Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 15:40

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (16. apríl 2018, 13:34)

Dobrý deň,
chceli by sme Vás upozorniť na celkom ,,zaujímavý" spôsob podvodu, ktorý funguje na SR už dobré 3 roky a nikto to nerieši. O čo tu ide?

Skupinka ,,opalených" občanov z Nábrežnej z Partizánskeho vykupuje vozidlá, zväčša veľmi lacné autá, ktoré sú buď v zlom stave alebo sú na náhradné diely, ktoré ich biely koník mechanik trošku opraví - naoko niečo vymení, zatrie hrdzu a potom auto predá ďalej. Na výkup chodí ulýzaný mladší ,,opálený" niekedy aj s rodinou aby to vyzeralo dôveryhodne, auto pekne vyplatí, bude Vás nahovárať, nech mu dáte iba splnomocnenie, že on to všetko urobí za Vás - toto v žiadnom prípade nerobte! Najlepšie je auto odhlásiť na jeho meno ihneď a potom nech Vás vyplatí! Prečo? Lebo vydiera, že si nechá Vaše značky, auto bude odhlásené na Vás a predá ho ďalej - nebojí sa Vás takto vydierať, trápne vydiera platbou na dobierku. Väčšinou žiada 50€ dobierkou.

Následne auto dá na Bazoš, ale aj iné stránky, popíše blbosti a čaká na obeť. Ak zareagujete zahrá to na Vás, že auto predáva lebo kúpil nové má ho dlho, je písané na otca/svokra bla bla Na obhliadku príde biely kôň, ktorý je otec/svokor alebo iná osoba, auto je jeho. Má hlavne prefotený technický, originál má doma. V žiadnom prípade auto nekupujte, keď tvrdí že auto je synove/zaťové, kde je splnomocnenie na predaj? Originálny technický? A čo tak malý technický? Ak je jeho prečo má iba tú prefotenú kópiu - ak je kópia je odfotená mobilom, odfotil si ju keď auto kupoval, skúsenejší predávajúci mu dajú technický až po odhlásení a tam je už on (Patrik Lakatoš!) a to on nechce aby ste to videli. Technický Vám reálne nepošle nikdy! Ak áno ubehla doba 30 dní čo si auto mal prihlásiť on na seba, takže platíte pokutu a KO.


Možno sa čudujete ale veľa ľudí naletí, hlavne tí, ktorí sa chcú auta zbaviť lacno a myslia si že ho nejaký róm kúpi a majú pokoj, práve to tak nie je a spôsobí Vám poriadnu nočnú moru, vydieranie a behačky na políciu.

Preto Vás prosíme, ak sa s touto osobou stretnete pošlite ju kade - ľahšie, ušetríte si tak nervy a čas.



P.S Tu sa bavíme o 1 aute každý týždeň, až tak skvelo mu to ide! Dokopy máme kontakty na 15 oklamaných. Polícia ho nevie chytiť, preto sa nenechajte oklamať. Kúpite mačku vo vreci a ešte aj problém Nesúhlasim

4 1
Nahlásiť

35 prispevkov Bratislava III - Rača
#2. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (16. apríl 2018, 16:22)

Tomuto niekomu ešte verí? Odpadnem

1 0
Nahlásiť

kollki
29 prispevkov Malacky
#3. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (23. apríl 2018, 08:07)

Toto je klasicky trik, ten kto castejsie predava a kupuje auta ho uz pozna

2 0
Nahlásiť

egrio
17 prispevkov Prievidza
#4. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (23. apríl 2018, 10:57)

Uz som sa s nim stretol

1 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#5. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (24. apríl 2018, 08:34)

Ja este nie, no neviem si by som si daval pozor, keby taky bubak dosiel kupovat auto. Ludia by v prvom rade nemali byt naivny a verit kazdemu. Ked ma niekto zaujem o auto, tak sa nebude zdrahat nejakym tym overenym postupom

0 0
Nahlásiť

bando121
39 prispevkov Poprad
#6. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (24. apríl 2018, 13:58)

Som nahnevaný Som nahnevaný na toto mam strasne nervy nechapem ako taki ludia mozu v noci kludne spavat

0 0
Nahlásiť
lucobu 56 prispevkov Gabčíkovo #7. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (26. apríl 2018, 09:24)

uz ludia asi fakt nevedia co od radosti ked taketo veci robia

1 0
Nahlásiť

Mafioso625
22 prispevkov Žilina
#8. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (26. apríl 2018, 13:25)

