Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 08:19

Autor
Správa

53 prispevkov Ilava
#1. Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (12. jún 2017, 14:09)

potreboval by som poradiť, čo sa týka prerábky fabie z benzínu na LPG. špekulujem nad tým už pár mesiacov. neviem sa rozhodnúť či je to dobrou voľbou a ak áno pre aký systém. počul som, že pre fabiu 1.0, ktorú vlastním 2015, 55kW je hromadne schválený systém tartarini, pri ktorom vychádzajú celkovo poplatky 12€, len nemám v okolí nikoho, čo by mal tento systém, tak by ma zaujímalo, či je to spoľahlivý systém, či sa do toho oplatí ísť. máte niekto v aute tento systém?

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#2. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (12. jún 2017, 19:02)

ak je hromadne schvaleny, tak cena je realna...co sa tyka systemu, je to talian, kvalita..ale rovnako mam fabie v pozicovni, sice este htp, ale su v nich polske systemy, a behaju stvrty rok a bez problemov..jedine filer sa meni, a na troch sa menili uz vstrekovace, cela rampa..cena cca 30 eur...inak bez problemov..a to co som uviedol je spotrebny material...ten odide aj na tartarini, aj na brc, aj na comkolvek, ked ma auto vela km

1 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#3. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (15. jún 2017, 09:45)

S týmto systémom mám skúsenosť, už spolu fungujeme cca rok a keď sa zamýšľam nad tým, tak už je to asi aj viac. Nepamätám si to presne. Ale minulý rok tiež takto začiatkom leta som si dal do auta namontovať LPG. Chcel som do toho pôvodne ísť už v zime. Ale dlho mi trvalo, kým som sa rozhýbal, čo sa taký výberu systému. Lebo je ich už pomerne dosť na Slovensku a človek nevie, keď sa o to bližšie nezačne zaujímať, že čo by bolo vhodné. Po mesiacoch premýšľania, zisťovania som sa dostal k tomuto talianovi a osobne som rád. Síce ma to vyšlo viac akoby som si dal nejaký poľský systém, ale nevadí. Stáli tie peniaze zato.

0 0
Nahlásiť

53 prispevkov Ilava
#4. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (16. jún 2017, 07:40)

s tým, že tá cena je reálna si ma potešil, lebo som nevedel na isto, či je také niečo reálne. som myslel, že to bude stáť minimálne trikrát toľko. koľko za ten čas už majú na jazdené? filter sa menil? a menil si ho v dobe v akej by sa mal alebo bolo potrebné ho meniť skôr?
merco aj mne to trvalo, kým som sa dostal k niečomu takémuto, ale verím, že by mi to mohlo pomôcť dosť peňazí ušetriť, preto som pre to naklonený čoraz viac. takže tie ceny za samotný systém a prácu sú iné pri rôznych výrobcoch systému, hej?

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#5. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (16. jún 2017, 18:45)

potrebujes nieco citat na viackrat, aby si pochopil podstatu?... Že aha Súhlasim

mas to uvedene vyssie... Haha

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#6. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (19. jún 2017, 07:30)

Človek si najskôr musí všetko zvážiť, či je dobré do toho ísť. Takže myslím, že je celkom normálne, že nejaký čas to trvá, tieto veci a konečné rozhodnutie. Je to veru z veľkej časti najmä o šetrení peňazí, ale taktiež aj o šetrení životného prostredia, aj keď to mnohí berieme ako takú vedľajšiu výhodu toho. Ide aj o systém, aj o servis samotný. Ceny systémov sú rôzne a ceny v servisoch za prácu taky tak.

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#7. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (20. jún 2017, 12:04)

oplatí sa do toho ísť, teda to je môj názor, moja skúsenosť, tiež som nevedel, či to bude dobrou voľbou a či tie poplatky, to čo si popísal, či je to reálne, ale keďže už mám po tom, tak ti môžem povedať, že poplatky sú reálne, ide v podstate len o dva kolky, ktoré si musíš zaplatiť a to jeden na okresnom úrade a jeden na polícii, tam niet čo iné riešiť, ja som začal uvažovať nad týmto všetkým, keď som sa s kamarátom stretol po pol roku, čo sme sa nevideli a on si dal auto prerobiť a pochvaľoval si

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#8. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (21. jún 2017, 00:30)

merco, ked sme pri tom zivotnom prostredi...vies kolko oxidov uhlika unika pri spalovani LPG? co myslis, preco nie su doteraz medzi ekologicke paliva zahrnute aj systemy spalujuce LPG?

