VW Passat - vykon

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 11:53

Autor
Správa

sjuro
2 prispevkov Nová Dubnica
#1. VW Passat - vykon (10. apríl 2012, 09:53)

zdravim ,mam vw passat 1,9tdi,moj problem je takyto:ked dosahujem vyssiu rychlost ,t.j.rozbieham sa mam uz na tachometri cca 90 a vyse zrazu pocitm na plyne ubytok vykonu,auto prestane zrychlovat a ide max 120 ,stalo sa mi to uz aj pri 90na dialnici,ked som predbiehal,vtedy musim vypnut motor a znova nastartovat,ako keby som musel motor resetovat alebo co,a do kopca je to vtedy tiez lenive,inak to ide ,ako keby to slo na polovicny vykon,vie niekto poradit?nestava sa to ale vzdycky,len niekedy dakujem,keby nieco moj mail sjuro@azet.sk dakujem

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: VW Passat - vykon (10. apríl 2012, 15:42)

casty problem byva vaha vzduchu, skus ju dat skontrolovat pripadne ju odpoj, sice to problem nevyriesi ale malo by to ist lepsie a aspon vies lokalizovat problem


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#3. RE: VW Passat - vykon (11. apríl 2012, 14:28)

pomoze diagnostika. ak nechces do servisu, niekedy je lacnejsie kupit si vlastne zariadenie

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#4. RE: VW Passat - vykon (11. apríl 2012, 14:28)

pomoze www.autocon.xf.cz , citaj clanok "navsteva autoservisu s rozumom"

0 0
Nahlásiť

12 prispevkov
#5. RE: VW Passat - vykon (11. apríl 2012, 19:09)

zvycajne ,ako najpravdepodobnejsie je to ozaj vaha vzduchu,potom EGR ventil,ak ho tvoj Passat ma a potom to moze byt elektromagneticky ventil nastavovania lopatiek turba,kedze po zresetovani auto ide chvilku normalne a po akcelracii riadiaca jednotka znovu prevedie menezment motora do nudzoveho rezimu,t.j. s obmedzenym vykonom,nie je vhdone sa pustat do vymeny lejdnotlivych sucasti,najvhodnejsia forma je kvalitna diagnostika a urcenie chybneho clena,je to aj najekonomickejsia varianta opravy, ako mozny zdroj ale moze byt aj znehybnenie lopatiek turba,ktore riadiaca jednotka potom vyhodnoti ako chybu a prevedie zmenu rezimu chodu motora.Ale aj tuto chybu by mala diagnostika odhalit,doporucujem seriozny servis s dobrou kvalitnou diagnostikou,rozne domace diagnozy zvacsa neodhalia jednoznacnu pricinu, kedze moze dojst aj k subehu poruch viacerych clenov retazca odrazu / vaha vzduchu,EGR ventil,ventil natacania lopatiek turba,pripadne este aj stav jednotlivych vstrekovacov,)Pokial ale ja mam skusenosti s motormi 1,9 TDI chybu vahy vzduchu,teda ak nie je abs. nefunkcna riadiaca jednotka zvycajne nevyhodnucuje ako vadu,pre prevedenie motora do nudzoveho rezimu,len vykon postupne klesa,ale po zresetovani sa zvycajne nezvysi,takze skor tie ostatne menovane zavady retazca.Doporucujem z vlastnej skusenosti skuseneho mechanika s kvalitnou diagnostikou,na 99 percent dospeje rychlo a jednoznacne k odhaleniu zavady.Potesitelne je,ze zvycajne sa daju niektore cleny nahradit jednotkami pouzivanymi v Octaviach,tie su zvycajne lacnejsia varianta.

2 0
Nahlásiť

vojto55
35 prispevkov Revúca
#6. RE: VW Passat - vykon (15. apríl 2012, 10:10)

...Nechcem strašiť,ale podľa mňa bude potrebná výmena turba...samozrejme začni tými lacnejšími vecami,ako píše java951...

3 0
Nahlásiť

6 prispevkov Levice
#7. RE: VW Passat - vykon (7. december 2012, 16:34)

turbo mas v p..cku

0 0
Nahlásiť
mimochodom.jasom 5 prispevkov Žiar nad Hronom #8. RE: VW Passat - vykon (1. január 2013, 14:35)

to je chyba ERG ventil

1 0
Nahlásiť

11 prispevkov
#9. RE: VW Passat - vykon (5. marec 2014, 08:05)

Ja som mal presne taku istu chybu na b5 vypinalo sa mi turbo kvoli diere v hadici a tym auto stracalo vykon lebo neslo do turba dostak vzduchu aby auto tahalo...ale moze to byt aj ta vaha vzduchu

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Volkswagen / VW Passat - vykon