čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit??????????

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 19:56

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

2 prispevkov
#1. čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (10. február 2012, 20:08)

Velmi sa mi páči to autíčko, ale každý ma od nej odhovára. čo vy na to????? kúpiť nekúpiť??? vaše skúsenosti???

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (11. február 2012, 19:11)

Velmi krasne auto. Krasny vykon, krasna spotreba. Komfort ako v 5 hviezdickovom hoteli.

Jedine na co doplatis su slovenske rozbite cesty, budu casto odchadzat napravy a doplatis aj na servis. Servis u alfy je dost draha vec.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
3 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (13. február 2012, 12:07)

presne tak, ako aj servis tak aj zivotnost dielov, alfa nepatri medzi tie menej kazove auta, vyzaduje si servis sa starostlivost Fajn


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#4. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (15. február 2012, 23:51)

Otrasne auto co sa tyka udrzby ,ver mi mal som ich viacero pretoze som bol vyznavacom tejto znacky ale na tom aute ti odide vsetkooooooooo, hrozna zivotnost dielov,kvalita , spracovanie.!!!!!!!!!!!Vrele neodporucam!!!!!!!!!!!!!!!!

1 1
Nahlásiť

5 prispevkov
#5. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (16. február 2012, 10:28)

Kamos to mal, asi v tom istom case nam obom odysiel alternator ....na jeho alfu ho zhanal asi mesiac az nakoniec musel objednat novy za 700 e , ja som za hodinku na nete zohnal za 35 e :D:D

0 1
Nahlásiť

matoada
1 prispevkov Poprad
#6. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (14. marec 2012, 18:15)

My mame alfinku 156sportvagon Sme s nou spokojny aj ked je obcas problem s piskanim klin remena Je sice uz stara ale kazdy kto v nom sedel tak si chvalil ze silne auto (motor je sportovy)Keby sme nemuseli tak ho ani nemenime My na alfinu memozme povedat nic zle

4 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#7. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (23. marec 2012, 09:31)

nepočúvaj tie reči o kazivosti a podobné....kazia sa aj iné autá. Je pravda že náhradné diely sú drahé, ale len v autorizovanom servise, dajú sa zohnať aj lacnejšie a inde.....ale nekupuj mačku vo vreci, myslím tým auto....nallepšie je kúpiť zánovné alebo funglovku...ak sa rozhodneš pre staršie, tak si zober so sebou nejakého machra, čo sa v Alfách vyzná, nech to odskúša a popozerá.....lebo ak sa oserkáš, tak do toho vrazíš neskutočné prachy...moja žiaľ skúsenosť...teraz som si kúpil novú, mám ju už rok a dávam do nej iba benzín a šľape ako hodinky....super dizajn, super vozenie, závistlivé pohľady ľudí...poviem ti stojí to za to...a ešte nekupuj Alfu na plyn, to je tá najhoršia kombinácia...

9 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (23. marec 2012, 10:32)

No to je pravda. Pokial chytis super kusok tak sa ti to odvdaci tak ako pise frizzy1. Zalezi aj ako sa budes o auto starat.

Je svata pravda ze Alfa vyzaduje preciznu starostlivost. Ak sa budes o nu prehnane starat (tym myslim napriklad kvalitny olej do motra ktory budes menit castejsie, filtre vzdy ciste a casto menene, pomozu aj aditiva do paliva ...) tak sa to auto odvdaci.

Ak vsak chces auto na uzitok a je to pre teba iba prostriedok, tak Alfa nie je to prave auto pre teba.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#9. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (26. apríl 2013, 10:18)

Ja som velký fanušik Alfa Romeo, teda ešte som ani jedno nemal :D ale dufať mozem. V top geare by ti jasne povedali, že musíš aspon jedno mať za život :D

2 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#10. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (26. apríl 2013, 18:12)

Tak aktualne mam Alfu Romeo ... zatial spokojnost velka. I ked je pravda ze niektore veci su odflaknutea mohli byt lepsie spracovane je to Cuore sportivo ...

