VW POLO 1.9 TDI - trhanie motora pri vyšších rýchlostiach

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 17:08

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. VW POLO 1.9 TDI - trhanie motora pri vyšších rýchlostiach (30. august 2020, 16:17)

Zdravím, mám VW POLO 1.9 TDI (2007, 74kw) a pri rychlosti vyššej ako 80km/h (cca 2000 otáčok) mi vynecháva/trhne motorom. Auto bolo na výmene rozvodov, následne aj na dvoch diagnostikách kde vypisovalo chybné EGR. To sa vymenilo teda za nové. Problém neprestal. Znova sa to napichlo niekoľko krát na diagnostiku, jazdilo sa aj s mechanikom (vtedy to samozrejme netrhlo). Nič neukázalo, auto je ževraj v poriadku. Ďalej sa menil palivový, vzduchový filter, olej - nepomohlo. Auto sa dalo aj na zdvihák, žiadna hrdza, nic mastné. Naftu tankujem výhradne Slovnaft. Pri poslednej ceste mi to vynechalo/trhlo asi 10 krát a dvakrát počas toho ako to urobilo som počula krátke škrípnutie na spolujazdcovej strane (pod kapotou). Spotreba sa nemení, oleja to veľa nežerie, výkon sa neznížil. Má niekto s tým skúsenosť? Problém pretrváva približne pol roka.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / VW POLO 1.9 TDI - trhanie motora pri vyšších rýchlostiach