Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 23. apríl 2024, 08:24

Autor
Správa

15 prispevkov
#1. Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (4. máj 2012, 13:35)

Zdravim. Z vlastnorucne vyrobenych dielov sme postavili štvorkolku. Vydaju nam k nej tabulku s evidencnym cislom, alebo ine povolenie aby sme mohli jazdit po ceste ? Použival by som ju na cestu do roboty.

1 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (7. máj 2012, 15:52)

Ahoj, no najskôr budeš potrebovať typove schvalenie vozdila, ze je sposobile na cestnu premavku, to je zaklad, potom uz vybavit par administrativnych nalezitosti, skus pozriet sem http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=11991


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

15 prispevkov
#3. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (8. máj 2012, 10:04)

Vdaka, no mi sme si pozvarali vlastny ram... Najhorsie ze nam ho nenavrhol odbornik aj ked bol zvarany so zvaracskym preukazom. Ram vsak mozme vymenit len neviem kolko by stal jeho navrh a potom by sa musel aj skusat cize dalsie peniaze. Kolko by to stalo ? Nechcem kupovat original ram kim to nebude nutne ... nech je to ozaj ,,nasa stvorkolka,, a nie ze sme len nasrobovali motor, brzdy...

0 3
Nahlásiť

10 prispevkov
#4. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (8. máj 2012, 23:44)

milý priateľ! podla mojich dlhoročných skúseností si myslím, že vybavenie takýchto papierov na slovensku by stálo viac námahy a viac peňazí ako postavenie repliky vzducholode graf zeppelin v mierke 1:1,,,,,nezúfaj za desatinu nákladov si kup elektrobicykel a ten ťa za bagateľ odvezie kde chcešbez vodičáku bez benzinu bez smradu bez evidencie a bez poplatkov,,,,,ver mi chcem ti dobre a mám to vyskušané

4 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (8. máj 2012, 23:56)

Tiez si myslim ze to bude obrovska kopa papierov a kolkov a potvrdeni ... radsej by som asi kupil ram typovo schvaleny aby si nemal take opletacky. I ked to bude uz skladacka.

Konkretne ceny ti neviem povedat.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 1
Nahlásiť

10 prispevkov
#6. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (9. máj 2012, 00:10)

p.s. ešte dodatok -- chceš takulku s evid. číslom - sleduj relaciu zákruta v sl. rozhlase o nárekoch majiteľov mopedov babeta lebo aj im sa budú dávať evid, čísla ale všetci si budú musieť vybavovať nové papiere a davať vyraziť čísla na rám čo je drahšie ako cena ojazdenej babety - take iste vybavovačky by si musel podstupiť aj ty a ešte k tomu nemaš fabrický vyrobok ale doma vyrobený,,,,takže ti radím zabudni na evid. číslo a na papiere na doma robený stroj,,,,,,,,,je mi veľmi ľuto, že u nas sa ľuďom ktorí niečo dokažu vytvoriť sa hádžu polená pod nohy

2 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #7. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (9. máj 2012, 08:10)

presne tak, je to veľký problém v našej republike niečo takéto vytvoriť a ak chceš niečo také postúpiť čaká ta kopec papierovačiek a peňazí, z osobnej skúsenosti viem aké problémy sú už pri dovoze áut z USA, ktoré nemajú vyrazené VIN číslo, ale v našej republike sa predsa veci neuľahčujú ale práve naopak...


Life is too short to remove USB safely
2 0
Nahlásiť

15 prispevkov
#8. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (10. máj 2012, 14:22)

:D :D Pre kazdeho kto si chce postavit vlatny stroj .... Ako ste prisli nato ze je to drahe ? Mozno ak to uvidite tuna na fore tak vlastna stavba bude hned jednoduchsia. Treba iba rozmyslat, mna taketo a podobne fora skoro odradili. Pozrite si zakon a napiste

0 2
Nahlásiť

15 prispevkov
#9. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (10. máj 2012, 17:29)

Nic v zlom, ale ak som uz dal do stvorkolky 2 500 € za papiere aj ked 1000 € este mozem dat, ak chcem vlastnu originalnu..

1 2
Nahlásiť

1 prispevkov
#10. RE: Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy (5. máj 2013, 21:50)

Ak by to bolo len 1000 Euro, tak by som dal aj Ja za svoju LTZ 400 (co je Japonsky tovarensky stroj bez TP) , ak by mi ju dali na znacky, ale ako uz niekto pisal vyssie, na Slovensku sa vsetko len komplikuje (casto-krat uplne neopodstatnene) a z cloveka sa len snazia za vsetko vytiahnut peniaze, ako keby sme zarabali neviem ake platy, aj ked opak je pravdou. Inak niekde som cital, ze nasa legislativa nedovoli prihlasit 4-kolku silnejsiu ako 15KW, takze kazda lepsie 4-kolka, ktora nema od vyroby TP, ktory splna EU normy sa proste prihlasit neda. Respektive sa robia TP, na ktorych je napisane, ze stroj ma 15KW, aj ked realne ma raz tolko. Ci clovek chce, alebo nie je nuteny obchadzat zakon. A dalsia kapitola sama o sebe je to, kam s tou 4-kolkou mozete legalne ist. Ak mate uz spominane SPZ, tak mozete ist na cestu, co mna osobne nudi, kedze 4-kolky boli postavene hlavne na jazdu po terene, kde naozaj vyniknu ich jazdne vlastnosti. A tu zacina problem. Do lesa s tym oficialne ist nemozete. Akonahle mate SPZ, tak o to skor vas nejaky "dobrak" nahlasi, ze sa vozite po lese na 4-kolke. A vela ludi asi nevie o tom, ze na Slovensku je takmer vsade nejaky lovny revir. Este aj polia su lovne reviry, ktore maju na starosti polovnici. A ako uz mozete tusit, jazdec na 4-kolke nie je v lovnom revire vitanym hostom. Myslim, ze je to dokonca podoprete aj zakonom. Tym len chcem povedat, ze na Slovensku je vlastne legislativa postavena tak, ze aj ked tu 4-kolku mate, tak s nou vlastne oficialne nemate kam chodit. Lebo vozit sa s tym po ceste je nuda. Na to mame predsa auta...

6 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Motocykle, skútre, štvorkolky / Štvorkolky / Vlastnoručne poskladaná štvorkolka na ceste 1. triedy