Kupa noveho auta - doklady v predajni

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 18. apríl 2024, 03:11

Autor
Správa

5 prispevkov Bratislava IV - Dúbravka
#1. Kupa noveho auta - doklady v predajni (16. september 2020, 13:32)

Dobrý deň,

plánujem kúpiť nove auto ale neviem presne ako to ide s dokladmi v predajni. Niečo som čítal tu https://www.netfinancie.sk/kupa-noveho-auta/ ale ešte mam niekoľko otázkou.
Na stránke píše ak je vozidlo skladom že predajca ma podpísať kúpnu zmluvu a ak sa objednáva tak treba zaplatiť zálohu a predajca ma vystaviť objednávku. Ďalej píše že predajca ma vystaviť faktúru.

Mňa zaujíma prípad pri platbe hotovosťou. Ak je auto na sklade sa prvo podpisuje zmluva a potom sa platí faktúra?

Ak je na objednávku, musí predajca vytvoriť objednávku, potom ja zaplatím zálohu, je to správny postup? Ma záloha svoju faktúru alebo je to hlavná faktúra kde len píše koľko treba platiť pre zálohu. Keď auto príde, sa vtedy podpisuje zmluva alebo sa to robí hneď keď aj objednávka?

Kedy auto postava moje vlastníctvo, stačí aby som podpísal zmluvu a zaplatil faktúru alebo jesto ešte dokladov (nie v polícii ale iba u predajcu)?

0 0
Nahlásiť

Mattias_H
29 prispevkov Bratislava IV - Devín
#2. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (27. september 2020, 09:54)

preco sa neopytas priamo tam kde chces auto kupovat? Ved oni ti vsetko vysvetlia :)

0 0
Nahlásiť
kabac 22 prispevkov Pezinok #3. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (28. september 2020, 15:12)

aké auto chceš vôbec kupovať?

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov Bratislava IV - Dúbravka
#4. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (28. september 2020, 16:25)

@Mattias_H pretože neverím predajcom. Prví predajca, u koho som bol, nevedel so mnou podpísať zmluvu pokiaľ mu nezaplatím zálohu, takže u neho som nič nekúpil. V zmluve je cela dohoda o obchodovaný, predovšetkým treba ňu podpísať. U druhého som podpísal zmluvu a zaplatil zálohu po podpísani zmluvy. Objednávku som nevidel, on objednal po zaplatení zálohe. Teraz čakám do novembra, vtedy bi auto malo prísť. Vtedy napíšem aj ďalšie postúpi.

@kabac Toyota Corolla 1.6 benzin, 6MT, sedan.

0 0
Nahlásiť

jarohenkele
17 prispevkov Prievidza
#5. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (11. október 2020, 19:14)

to som zvedavy ako pochodis, hadam to bude ok a nebude v tom ziadny hacik

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov Bratislava IV - Dúbravka
#6. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (12. október 2020, 16:29)

Áno je tam háčik, ale ja som ho videl a predajca my musel priznať že ak sa to stane to znamená že on odstúpil od zmluvy. Keď bi to nepriznal, ani by som nepodpísal. Ak ma klamal je tu Zákon č. 250/2007 Z. z. §8. Ako čo tu https://www.netfinancie.sk/kupa-noveho-auta/ píše zmluvu (ale aj všeobecné obchodne podmienky) treba riadne prečítať v prípade nejasností požiadať predajcu o objasnenie.

Vzhľadom na to koľko sa aut predalo tohto roku myslím že nebudú skúšať nič zle ale že mi to auto predaju ako sa patrí, predsa je to predajňa ktorá funguje už 16 rokov.

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#7. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (13. november 2020, 12:22)

Boris tak tiež si myslím, že to že sú tak dlho na trhu o niečom svečí ;)

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#8. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (14. december 2020, 09:41)

Asi tak nejako by to malo byt, len ci ozaj :/

0 0
Nahlásiť

lukokuko
18 prispevkov Gabčíkovo
#9. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (8. január 2021, 16:44)

Ako to napokon cele dopadlo?

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov Bratislava IV - Dúbravka
#10. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (9. január 2021, 12:02)

Dopadlo to dobre, auto som dostal po dohodnutej cene s dohodnutou výbavou. Takže, v novembri auto prišlo a išiel som ho pozrieť a prekontrolovať výbavu, bolo všetko v poriadku. Dostal som druhu faktúru a zaplatil som zostatok. Potom som podpísal potvrdenie že je auto dodané bez závady a dostal som tretiu a konečnu faktúru. Ta konečna faktúra znamená že auto zaplatené a je moje vlastníctvo.

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov Bratislava IV - Dúbravka
#11. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (9. január 2021, 12:03)

Dopadlo to dobre, auto som dostal po dohodnutej cene s dohodnutou výbavou. Takže, v novembri auto prišlo a išiel som ho pozrieť a prekontrolovať výbavu, bolo všetko v poriadku. Dostal som druhu faktúru a zaplatil som zostatok. Potom som podpísal potvrdenie že je auto dodané bez závady a dostal som tretiu a konečnu faktúru. Ta konečna faktúra znamená že auto zaplatené a je moje vlastníctvo.

0 0
Nahlásiť

joze-fo
13 prispevkov Trenčín
#12. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (11. január 2021, 16:32)

boris a zatial si spokojny?

0 0
Nahlásiť
gremo 58 prispevkov Pezinok #13. RE: Kupa noveho auta - doklady v predajni (23. január 2021, 18:55)

tak už to máš aspoň na poriadku a máš kľud ;)

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Kupa noveho auta - doklady v predajni