Kúpa ojazdeného auta

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 6. máj 2024, 16:13

Autor
Správa

cem_love
2 prispevkov Košice - Dargovských Hrdinov
#1. Kúpa ojazdeného auta (30. máj 2012, 18:04)

Zdravím, rozmýšľam o kúpe vozidla, najlepšie ojazdeného. Cenový strop je cca 6000e. Auto bude využívané denno denne a to cca 60km/deň. Preto príjmem radu čo sa viac oplatí či už po finančnej stránke, alebo ohľadom opotrebovania motora diesel/benzín ? Taktiež potrebujem poradiť konkrétny model a značku. Záleží mi hlavne na tom, aby nebol servis, náhradné diely a údržba prehnane drahé. Chystám sa kúpiť auto, ktoré bude mať maximálne 100 tisíc km a bol by som rád, keby vydržalo čo najdlhšie samozrejme pri pravidelnej starostlivosti a normálnej jazde. Nepožadujem od auta vysoký výkon, ale taktiež nerád ťahám kolónu, alebo sa zbytočne vlečiem za tatrou, lebo nemám výkon na jej predbehnutie. Taktiež nepotrebujem super výbavu, ale tie základné veci ako abs,esp, el. okná, klimatizácia, centrál, palubný počítač, tempomat atď by som mal rád. Takže budem rád za každú radu, prípadne sa pýtajte ak som na niečo zabudol doplním.

Dosť ma naoko zaujal Chevrolet Lacetti 1.4, 70 kW, 2008, vyzerá solídne a našiel som pár kusov do 5500e a nemajú najazdené takmer ani 50 tisíc. Nesedel som zatiaľ v ňom, ale po jazde v Cruise, by som povedal že chevrolet nieje značka na zahodenie.

0 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Kúpa ojazdeného auta (30. máj 2012, 21:05)

Ahoj, no myslim ze v tejto cenovej hladine mas vela na vyber.

Mna napriklad oslovilo toto auto:
http://www.autobazar.sk/4056170/fiat-bravo-1-4-16v-active
Je to benzin 1.4 16V s lacnym servisom. Auto je dobrej kvality. Da sa zohnat kludne rocnik 2007 a viac s najazdenymi do 100 000 km do 6000 Euro vo vybornom stave. Spotreba je okolo 6,5 litra. Auto je po vzhladovej stranke velmi vydarene a je aj velmi priestranne.

Okrem toho mas na vyber velmi vela. Myslim ze by si uzivil aj dieslovy motor. Do diesla by som siel asi iba od VW Group alebo Toyota. VW Group ma kvalitne dieslove agregaty s pomerne lacnym servisom.

Taka Octavia, Golf, Passat, Toledo, Leon, Altea s dieslom budu urcite dobra volba.

Tolko moj nazor.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#3. RE: Kúpa ojazdeného auta (1. jún 2012, 08:37)

tak dobre by bolo kebyze napises ake rocniky by si chel. Ak ti to je viacmenej jedno tak urcite koncernove 1.9 TDI je dobra volba. Hore radeny FIAT je dobre auto s lacnym servisom. Aj mne sa strasne paci a asi si ho raz kupim.

1 1
Nahlásiť

1 prispevkov Trnava
#4. RE: Kúpa ojazdeného auta (2. jún 2012, 10:01)

ani Peugeoty s diesel s motormi HDI nie su na zahodenie mam 407 s 1.6 HDI a spotrebu cca 4-6 l a ani jedna zavada iba bezny servis a to uz mam najazdene 150 000 km

1 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: Kúpa ojazdeného auta (3. jún 2012, 20:27)

Ano peugeot hdi motor je tiez dobra volba. Servis podobny ako u TDi. Ale Renalut dci nie je velmi stastny motor na servisovanie ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

14 prispevkov
#6. RE: Kúpa ojazdeného auta (16. jún 2012, 13:29)

Na ojazdenky FIAT veľmi rýchlo zabudni. Hovorí sa že ešte aj fotka na ktorej je FIAT je hrdzavá a to je čistá pravda. Viem o čom hovorím. Za tú cenu môžeš mať niečo z VW a to vo veľmi slušnom stave. Ja mám už vyše 2 roky ojazdenú VW Bora 1.6 a som s ňou nadmieru spokojný. Okrem pravidelnej výmeny oleja, filtrov a prevádzkových kvapalín som do nej nedal ani cent navyše. Pri počte km čo chceš denne spraviť, zváž niečo na benzín od VW s obsahom od 1,6 a vyššie a daj to na plyn a ušetríš na cene za PHM. Diesel je dobrá voľba na dlhšie trasy, pri krátkych by motor dosť trpel. Na druhej strane, benzín má lacnejší servis a jednoduchší motor. Diesel má nízku spotrebu, ale ak ti odíde také turbo, tak radšej ani nechci vedieť čo ťa bude stáť oprava. Všetko má svoje PRE a PROTI. Rozhodnúť sa musíš TY.

4 2
Nahlásiť

cem_love
2 prispevkov Košice - Dargovských Hrdinov
#7. RE: Kúpa ojazdeného auta (19. jún 2012, 12:58)

Tak zatiaľ vďaka za rady, určite zvážim všetko čo ste tu napísali :)

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#8. RE: Kúpa ojazdeného auta (15. september 2012, 12:56)

Zdravím Vás,
chcem sa opýtať či ma niekto skusenost aj ako predávajúci. Predávam Hyundai Tucson a prihlásil sa mi záujemca z Anglicka. Pride mi to trocha podozrivé. Stalo sa to uz niekomu? Bola to iba finta od nejakého chytraka alebo seriózny záujemca? Auto chce odviezť spedicnou firmou bez toho aby ho videl...?

Jozef

0 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#9. RE: Kúpa ojazdeného auta (15. september 2012, 15:24)

Takymto ludom urcite never ... vykasli na to. Musis trvat na tom ze pride osobne, podpise zmluvu ktoru mas pripravenu a da ti peniaze na ruku ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#10. RE: Kúpa ojazdeného auta (16. september 2012, 12:08)

Presne to si myslím aj ja. Našiel som viac podobnych prípadov. Nie som idiot aby som dal auto niekom bez toho aby som mal peniaze v ruke alebo na svojom úcte.
Dik za reakciu... Že aha

0 0
Nahlásiť

21 prispevkov Považská Bystrica
#11. RE: Kúpa ojazdeného auta (30. september 2013, 19:04)

kámoš Fiatom a Renoultom sa vyhýbaj ak najazdíš ročne 10-15 000 a na krátko tak kľudne ber benzín a ešte ak pôjdeš
kupovať do aaa auto tak ber aj právnika a automechanika bo ťa odrbú len no to mi ver a na kilometre najazdené nepozeraj na 90% budú stiahnuté...

2 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Kúpa ojazdeného auta