ano priatelia, takto to je..je to sice setrnejsie ako nafta, no tiez to ma svoje proti ( zivotne prostredie zamorene oxidmi uhlika je velmi rizikovy faktor..)

preto su eko dane na elektro auta, vodikove auta, a na zemny plyn...LPG tam nie je...tiez ma to stve, ale toto je fakt...a casom zacnu LPG vytlacat systemy CNG (zemny plyn )vlastne sa to pomaly deje..len keby tych cerpaciek bolo viac..:(

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#9. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (21. jún 2017, 08:29)

Dobre, ale myslel som to z pohľadu oproti benzínu a dieslu. Toto je už také naťahovanie za slovíčka. Áno nemôžeme porovnávať šetrenie životného prostredia s LPG a elektro autami. Ale v rámci toho, čo je tu teraz a čím si prechádzame, čo užívame, tak je to fajn voľba. Aj keď z veľkej časti ľudia myslia najviac na šetrenie peňaženky a až potom následne na nejaké vedľajšie šetrenie ako také teda toho prostredia.

0 0
Nahlásiť

53 prispevkov Ilava
#10. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (22. jún 2017, 12:57)

nechápem, čo si tým myslel, sorry, ale keď náhodou sa chcem o niečom ubezpečiť radšej sa dvakrát opýtam aby som si bol istý, ako si niečo domýšľať mám Výborne mohol by si mi ohľadne toho čo som sa pýtal pls hodiť info?
strako, ty máš presne toto za sebou? kedy si absolvoval túto prerábku? neviem ani odkedy to takto funguje, že tieto poplatky náhodou som sa o tom dozvedel a aj to som nemal páru či je na tom vôbec niečo pravdy

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#11. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (23. jún 2017, 06:35)

áno stanxo mám za sebou prestavbu fabie na LPG, ja som to riešil pred pár mesiacmi, keď som sa o tom dozvedel, že čo to je ako to všetko funguje a tieto veci, tak tieto poplatky sú také len preto, že je Tartarini hromadne schválený systém pre tento typ áut, ktorý máme aj my, preto sú tie poplatky také, mne sa to na začiatku tiež nezdalo nejaké reálne, ale bol som sa priamo informovať v Legase, čo sú vlastne výhradnými dovozcami pre SR tohto systému a tam mi to potvrdili, tak sme sa hneď aj dohodli na veciach a povedal som si, že do toho pôjdem, ušetril som aj na poplatkoch a šetrím aj pri jazde, takže ja som s týmto v pohode Smiech

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#12. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (23. jún 2017, 11:51)

merco...dve veci priatelia..po prve..nikdy nikoho nebudem odhovarat od LPG, pretoze je to uzasna uspora, a nechcem aby to znelo tazko neekologicky, ale myslim si ze moje auto s obsahom 4,0i s palivom LPG je vyrazne ekologickejsie, ako ktorykolvek lodny motor..to poprve..po druhe, oxidy uhlika vznikajuce pri spracovani uhlia a jeho premene na elektricku energiu su tak obrovske, ze ti ekologovia o tom radsej taktne mlcia..po tretie, spracovanie a vyroba baterii, pre "elektricky" su rovnako velmi ekologicky narocne, pri tazbe litia vznika tazka voda, ktora nebude starocia vhodna na NIC..

co tym chcem povedat...

naozaj ste vsetci presvedceni, ze "elektricky" a vsetky tieto euro emisie a podobne veci su tak skvela vec? nie nie su, a je to len a len o peniazoch a obrovskej elektro lobby, ktora pomaly zatlaca ropne varianty toho isteho..

skuste sa zamysliet nad tym, co som napisal..

stanxo, myslim ze z mojich prispevkov je jasne, ze na nikoho neutocim a pisem veci v dobrom, a to sa tykalo aj tvojho prispevku..jednoducho to vidim tak, ze ak niekto nieco napise z vlastnej skusenosti, tak je to dobra informacia a nemusim sa pytat dva krat, ale samozrejme, je to tvoja volba, a ak sa opytas, tak sa moze stat ze na to zareaguje zrovna taky magor ako ja, a neurobi nic ine, len ta odporuci na predosly prispevok..opakovanie je sice matka mudrosti, no nie pri opisovani toho isteho prispevku... Že aha Haha

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#13. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (26. jún 2017, 06:53)

Z môjho pohľadu je to pre nás, ako pre používateľov, užívateľov áut je to skvelá cesta k ušetreniu. Aspoň tie peniaze môžme investovať, využiť niekde inde a možno efektívnejšie. Samozrejme, každá akcia vyvoláva reakciu a to taktiež bude aj pri týchto elektroautách, ale tak toto je momentálne vec, ktorú neriešim. Ja som urobil rázny krok minulý rok s LPG a teraz nemám nejako chuť riešiť a trápiť sa niečím iným. Som rád, že som sa niekam posunul.

