Anketa: Umývať či neumývať auto v zime?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 28. marec 2024, 17:56

Prieskum: Umývať či neumývať auto v zime?

Autor
Správa

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#1. Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (30. november 2011, 09:15)

Aký je Váš názor na umývanie a čistotu auta počas zimy? Počul som viacero tvrdení, ktoré si odporujú. Čo odporúčate?

1. Umyť auto dôkladne pred zimou, vrátane podvozku, a následne navoskovať tvrdým voskom a vydržať celú zimu.

2. Auto umývať priebežne aj počas zimy, ak sa dá aj voskovať.

3. Auto neumývať počas zimy. Následne na jar všetko dôkladne očistiť od solí a usadenín aj vrátane podvozku.

Udržiavané čisté auto určite vydrží dlhšie ako auto, o ktoré sa nestaráte po stránke jeho čistoty. Čistota auta je aj vodičovou vizitkou.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
3 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (1. december 2011, 08:01)

Ja umývam auto pravidelne, čiže vtedy keď sa mi chce a mám na to chuť Haha ale príprava auta napr. voskom je určite prospešné, ale to už musí človek urobiť z lásky k automobilu Haha


Life is too short to remove USB safely
7 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#3. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (1. december 2011, 09:03)

To by som chcel vidieť ,to moje aby som ho neumyval celú zimu. To by bol asi horor.Auto jedine čisté.Pravda neumývať ho vtedy ,keď sú mrazy silné Súhlasim

11 0
Nahlásiť
cistic29 1 prispevkov Nové Zámky #4. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (2. december 2011, 09:58)

auto treba cistit stale,hlavne v zime....mam rucnu umyvarku a neni nad to ked sa pekne umyje navoskuje a utre do sucha z jelenicou a hlavne okolo dveri a kufra a interier tiez musi bit cisti,ved ten bordel dychate pocas jazdy.

18 6
Nahlásiť

peterjandak
15 prispevkov Nové Zámky
#5. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (17. jún 2013, 09:04)

Tak určite treba umývať auto aj v zime,ja dávam pozor hlavne na podvozok,lebo jazdím aj v rakusku,a tam solia.Ale ja si myslím že kto nemá vela penazí,ten človek si ten podvozok umije dôkladne!?!Ja vlastním auto už 25-rokou,a mám stým skusenosti,oprava karosérie je drahá záležitosť!AHOJTE.............

0 0
Nahlásiť

durana.tomas
7 prispevkov Žilina
#6. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (23. august 2013, 17:52)

Ak človek nechce raz na jar vidieť kvitnúť svoje auto, mal by ho priebežne v zime poriadne pod tlakom opláchnuť vodou. Pokiaľ je sneh a solia cesty (čo u náš robia kvalitne) tak zbehnem dať auto rozmraziť, stiecť a potom ho opláchnem vodou. Hlavne poza lišty a plasty pod tlakom, pretože tam sa to drží najviac. Fajn A potom obitá farba od kamienkov a soľ robí tiež svoje Blééé

0 0
Nahlásiť

mato1943
77 prispevkov Nitra
#7. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (24. august 2013, 11:49)

Mňa by zaujímalo ako sa dá to auto v domácich podmienkach v zime poriadne vystriekať na jar bez problému ľahnem pod auto a vystriekam hadicou síce som mokrý ale v teple nevadí ale robiť toto 12. februára by sa my to moc rabiť nechcelo diki

0 1
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#8. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (21. január 2014, 18:43)

Som zo SNV. V meste mame milion umyvariek, aj samoobsluzne, ale iba jedna ma montaznu jamu. Vystriekanie odspodu stoji cca od 5 €. Padlo tu vela nazorov, aj odbornych, ze kolego cistic29. Poviem len jedno kriticke stanovisko na Slovakov vseobecne: Az z uzasom sledujem auta na zapade, ako su udrziabane, chybne a poskodene diely si vacsina vymiena hned.
Je zbytocne investovat do rychleho umyvania, a domaca - garazova praca za moc nestoji, a ani strojove kefy, iba ak vysavanie. Vyskusal som mnohych kolegov, kazdy ma svoj recept a nik ho nevymeni.



