Označovanie priemeru pneu

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 05:49

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. Označovanie priemeru pneu (14. apríl 2012, 16:24)

Zdravím všetkých, mám otázku ohľadom priemeru pneumatiky... Bežne pri osobných autách sa označuje príklad R15. Málokto však vie, čo to R vlastne znamená a že tam môže byť niečo iné - pri iných typoch pneu, napríklad B15, H15, -15, ale stále sa jedná o priemer 15".

Keby hľadáte pneu napríklad pre motorky, ktorá má priemer 17", hľadali by ste to pod R17, alebo -17?

Alebo ako to najlepšie označiť napríklad pri vyhľadávaní pneumatík, ponechať všetky rozdiely, alebo to celé dať pod jedno označenie?

Jedná sa mi o to, že aj keď niekto bude hľadať 16 palcovú pneu na motorky, ale nebude vedieť rozdiel medzi R16 a -16, tak aby niečo našiel...

Vďaka za odpovede.

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#2. RE: Označovanie priemeru pneu (16. apríl 2012, 12:00)

Písmeno R znamená radiálnu konštrukciu pneumatiky. Keď je pred priemerom iba pomlčka, tak je to diagonálna konštrukcia. Tieto sú ale vhodné iba na staršie vozidla. Vylepšený diagonálky majú názov Bias a preto majú pred priemerom písmeno B.

Keby hľadám pneu na superšport alebo naháč, tak určite hľadám R17. Pokiaľ viem, tak B17 sú vhodné pre tažsie stroje ako cruiser, chopper a diagonály pre nejakú klasiku.

3 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#3. RE: Označovanie priemeru pneu (22. apríl 2012, 00:55)

Ako som písal, viem čo to znamená, tu sa jedná o úplneniečo iné...

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#4. RE: Označovanie priemeru pneu (22. apríl 2012, 00:55)

Ako som písal, viem čo to znamená, tu sa jedná o niečo úplne iné...

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Pneumatiky a disky / Označovanie priemeru pneu