Totálna škoda - čo s autom?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 01:45

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Totálna škoda - čo s autom? (9. január 2015, 10:22)

Zdravím,
chcela by som sa spýtať jednu vec..a to túto: Mali sme autonehodu (auto Skoda SuperB), ktorú sme nezavinili my. Poistovna nam to ohodnotila ako totalnu skodu (aj ked to tak na prvy ani druhy pohlad nevyzeralo). A teraz potrebujem poradit, co robit, aby som z toho vysla co najlepsie. Je nejak mozne zaistit, aby sme neboli na tom stratovi pripadne stratili co najmenej? Teda bud nam to pokryje celu opravu, kupi nam to rovnako dobre SuperB alebo neviem...
Tiez ma zaujima, ze ked je to ohodnotene ako totalna skoda ci je v nasej moci nejakym sposobom presvedcit poistovnu, nech to ohodnoti ako opravitelne auto a urobia rozpocet a nie ako totalnu skodu.
Velky vdak za pomoc... Pet.

1 3
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #2. RE: Totálna škoda - čo s autom? (9. január 2015, 13:58)

No ak je to ohodnotené ako totálna škoda, tak žiadnu opravu nepreplatia. Daju vám asi toľko za koľko sa teraz auto predáva a tým to hasne. Poisťovňu určite nikto neprehovori, aby to prehodnotila na opravitelne auto, pretože tým by išli proti sebe a za opravu by asi dali viac ako je trhová cena auta...

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#3. RE: Totálna škoda - čo s autom? (9. január 2015, 18:57)

dostaneš peniaze a za tie peniaze si dáš opravť auto - ale nie to autorizovaného servisu, tam by to bolo drahšie ako to, čo dostaneš.

poisťovnňa odráta hodnotu vraku,, pretože aj vrak má hodnotu. nečakaj teda, že dostaneš toľko peňazí, aby si si kúpila rovnké auto v rovnakom ročníku s rovnakým motorom a rovnakou výbavou.

podľa toho, akého dobrého máš mechanika, tak môžeš zarobiť, alebo prerobiť.

0 2
Nahlásiť

4 prispevkov
#4. RE: Totálna škoda - čo s autom? (27. november 2017, 14:18)

v priapde totalnej skody vam nepreplatia opravu ale auto sa berie pre poistovnu ako nepouzitelne respektive to poistovna berie tak, ze oprava by stala viac ako samotne auto a preto sa zhodnoti vrak
docitas sa o tom aj tu http://bezhavarky.sk/vsetko-o-pzp/ako-postupovat-v-pripade-dopravnej-nehody/
ale urcite kontaktuj poistovnu toho, kto zavinil nehodu
dufam, ze to dobre dopadne, toto su neprijemne veci

1 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#5. RE: Totálna škoda - čo s autom? (27. november 2017, 14:18)

ako to dopadlo?

0 0
Nahlásiť

1adrik0
23 prispevkov Nová Dedinka
#6. RE: Totálna škoda - čo s autom? (27. november 2017, 19:16)

V takomto prípade už sa treba rovno chystať na to, že sa bude kupovať nové auto. Ale samozrejme to treba riešiť cez poisťovňu

0 0
Nahlásiť

tibikat
24 prispevkov Tomášov
#7. RE: Totálna škoda - čo s autom? (28. november 2017, 08:59)

mnohokrát veru sa treba na to pripraviť, ale čo už už aj také veci sa stávajú

0 0
Nahlásiť

krepcik
14 prispevkov Gajary
#8. RE: Totálna škoda - čo s autom? (28. november 2017, 11:22)

na to sa asi pripraviť nedá, ale mám kamaráta, ktorý mal skoro nové auto asi dva mesiace a už ho potom iba diely mohli rozobrať, síce dostal dobre poistné plnenie ale zamrzí to aj tak

0 0
Nahlásiť

lentimo
21 prispevkov
#9. RE: Totálna škoda - čo s autom? (28. november 2017, 11:40)

ale auto po totalke si mozem nechat nie? ako treba ho odhlasit, no do skrotu ist nemusi, najde sa vela veci, ktore su este pouzitelne a daju sa predat

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#10. RE: Totálna škoda - čo s autom? (28. november 2017, 17:40)

totálka je len ľudový termín. auto si normálne môžeš opraviť a jazdiť na ňom. je to len terminus technikus pre poisťovňu, kedy si povie, že viac nedá.

1 0
Nahlásiť

24 prispevkov
#11. RE: Totálna škoda - čo s autom? (29. november 2017, 07:27)

dá sa opraviť, ale za akú cenu, že jo Som nahnevaný

0 0
Nahlásiť

legior
11 prispevkov Trenčín
#12. RE: Totálna škoda - čo s autom? (29. november 2017, 11:52)

to je fakt, neviem, v niektorych pripadoch to uz nie je len pre poistovnu ale fakt je na tom to auto tak, ze proste dovidenia, nic sa s nim neda urobit

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#13. RE: Totálna škoda - čo s autom? (29. november 2017, 21:53)

totálka znamená, že škoda presiahla cca 50 % hodnoty auta pre poisťovňu je oprava nerentabilná...

príklad - máš octaviu z roku 2005, ktorá má hodnotu 2500 eúr. niekto do Teba buchne - treba meniť čelné sklo, kapotu, blatník, svetlo - poisťovňa vypočíta, že oprava bude stáť 1400 eúr a je to pre ňu nerentabilné . tak Ti pošle 1400 eúr mínus hodnota vraku - napr. 1000 eúr.

sklo kúpiš za 60 eúr, blatník za 50 eúr, kapotu za 100 eúr, nárazník za 100 eúr, svetlo za 50 epr a nejaká lakovačka - opravíš si to za 700 eúr a jazdíš ďalej.

0 0
Nahlásiť

17 prispevkov
#14. RE: Totálna škoda - čo s autom? (30. november 2017, 09:06)

je to možné, treba doložiť 2-3 info faktúry, ktoré by ukázali, že oprava nebude až taká drahá ako ju vyčíslila poisťovňa. odvolať sa dá vždy

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#15. RE: Totálna škoda - čo s autom? (3. december 2017, 11:45)

Asi by som to skusil tak ako ti radi @valodo. Mozno by to za tu snahu stalo Že aha

1 0
Nahlásiť

1adrik0
23 prispevkov Nová Dedinka
#16. RE: Totálna škoda - čo s autom? (14. december 2017, 12:52)

Poisťovňa potom nepotrebuje doložiť, že si človek kúpil druhé auto alebo nie? Je im to jedno?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#17. RE: Totálna škoda - čo s autom? (15. december 2017, 17:43)

poisťovni je jedno, ako naložíš s autom, ak bolo odpísané ako totálka

0 0
Nahlásiť

zivixl
1 prispevkov Košice
#18. RE: Totálna škoda - čo s autom? (15. marec 2018, 11:55)

Ja len aby všetkým diskutujúcim , ktorý tu radia opraviť auto, ktoré bolo klasifikované ako auto s totálnou škodou, bolo jasné , že auto s týmto VIN číslom , už nepodlieha poistnému krytiu, a to znamená, že ak toto auto urobí škodu na inom aute , nebude táto škoda krytá z jeho poistky ale z jeho vrecka .

1 5
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #19. RE: Totálna škoda - čo s autom? (16. marec 2018, 10:00)

To je pravda?

0 0
Nahlásiť

mcmarek
6 prispevkov Prievidza
#20. RE: Totálna škoda - čo s autom? (16. marec 2018, 12:56)

aj ked sa voci tomu odvola?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Totálna škoda - čo s autom?