A ako casto? Treba byt aj predvidavy,vsakze. A zalezi, ci ide o preventivne cistenie a ci dokladne. Mnohi vodici,ked pridu do rucnej umyvarky to nechapu. Pre rodinne auto treba na jar a na jesen robit komplexnu ocistu. V lete sa zamerat na odprasenie, v zime na sol a v kazdom pripade po umyti je potrebne auto pekne nechat uschnut a povytierat medzidverove priestory, auto postavit mierne z kopca, nech zadrzana voda stecie. Teraz mame taku zimu-nezimu, odsolovat zatial netreba, ale ak to pride, tak si treba uvedomit, ze najviac hrdze vznika pri schnuti, kto pocuval dobre na hodinach fyziky vie o com hovorim. Takze cistit skor ako len na jar.
Moj otec je klasa. O octavku moc nedbal, sadol a jazdil. Umyt ju dal tak raz za rok. Ked som ju prvykrat bral, siel som rovno k znamemu do umyvarky. Neprehanam, podlaha hotove pieskovisko,okna mastne tak ze ani ten umyvac si nevedel hned rady. Dva roky ju drzim v dvojmesacnom cykle, asi tak, ze pridem do umyvarky, kde som kedysi brigadoval, necham riadne umyt vapkou, dokladne aj kolesovy priestor, dam si zalezat aby aj brzdovy kal stiekol vsetok pokial sa da,samponovat, splachnut, potom kym schne povysavam a skefkujem rohoze, utriem medzidverovy priestor, kufrove dvere tiez, hlinikove disky s pripravkom, gumy potriem ochrannym pripravkom. Cistenie interieru sa robi az po umyti okien, a nezabudnut pretriet hranu stieracov... Po zime cistim agregaty, aj pred Stk a Ek. Kto to vsak nevie, radsej nech sa do toho nepusta. Zaklad je zakryt alternator a nezacinat pracu s horucim motorom, taktiez treba sledovat stav kabelaze. Benzinovy motor je citlivejsi ako naftovy. Voskovanie-tak to zalezi od typu a stave laku na karoserii. Faktom je, ze navoskovane vozidlo sa lahsie zmyva, netreba okolo toho tak vela.

2 0
Nahlásiť

marcello959
41 prispevkov Trenčín
#9. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (9. apríl 2017, 20:03)

vsetko je to uhol pohladu. ja som tuto zimu auto umyval zvnutra asi trikrat a zvonku asi tiez tolko isto a uz by sa patrilo znovu len nemam na to casu. ciste auto je podla mna vizitkou ;)

0 0
Nahlásiť

darlojz
39 prispevkov Myjava
#10. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (29. jún 2018, 10:57)

ja umývam keď sa dá Že aha

0 1
Nahlásiť
alepox 47 prispevkov Bratislava IV - Záhorská Bystrica #11. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (5. september 2018, 07:23)

Užil som si umývania dosť teraz počas leta, v zime to nechám tak kým nebude auto až moc zahúkané

0 0
Nahlásiť

9 prispevkov Žiar nad Hronom
#12. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (27. máj 2019, 07:57)

jasne, ze umyvat, no isto nie v nejakych extremnych mrazoch to zas da rozum

0 0
Nahlásiť

mino.stracho
18 prispevkov Malacky
#13. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (19. jún 2019, 10:10)

auto normalne umyvam po cely rok a da sa povedat, ze sa snazim aj tak pravidelne. aj v zime no samozrejme nie pri -15 :)

0 0
Nahlásiť

frakom
8 prispevkov Igram
#14. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (23. september 2019, 13:56)

Pokial nejak nemrzne, tak si myslim, ze mu nema co ublizit, ak sa v zime umyva. Vsak ako treba dat tu sol raz za cas z karoserie dole

0 0
Nahlásiť

ervin999
12 prispevkov Púchov
#15. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (24. september 2019, 09:18)

myslím si, že každý umýva auto aj v zime, no ako jasné, že nie v úplných mrazoch, ale aby sa celú zimu neumylo, tak to by bol fakt hnus

0 0
Nahlásiť

adissko451
10 prispevkov Martin nad Žitavou
#16. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (7. november 2019, 10:52)

od soli isto treba, tá vie narobiť väčšiu galibu, ako nejaký mráz

0 0
Nahlásiť

lubinop
49 prispevkov Tvrdošín
#17. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (11. marec 2020, 09:44)

Ja som tento rok nejako zanedbal umývanie :D


„Rýchlosť bola v poriadku, len zákruta bola príliš tesná.“
0 0
Nahlásiť

gumiak
46 prispevkov Komárno
#18. RE: Anketa: Umývať či neumývať auto v zime? (7. júl 2020, 08:46)

lubinop aby si na to raz nedoplatil, ja si na toto uz davam celkom pozor, aby bolo umyte na komplet aj v zime, od soli

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Štatistika / Anketa: Umývať či neumývať auto v zime?