Alfa sa kupuje srdcom ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 1
Nahlásiť

1 prispevkov
#11. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (15. september 2013, 11:54)

To je nekonecny pribeh toto, ALFA je spatna a zle spracovana s drahym servisom a strasne kaziva, pri takychto kecoch sa mi chce smiat, tieto rozpravky pochadzaju od odporcov ALFY co lestia v garazi nadupanu Fabiu htp pripadne golfa v socke vybave, ano mozno boli starsie alfy trosku narocnejsie na udrzbu a trosku nachylnymi motormi TwinSpark ale to je Vazeny minulost, dnesne alfy a tym aj 159 su auta skutocne podarene a na istej urovni, a o tom mozem hovorit , pretoze jednu 159 vlastnim uz druhy rok s 2.4 motorom a kupoval som ju 4 rocnu, riesil som a riesim iba naftu , filtre a olej, co sa tyka vzhladu, otoci sa za nou 95 percent ludi, cize podareny, a interier krasny , pohodlny a v prudsych zakrutach podrzi telo v sedacke, presiel som s nou 300 km bez prestavky a vystupil som ako keby som si len zbehol vedla do obchodu na rozky, nic nebolelo, vobec som nebol unaveny z cesty, materialy su kvalitne a pekne zlicovane,nic nevrzga, nechapem odkial chodia famy , ze to auto je zle spracovane, proste bludy, brzdy brutal ,motor neskutecne silny s nadhernym zvukom na diesel , spotreba podla palubaku od 6.5 - 8.3 l/100 podla stylu, nahradne diely su drahsie ako napr.v oktavke ale zas treba sa pozriet na velkost a vykon tychto dielov ako napriklad brzdove kotuce su raz tak drahe ako na skode ale su aj raz take velke, to iste turbo atd. atd.cize pokial ktokolvek by tuzil po tejto ale aj inej modernej alfe vrelo odporucam a pri kupe alfy ziskas aj istu vynimocnost a odluk od Volfburgen stada, nemam nic proti inym znackam, ale pokial kydaju majitelia nemeckych vozov na ine znacky hoci nepravom, kydaju aj ine znacky na nemcov, bohuzial ale vzdy ked som sa stretol s nejakou hovadinou na adresu ALFY , vzdy to bolo od majitela nejakej nemeckej kary, mozno ked si niekto kupi nemca tak sa asi automaticky nadradzuje nad vsetkych ostatnych, no nic inak to asi nebude ale to uz som odbocil no a za tym co som pisal si aj stojim a este nakoniec pokial sa chystas kupit akekolvek auto, ber zo sebou niekoho kto im rozumie inak mozes kludne doniest domov nejakeho rozflakaneho tragaca ale to plati na vsetky auta, prajem vela stastnych kilometrov uz ci v ALFE alebo nie

31 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#12. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (15. september 2013, 13:31)

Moj clovek Amusafuna ... plne suhlasim. Twin sparky z prelomu milenia boli ozaj kazove. Dieslovy motor JTD patri medzi vydarene kusky s taliani ho montuju od Lancie cez fiat az po alfu. Klasika 1.9 8v je nenarocny dieslovy motor, ktory je znamy svojou spolahlivostou. 2.4 ak sa nemylim je ten isty motor s pridanym jednym valcom. Pozor na tento motor z hladiska toho ze je to kus liatiny a teda vazi peknu kopku kilogramov. To ma vplyv samozrejme na prednu napravu. Takyto motor jedine do velkeho auta akym je 159 napriklad, pripadne z nej odvodene Brera, Spider. Benzinaky by som nebral. AKurat teraz co su nove tbi motory tak tie su konecne k svetu. 1.8 TBi sa zda byt opat legendarny motor z produkcie talianov tak ako stary znamy 3.2 liter V6.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 1
Nahlásiť

lefly
2 prispevkov Košice
#13. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (12. október 2013, 00:19)

kupil som alfu v holandsku tu aj zijem od holandana za 500eur 2000rok .1.6 benzin.jazdi dobre sportove no podvozok ked som zbadal .cisty koniec.treba tam toho menit no ja ho mam iba do prace.apropo.holandan udaval 235tis.km garantoval.zvladol som dovolenku na slovensku cez polsko a ich slavne cesty.aj tie slovenske.nesklamala ma ta alfa a to som sa bal ze v nemecku bude ende.treba mat asi stastie na kupu... Súhlasim


............
0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#14. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (11. november 2013, 12:34)