Ze sa tak neboja, ze si ich raz niekto pocka a oplati im to cele inak

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#9. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (26. apríl 2018, 17:54)

Najhoršie je na tom, že polícia dosť ignoruje tento prípad, preto sme to posunuli do TV a čakáme kedy prídu natočiť s viacerými oklamanými reportáž. Všetci podali trestné oznámenie, prišla väčšinou blbosť typu - trestný čin sa nestal. V jednom prípade bola teká krásna perlička, pani nedostala technický, vydieral ju, podala trestné oznámenie, polícia Partizánske si predvolala osobu Patrika L. a ten im porozprával všetko inak. Čo by nebolo zaujímavé? Keby sa v tej odpovedi nepísalo, že trestný čin sa nestal lebo autom mohla manipulovať. Ako? Bez technického? Odvolala sa tak čakáme čo bude.

Každý týždeň ten kretén pridáva autá na Bazoš, musí mu to ísť. Nechápem ako môže po nociach spávať. Dokonca aj sám primátor Partizánskeho vie, že sa tam dejú takéto podvody, niečo bolo asi pred 2 rokmi aj na TA3 - tiež pravdepodobne o tejto istej osobe.


Treba si vážne dávať pozor, upozorniť hlavne mladých a starších, lebo od tých autá kupuje aj im predáva - jednoducho ľudia, ktorí dôverujú, nepreverujú a nemajú prax a prehľad pri kúpe áut..


Autá vykupuje buď pán Patrik L . (opálenec, mladý 26 ročný fagan, príde s celou rodinou a hrá Vám na city) alebo jeho biely koník Jozef Š. (dlhšia šedivá brada, šedivé vlasy, väčšie brucho, on býva v Bošanoch kde pre toho Patrika tie autá predáva). Som záludný

1 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#10. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (27. apríl 2018, 06:39)

Ja len verim, ze v zivote je karma zdarma a sa im to vrati

1 0
Nahlásiť

jarlino
7 prispevkov Bratislava - Devín
#11. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (27. apríl 2018, 09:31)

Neviem, ci by som sa vedel udrzat, ak by sa ma niekto takto snazil nachytat

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#12. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (21. máj 2018, 19:09)

Podvod je vsade.

1 0
Nahlásiť

majlov
24 prispevkov Bratislava IV - Devín
#13. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (31. máj 2018, 08:35)

ja nechapem, ze sa vobec cudujete

1 0
Nahlásiť

grosini
21 prispevkov Trenčín
#14. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (4. jún 2018, 08:54)

Niekde je to normálne, niekde by to človek ani len netipoval, je to ťažko.

1 0
Nahlásiť

samhi
15 prispevkov Martin
#15. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (5. jún 2018, 09:49)

ludia su ale vynaliezavi

1 0
Nahlásiť

pabol
31 prispevkov Zvolen
#16. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (8. jún 2018, 11:01)

To teda hej ... za každú cenu

1 0
Nahlásiť

edlotrip
16 prispevkov Nitra
#17. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (11. jún 2018, 08:43)

Len co z toho a ci im to vobec za to stoji, bo natrafis na debilka, ktory sa len tak osuskat neda a potom co?


Rychlost to je moje...
1 0
Nahlásiť

Blakon
25 prispevkov Žilina
#18. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (12. jún 2018, 08:33)

niektorim ludom uz dialky trci ten podvod z oci

1 0
Nahlásiť

petruss9
1 prispevkov Zvolen
#19. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (17. október 2018, 20:59)

nechapem...je vas spolu 15 a vy to idete riesit cez nasu nedoveryhodnu policiu?Riesil som podobny problem s debilkom zo Ziliny-vraj Slotova prava ruka-kupil som luxusne v ovela vyssej hodnote...auto,ktore bolo zalozene-ani policia,ani prokuratura nezmohla nic-pretoze mal vsade znamosti... Kedy ste sa fakt spolocne dohodli a nabehli k nemu,tak sa smradlavy cigan poserie

3 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#20. RE: Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla (18. október 2018, 09:55)

mozno by to tak bolo aj najvhodnejsie. v niektorych pripadoch sa na policiu ani spoliehat nemusite, kedze vacsina si s nimi ide ruka v ruke

2 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Pozor na nový podvod pri kúpe alebo predaji vozidla