0 0
Nahlásiť

Mjartanpito
34 prispevkov Žilina
#14. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (26. jún 2017, 10:31)

Aj jedno aj druhe ma svoje plusy aj minusy. no to lpg je taka volba podla mna dostupnejsia pre normalne zarabajucich ludi. @merco, takze vravis, ze si rad, ze si sa na LPG dal? Ako ti to skresalo spotrebu?

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#15. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (27. jún 2017, 10:00)

mjartanpito, LPG má v dnešnej dobe veľa do seba, najmä človeku, ako užívateľovi auta dá mnoho, tiež som bol na začiatku taký neistý, ale teraz už keď som v tom, že mám auto na LPG, fungujeme spolu dennodenne a som rád, že som urobil také rozhodnutie, že keď som sa o tých poplatkoch ohľadne Tartarini pri mojom aute dozvedel, tak, že som si začal o tom viac a viac zisťovať, keby som sa vtedy inak rozhodol tak dodnes nešetrím, ale utrácam, čo viem, že by ma neskôr mrzelo, posielam vám foto ako to momentálne vyzerá pod kapotou Blééé

www.www.imag ... eno.com

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#16. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (28. jún 2017, 11:59)

Spotrebu mi to neskresalo ako takú. Samotná spotreba išla dokonca aj hore. Ale nie o moc. O pár percent. Skôr ide o tie ceny paliva. Tú nejde o spotrebu. Spotrebu pri tomto neriešim, ale riešim za aké peniaze prejdem akú vzdialenosť, koľko natankujem za tie peniaze za ktoré som natankoval pri benzíne príklad plnú nádrž, toto sú veci, ktoré riešim nie spotreba. Ja som v poho s týmto rozhodnutím, niekomu by niečo také možno nesedelo, ale mne to vyhovuje.

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#17. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (29. jún 2017, 07:55)

treba ale myslím, že podotknúť, že to, že ide spotreba o niečo vyššie, že je to normálne, že to nie je nejakou chybou, nejakým zlým nastavením alebo niečím podobným. Pri LPG je tá spotreba proste vyššia, s tým treba rátať. Ale nemalo by sa to vyšplhať do nejakých závratných čísel Fajn

1 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#18. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (3. júl 2017, 08:25)

Hej, toto je vec, ktorú som zabudol napísať, pretože pre mňa to bolo prirodzené, netreba nejako na tej spotrebe bazírovať, že je vyššia, aj keď samozrejme, že sú limity, ktoré by tá spotreba prekročiť nemala pretože potom by sme sa mohli baviť skôr o nejakých chybách, či už systému alebo montáže, ktoré by bolo potrebné následne čo najskôr riešiť.

0 0
Nahlásiť

marcello959
41 prispevkov Trenčín
#19. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (6. júl 2017, 15:20)

Merco pises, ze na spotrebe netreba bazirov. co treba tak sledovat a na co davat pozor? aby som vcas vedel zhodnotit ak by sa mal nejaky problem alebo nieco take objavit? podla coho viem usudit co je dobre spravene a zase co nie je? ako to zistim tieto veci?

0 0
Nahlásiť
malik444 70 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto #20. RE: Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€? (10. júl 2017, 08:23)

ako to zistis tieto veci? sledovat nejako netreba nic pokial dobre viem, jedine co je fajn tak obcas pocuvat auto, kedy sa prepne na plyn po kolkych kilometroch, ci citis pri tom nejake trhnutie alebo to prebieha bez problemov, potom mozes pozriet aka je spotreba, ze o kolko sa zvysi oproti benzinu ci to nie je viac ako 20% a pod ;-)

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Alternatívne pohony / Hromadné schválenie LPG systému pre Fabiu III, 1.0, 55kW, roč. 2015 / 1.2, 81kW, roč. 2015 – iba 12€?