kupa auta do 5-6 tisic €

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 7. máj 2024, 04:03

Autor
Správa

6 prispevkov
#1. kupa auta do 5-6 tisic € (19. jún 2012, 12:40)

Zdravim vas! Chcem si kupit v najblizsej dobe nove auto ako som uz spomenul cena do 5 - 6 tisic €. Potrebujem teda nejake dobre rady od ludi, ktori maju s tym skusenosti. Som mlady chalan a chcem nieco vacsie - stredne, chcem vyskusat diesel aby som nemal hlavne taku spotrebu ako teraz 8l a niekedy aj viac. Mam vybrate toto:

1. Skoda Octavia II - r.v.2005, 1.9 TDI 77kw(105 PS), km je zbytocne davat si myslim lebo v nasej republike si to kazdy predajca zaokruhluje sam :D,

2. Mazda 3-sedan - r.v. 2005 1.6 MCD SDN, 80kw(109 PS),

Este som si pozeral Mazdu 6 1.6, r.v.2004.
Neviem, ktore z tych dvoch, co sa zatial rozhodujem. Cital som aj vselijake recenzie o tom ale u obidvoch typov aut som nejake velke zavady nenasiel, vsetko normalne opravi a udrzby aut. Bol by som rad ak by niekto, ktory ma skusenosti s tymito autami mi poradil. Este vela ludi hovori prerobit benzin na plyn namiesto kupi dieslu ale myslim si ze ked rocne najadzim 20 - 30 tis.km tak sa mi neoplati prerabat a radsej kupim diesel? ci? . Dakujem teda za rady ochotnym ludom

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (19. jún 2012, 22:19)

Ahoj, neviem ci sa ti oplati az tak velmi diesel na to jazdenie co si povedal. Nenajazdis zase az tak vela km aby to bola ozajstna uspora.

Ale z tych aut co si uviedol by som urcite isiel do tej Octavie II. Podla mna je to vydarene auto s pomerne lacnym servisom, dostupnymi dielmi na kazdom rohu. Dizajnovo sa auto podarilo, je efektivne. Motor 1.9 tdi 105PS je dobra volba. Asi by som nic ine asi nepozeral.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#3. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (20. jún 2012, 00:25)

robec_ic aj ja som bol o tom presvedceny ze octavia II je velmi dobra volba a nic nie je lepsie ale po radach mi povedali ze kupit ju do 6 tisic tak bude v zlom stave a bude tam treba vsetko menit, cenovo je az ku 7tisic a ma uz vela najazdene kedze su to rocniky 2005. Na druhej strane vsetci co maju mazdy si to nevedia vynachvalit ake su to dobre auta a nemaju tolko najazdene ako octavky,ktore sa pouzivaju hlavne vo firmach a na dlhe trasy. Mazda 3 - sedan ma skoro comfort vybavu 1.6 diesel je 105 PS a za cenovo nizsiu cenu okolo 5 tisic a aj pod 5. Preto sa este rozhodujem, lebo vsetko ma svoje pre a proti. Ta mazdicka sa mi velmi paci, vo velmi dobrej vybave, nizsia cena, super spotreba, proti je drahsi servis ale tak ludia sa na ne nestazuju. Vela nenajazdim ale tak stoji ma to dost ked si zoberes spotrebu:
30 000 km - 8l spotreba = 3087 €
30 000km - 5l spotreba = 2025 €
Takze tisic € usetrenych sice servis treba castejsie robit ale aj thak sa to oplati. Výborne

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #4. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (20. jún 2012, 07:22)

no Octavia je urcite dobra volba, nemas tym co pokazit - spotrebou, servisom.. ale pocul som velmi dobre ohlasy na Mazdu 3, sice to nie je take priestranne ako Octavia alebo Mazda 6, ber do uvahy ze je to lahsie vozidlo ako zvysne 2 co sa odrazi na spotrebe aj opotrebeni.

Mazda 3 je aj z dlhodobeho hladiska povazovana za velmi spolahlive auto a pre mladeho cloveka je urcite zaujimavejsia dizajnom ako napr. Octavia


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#5. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (20. jún 2012, 11:45)

Ak poznas niekoho kto by ti mohol doviezt auto z nemecka alebo rakuska tak zvol tak si to daj doviezt, tiez som si hladal auto a na nemeckych bazaroch som nasiel napr 2008r Oktavka,70 000 km nabehane spoteba cca 7l za 6500 euro.

ked to porovnas s nasimi predrazenymi autami s rokom vyroby 2001 tak sa to mozno oplati viac.

