ak máš "chytené" auto tak ti ešte olúpe lak...jedine ručné umývanie je to najlepšie

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#7. RE: Umyvanie auta (9. december 2014, 17:54)

....ale keďže som spomenul i ručné umývarky a podľa teba sú všetky na ... (lebo čo ja napíšem, že, je všetko na...) .. či ako??

No, kolkože si to už poumýval áut, že tak suverénne píšeš?
Lak sa doškriabe napr. na nánosoch, ked sa nechajú na povrchu a ošúchajú sa - deťmi keď sa hrajú s prstom, napr., takže ''v tomto počasí je umývanie úplne zbytočné'' - asi toľko Blééé Keď niekomu na tom nezáleží, vpodstate nepotrebuje navštevovať ručnú autoumývarku a postačí si i s vedierkom pred barákom .
Hrdza sa dobre zachytáva na spodnú časť karosérie vďaka soli. Preventíva - oplachnutie wapkou, rozprašovačom naniesť arvu (len nie na lak) a teplou wapkou,sprchou zmyť. Motorovú časť osprchovať, citlivé agregaty (alternator, konce vodičov, spoje..) zakryť, osušiť. Medzidverový priestor....no to je technika, čo sa ukazuje a nie popisuje- prosím kto chce vidieť ako sa to robí u nás tak umývarka Splash Metropol v Sp.N.Vsi.
Nové autá majú (aspoň u volva je to tak) ochranný povrch laku účinný viac ako jednu sezónu, škoda ho ''brúsiť'' na kefách, ale aj vosk je vpodstate zbytočný.
Wapka sa používa na oplachovanie - pred šampónom a po ňom. Poškodzovanie laku je spôsobené nesprávnou technikou používania vysokotlakových trubíc.
Ak je lak karoserie poškodený, vekom opotrebovaný a planuje sa povedzme nový celolak, ručné umývanie už nič nezachráni - skôr ručné voskovanie.
Kompletné umývanie sa vykonáva podľa vyťaženia vozidla a zašpinenia, v mojom prípade je to zhruba do 2 mesiacov, u služobných áut vpodstate každý týždeň. Medzitým sa môže priebežne oplachovať a vysávať, čistiť okná a stierače. Tí vodiči, čo garážujú, držia jednu zásadu - zagarážovať až po úplnom zaschnutí.
Je toho veľa o tejto téme.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#8. RE: Umyvanie auta (12. december 2014, 16:42)

páni, trochu vás usmerním:

1) hrdza sa nezachytáva - hrdza sa sa vytvára vplyvom oxidácie u zle pasivovaného kovu

2) umyť auto má význam aj v tomto období - na aute nezostane nános blata, ktorý by udržiaval vlhko, soľ a tým pádom vytvoril vhodné podmienky na koróziu

3) auto sa umýva tak, že najprv sa vapkou navlhčí, aby hlina zvlhla a nešúchala sa po laku, ale skĺzla sa

4) voskovanie má vždy význam, ľahšie sa umýva auto

5) vapka neumyje vtedy, ak sa auto neumývalo 2 mesiace a špina je zažratá

6) ak sa auto umýva pravidelne, tak aj oplach vapkou spraví divy

7) k autoumývarkam - auto je kus železa a plastu, škrabance na ňom aj tak budú. aby ma to netrápilo, zásadne si nekupujem tmavé farby, na ktorých je všetko vidieť.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#9. RE: Umyvanie auta (13. december 2014, 00:10)

Add. 1, - v tom zmysle ako píšeš som mal na mysli, ale ok, presnosť je presnosť.
2, - ano aj
3, - wapkou sa sice aj vlhčí, ale hlavne zmýva....vlhčí sa aj pred wapkou pripravkom na rozpúšťanie špiny, len to nerobia všetci v umyvarkach, wapka je agresívna
4, - je voskovanie a voskovanie. Fakt je, že vosk pomáha lepšie zbavovať sa špiny, ale existuju pripravky šampony, ktore maju podobnú vlastnosť...
5, - to je diskutabilné....dokážeme každú špinu zmyť
6, - ano, pravideľne tak každý druhý týždeň, ale počítal by som to radšej odjazdenými km a hodinami na vozovke.
7, yes, výhodná je strieborná, šedostrieborná, najhoršia čierna - vidno i prilepený prach po umytí, ale i na to existuje finta. Ale HTML má pravdu - tie autokefy nezvládnu to čo ruky človeka. Auto by malo ísť na cestu osušené, takže po takejto rýchloprocedúre tak či tak treba auto samostatne dokončiť - aspoň vytrieť medzidverový priestor a pretrieť všetky sklá a nechať odkvapkať.