Alfy su neuveritelne krasne auta..dizajnovo su stale niekde inde, proste talian...co sa tyka motorov, ako bolo spomenute, 2,4 JTd su uzasne a kvlaitne motory, len trosku tazsie, cize sa hodia do tazsieho auta...
Osobne by som sa uz 159 Alfy nebal..je naozaj pravdou ze alfy su vseobecne zaznavane auta kvoli problemom s elektronikou, ktorych bolo nespocet, ale pravdou je aj to, ze sa to tykalo auto od roku 98 do cca 05...potom to ustalo...a ani v tych rocnikoch neboli vsetky zle..skor bol problem v majiteloch....mnohe z nich boli dovezene z talianska kde proste majitel neriesil ze mu svieti nejaka kontrolka, ci dve...taki proste mnohi taliani su....robim s nimi dost casto, viem ako to je...proste bez toho aby ich to trapilo na tom budu jazdit dalsie rok, ci dva, kym nevymenia auto...no a tieto auta poskupovali mnohi bazarnici, kontrolky zvacsa vysrobovali a slo sa dalej...
dnes su auta z bazarov zvacsa tie spolahlivejsie, a dobry bazar si nedovoli kupit vonku auto na ktorom je viacero problemov...
proste, alfa je krasne auto, a ak dobre kupis, aj spolahlive...a nie vsetko treba riesit v autorizovanych servisoch...

5 0
Nahlásiť

7 prispevkov
#15. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (12. november 2013, 18:50)

mně se také moc líbí 159 od alfy. Mají co to do sebe a jsou rychlá, svižná a také hezké. Nejsem odborník přes díly ale myslím, že když to bude dobrá koupě a navíc kvalitní servis tak se to podaří udělat za par korun.

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#16. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (1. máj 2016, 19:09)

Súhlasim súhlasím alfáci nech sa darý aj ja uvažujem nad Alfičkou 159 2,0 JTDm 125kW.

2 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#17. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (3. máj 2016, 08:44)

Tych motorizacii 2.0 JTDm je velmi velmi malo, ci sa ti vobec nieco take podari zohnat :-)


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#18. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (3. máj 2016, 20:00)

alfa.... sú to nádherné autá a dobre jazdia, ale servis sa robí zle... toť nedávno sme menili alternátor a robil sa podvozok na jednej a tak sme si povedali, že to bola posledná alfa v našom servise - to auto sa robí naozaj zle a aj preto je servis drahší.

Na servis sú najlepšie japonské autá, tam inžinieri naozaj mysleli na to, že tú alebo tú súčiastku raz bude treba vymeniť a mení sa to ľahko

2 1
Nahlásiť

autodiagnostika-lm
1 prispevkov Liptovský Mikuláš
#19. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (28. jún 2017, 16:17)

imro, je treba vedieť priznať, že si neviete zohnať opravárenské manuáli, že proste neviete opravovať iné autá ako sú vw group... svoju nechopnosť by si nemal prenásať na peňaženku zákazníka... hlavne keď výmena alternátora časovo rovnako náročná pri všetkých novších modeloch áut :)


Tovar posielame poštou alebo je možné ho prevziať osobne v Liptovskom Mikuláši alebo Bratislave. Softvér je možné inštalovať aj cez internet cez program teamviewer. Poskytujeme poradenstvo a servis ku zariadeniam ktoré predávame. Záruku poskytujeme na všetky zariadenia v našej ponuke. Ponuka zariadení v našich inzerátoch nie je konečná, stačí napísať o akú diagnostiku máte záujem a pokúsime sa ju zabezpečiť. Ponúkame tiež softvér k diagnostikám, ich aktualizáciu, ale tiež opravárenské manuáli a servisné dáta či už univerzálne pre všetky typy vozidiel, alebo originálne servisné manuáli ku konkrétnym značkám resp. modelom áut. Čokoľvek Vám vo Vašom autoservise alebo dielni chýba vieme zabezpečiť. Treba len napísať a opýtať sa. Diagnostikám sa venujeme už viac ako 5 rokov z toho 2 roky máme pobočku v Bratislave (AUTOdiagnostika-BA)
1 0
Nahlásiť

pabol
31 prispevkov Zvolen
#20. RE: čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit?????????? (30. jún 2017, 08:27)

Imro, ako je to keď niekto s alfou by k vám prišiel? Povedal by si, že prepáčte, ale alfy nerobíme?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Alfa Romeo / čo hovoríte na alfu 159 kúpiť- nekúpit??????????