Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 6. máj 2024, 14:43

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy? (1. jún 2012, 10:35)

Zdravim,
zhanam nejake lacne male auto prevazne na behanie po meste a sem-tam na dlhsie cesty 100-300km mimo mesto.
Aby malo lacny servis a nie velku spotrebu. Cena do 1000e, nabehane do 150 tisic. Rok vyroby tak 1995 a vyssie, v takejto cene su vacsinou auta z podobneho roku vyroby.

Co som pozeral zatial tuna na bazari, nasiel som napr Mitsubishi Colt, 120tis km, 75koni.... no moc neviem po com sa obzerat. Aka znacka je z pohladu servisu na tom najlacnejsie? Nieze dam tisicku za auto ktore o dva mesiace prdne a potom zistim ze servis stoji 400e....
Oplatili by sa znacky Opel, Mitsubishi a podobne japonske, Ford, Seat a podobne? Co by ste odporucili?

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#2. RE: Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy? (1. jún 2012, 10:51)

Zdravim, poobzeral by som sa po neakom VW polo 1.4, dobra spotreba, lacny servis, spolahlive auticko. Dalej SEAT Ibiza 1.4 alebo Fiat Punto 1.2. Su to spolahlive agregaty s dostupnym servisom. Opel mozno Corsa ale to velmi nepoznam.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy? (1. jún 2012, 13:51)

Cau, pozri sa po Fiat Punto (mk1 ale mozno aj mk2) by si kupil. Servis je velmi lacny. Dalsou vybornou volbou je Renault Clio. Oproti Fiatu je ovela bezpecnejsie a ma lepsiu vybavu. Mozno aj Fabiu by si nejaku juniorku kupil.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#4. RE: Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy? (1. jún 2012, 17:57)

Pocul som ze Renaulty, Peugeoty a podobne francuzske auta sa strasne kazia....co je na tom pravdy?

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy? (1. jún 2012, 18:44)

Kazde auto ma svoj interval vymen suciastok. Predsa ide o spotrebny tovar. Spojka vydrzi urcity pocet km, rozvody, brzdy , gumy ... Takisto vek sa na aute podpise. Dolezity faktor je to ako sa predchadzajuci majitel o to staral. Niektore auta pouzivaju kvalitnejsie suciastky a preto dlho vydrzia. Niektore menej kvalitne a odchadzaju castejsie. Samozrejme ze tie kvalitnejsie su drahsie.

Takze na takom starom aute je to myslim jedno. Pokazi sa ti aj bmw z rocniku co pozeras ... Musis ratat s tym ze ked das za auto 1000 Euro a jeho vek je 17 rokov co to bude odchadzat stale. Potom mas dat za vymenu spojky 400 Euro mas to skoro polovicu auta. V tvojom pripade by som hladal nieco v co najlepsom stave a s co najlacnejsim servisom.

Urcite sa ti nieco pokazi aj na Peugeote aj na Renaulte aj na Forde aj na hocicom inom pri veku 17 rokov a cene do 1000 Euro.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Ake male auto do mesta a sem-tam dlhsie jazdy?