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #10. RE: Umyvanie auta (13. december 2014, 19:04)

Myslel som to tak všetky čo opisuješ okrem toho ručného umývania... ako nemyslel som to tak, že vôbec cez zimu neumývať i keď som čítal aj o tom, že niekto si na auto pred zimou dáva na auto napr. tvrdý vosk a cez zimu neumýva... ja jednoducho neumývam auto tak často ako v lete. V lete ho umývam skoro každý týždeň, v zime menej, pretože je zajedno na druhý deň väčšinou zas špinavé a aj preto lebo najradšej umývam auto ručne, na čo v zime nemám podmienky

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#11. RE: Umyvanie auta (13. december 2014, 21:19)

OK

S tým tvrdým voskom to robievam i ja, ale po solení ide auto na rampu alebo jamu nastopro.

0 0
Nahlásiť

48 prispevkov
#12. RE: Umyvanie auta (17. december 2014, 18:46)

Tvrdý vosk to je aký?

0 0
Nahlásiť

lubinop
49 prispevkov Tvrdošín
#13. RE: Umyvanie auta (21. apríl 2017, 14:00)

Ja dávam vždy auto umyť mojej neteri :D tá má 12 rokov, ja jej dám 5€ a celá spokojná potom aj pol dňa umýva auto. A musím povedať, že lepšie ako nejakí profesionáli :D


„Rýchlosť bola v poriadku, len zákruta bola príliš tesná.“
1 0
Nahlásiť

gramko
23 prispevkov Martin
#14. RE: Umyvanie auta (25. apríl 2017, 13:08)

Neviem ako vy ale ja si rad umyjem svoje auto sam. NEviem preco by som mal za to niekomu platit. To mi pride zbytocne. Deti nemam ale tak tak by som spravil asi vynimku.

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#15. RE: Umyvanie auta (26. apríl 2017, 10:51)

@gramko setri to cas to je dovod preco mnohokrat tuto cinnost nechame na niekoho ineho ;)

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#16. RE: Umyvanie auta (27. apríl 2017, 09:15)

Lenže najlepšie si aj tak auto umyješ sám, aspoň teda taký je môj názor. Nikdy nebude to auto také čisté, keď ho umyje niekto iný ako keď si ho umyješ sám.

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#17. RE: Umyvanie auta (27. apríl 2017, 09:35)

Ja si na to vždy vyhradím nejaký deň aspoň raz za mesiac cez víkend a venujem sa celý deň iba tomu. Vymením dva druhy vysávačov a aspoň dva sáčky v každom :D žena mi furt hovorí, že mám viac čistiacich do auta ako na seba :D ale tak to má predsa byť

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#18. RE: Umyvanie auta (28. apríl 2017, 11:37)

keď sa dá tak využívam tie ručné autoumývárne, našiel som takú kde umyjú auto fakt precízne a je k tomu aj adekvátna cena.trvá to trošku dlhšie ale tak s tým musí človek rátať keď to chce mať poriadne


Život je paródia na naše sny.
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#19. RE: Umyvanie auta (2. máj 2017, 14:08)

tak si myslim, ze pre kazdeho vodica by malo byt umyvanie auta take odreagovanie od vsetkeho ale niekoho to moze zatazovat.. ja si ho ale tiez radsej umyjem sam lebo je moje a viem ze si ho umyjem dobre a zadarmo :D

0 0
Nahlásiť

gumiak
46 prispevkov Komárno
#20. RE: Umyvanie auta (2. máj 2017, 14:54)

neviem ci by som si daval tak umyvat auto malo kedy sa stane, ze vybehnem aj na umyvarku ako radsej si auto umyjem sam

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 4:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Údržba vozidla / Umyvanie auta