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#6. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (20. jún 2012, 11:51)

seliga.matej - presne tak ako hovoris aj ja som pocul len velmi dobre ohlasy na mazdu 3 a pre mladeho aj dizajnovo ako hovoris zaujimavejsia da sa krajsie porobit podla predstavy mladeho chalana a co sa taky priestoru tak zase nepotrebujem fest lod ako su mondea a aj mazda 6 je uz o dost vacsia. Stacilo by mi tu mazdu3 je to take sportovejsie a aj vybavicku to ma velmi dobru len ma hneva to ze tu je ich strasne malo hlavne sa predavaju 1.6 benziny a skor by som zobral diesel kvoli tej spotrebe, kedze pre mladeho chalana kazda koruna dobra. Dakujem za rady :)

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#7. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (20. jún 2012, 11:55)

Flash_666 aj nad tym som uz uvazol a pozeral som na stranke autoscout ale to je polovicka klamstiev a potom na ebey.de a tam mas drazbu aut aj inzeraty a vyzerali velmi spolahlivo aj po komunikacii s predavajucim cez mail bolo vidno ze je to seriozna ponuka. Len zase problem ze nepoznam dobreho znameho co by mi to doviezol ale ako hovoris jasne, ze sa to oplati len treba mat kontakty aby si zbytocne neprecestoval km. V nemecku su inak mazdy dost predrazene si myslim a cenovo sa moc nelisia , to uz skor tie octavky sa oplatia.

0 0
Nahlásiť

66johny99
1 prispevkov Revúca
#8. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (23. jún 2012, 10:32)

japonec je dobre auto, nenarocne na udrzbu a spolahlive, ale nezabudaj, ze toto sa hovori o benzinovych mazdach, diesel v japoncoch nikdy slavny nebol. A kupovat dieselovu mazdu zo zahranicia je dost velky hazard, ktory si ako mlady chaln dovolit velmi nemozes (tak isto ako aj ja) . Octavie su dobre auta, ked sa o ne stara clovek a nemaju 1 000 000km, ako polovica octavii na SK, a to nehovorim tu tvoju cenovu relaciu. Nezabúdaj aj na fakt, ze sa mozes zobudit a rano octavia pod oknom stat nebude, co je pri dvojkovej octavii este dost mozne kedze su to stale atraktivne auta aj pre zlodejickov. Nie vzdy pozeraj po rocniku auta, kedze novsie auta nemusia ani z daleka vydrzat tolko co stare. Skor by som siahol po nejakom starsom zachovalom kusku, ale ked diesel tak rozhodne len nemec. Ziadne francuzske ani japonske diesle by som nekupoval, nemec bude ovela spolahlivejsi a urcite ti ho skor opravia ako dieseloveho japonca. A nenechaj sa oklamat autami v nemecku, ako jeden nemec povedal, myslite si ze mi sme kok*ti a nevieme, ze sa daju stacat kilometre? Osobne jazdím BMW, maximalná spokojnosť, mám 525d e39 2002-ku, od druheho majitela, komplet servisna historia, keby som chcel tak stiahnem na aute km na 150 000 a kazdy tomu autu uveri. A v skutocnosti ma raz tolko. Spotrebu mám 6 litrov na dlhsie trate a kombinovana 7. Takze sa to da, ale ten komfort a bezpecnost oproti mazde a skode sa neda porovnat. Mal som už viacero aut, ale BMW je o niecom inom. Kto raz do toho sadne pochopi.

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#9. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (24. jún 2012, 16:59)

čauko čauko hľadám presne ako ty :) kukni niečo takéto
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=52&t=240637
ja osobne hľadám do 6 tisic niečo veľké lebo som v anglicku a cestovačky a radšej veľké auto ako niečo malé čo do kurfra nič nedám... takže som sa zameral na passaty 1,9 TDI tie najsilnejšie motory 96kw ktoré maju 6 stup.
pokiaľ nejazdíš dlhé trasy ako ja - plánujm ho teraz kupiť a hned ísť do chorvátska a do anglicka tak ti stačí 84kw verzia 5 stup manual :) ceny toho 5 st. su okolo 3,5 - 4,5 za tie lepšie .... ceny 96kw tých v lepšom stave su okolo 5 - 6 tisic samozrejme tie km su okolo 150 najazdené a viac záleží od šťastia ktoré pri kupe auta treba mať :) neviem prečo kukal som aj octavie ale ani zadarmo nehovorím že su zlé ale pasat je pasat aj ked starší ale u mna vyhral vw :) každopadne prajem veľa šťastia pri kupe

1 2
Nahlásiť

6 prispevkov
#10. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (24. jún 2012, 18:58)

ten link co si mi poslal tak akoze to auto vyzera ozaj takto vo velmi dobrom stave, napisem mu a uvidime co a ako .....tak akoze passatik sa tiez oplati ale ja nejazdim nejake dlhe trate ale denne tych 100 aj viac urobim takze aj diesel by sa mi oplatil .....tu mazdicu 3kovu co chcem tak hovoria ze je dobry len benzinak a ze vtedy motor do dieslakov nebol kvalitny ...ale myslim si, ze pre teba je dobra volba passat ale ani octavia by nebola zla si myslim kedze budes jazdit dlhe trate ...a to stastie poviem ti tak, ze to ho ozaj musis mat ...ja mam teraz fiat starsi benzin ale ide ako hodinky len chcem uz nieco vacsie,modernejsie, bezpecnejsie :)

0 2
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#11. RE: kupa auta do 5-6 tisic € (24. jún 2012, 20:16)

ta octavka vyzera ozaj pekne ... len uvidis ako to bude s prevozom a prihlasenim u nas. Predsa je to z ciech ... musis ratat k tomu viac papierovaciek, viac casu a viac penazi na kolky a poplatky.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / kupa auta do 5-6 tisic €