tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 17. apríl 2024, 01:57

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

2 prispevkov
#1. tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (12. december 2014, 20:27)

tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste ,može byt chybmy alternator?

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (13. december 2014, 00:20)

Ake auto takto štartuješ?

1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#3. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (13. december 2014, 18:14)

nisan primera 1.6

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #4. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (13. december 2014, 19:10)

Je tam kopa vecí, čo to môže spôsobovať...napr. sviečky, sviečkové káble, indukčná cievka, palivový filter, čerpadlo,samotný štartér a neviem čo ešte... či to je alternátorom si vyskúšaj odmerať voltmetrom, keď je auto naštartované, na svorkách baterky by malo byť 14 voltov , ak je len 12 tak asi alternátor nedobíja baterku

1 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#5. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (13. december 2014, 21:47)

- štartér, predzápal: Ak nie je nastavený, štartuje namáhavo...ale zväčša sa nakoniec podarí. Stačí nastaviť, dať nastaviť.
- alternátor: Ak nedobíja, nová baterka by to negovala istý čas. Keďže bezozmeny, túto chybu by som vylúčil.
- cievka, kabeláž: Ak má tvoj Nissan viacej rôčkov, asi najpravdepodobnejšia verzia.
-čerpadlo? Tak taký problém sa mi našťastie ešte nestal.

0 0
Nahlásiť

48 prispevkov
#6. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (14. december 2014, 16:41)

Keď odchádza čerpadlo, cítiť to na výkone motora. Je lenivý, menej výrazný, podobne ako keď netesní hlava valcov.
Nemajú nissany motory od renautu?

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#7. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (21. december 2014, 08:05)

milý pavol, čo znamená, že ťažšie štartuje?

Motor sa dlho točí a nenaštartuje?


asi ťažko na tom nastavíš predzápal, pretože sa domnievam, že tam nemáš karburátor a klasický rozdeľovač, ale normálne elektronické riadenie, ako u všetkých primier, kde všetko riadi riadiaca jednotka

Teraz prosím popíš symptómy:

Motor sa ťažko pretáča? Alebo sa točí ľahko a rýchlo, ako vždy?

Má snahu odpáliť?

Aký je to rok výroby?

To je akokeby si prišiel k doktorovi a povedal si mu, pán doktor, neviem vstať z postele. Ale to môže mať iks príčin.

Napíš viac.

1 0
Nahlásiť

KozmerT
35 prispevkov Galanta
#8. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (6. január 2015, 01:11)

Veru ťažko ti poradiť ak to nejakým spôsobom neupresníš Nerozumiem tomu

0 1
Nahlásiť

dodkoodrozd
37 prispevkov Jablonec
#9. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (13. február 2017, 10:39)

@pavol448 fúha tak to je ťažko povedať, lebo ja mám napríklad tiež Nissana a mne ešte ani raz nerobilo problém so štartovaním. A čo za batériu si kupoval a od koho? Vieš ak si ju bral z druhej ruky, že si ju nebral zo servisu alebo z autorovizovanej predajne, tak môže byť, že ťa oklamali ale ak si ju kupoval v predajni, tak nevidím problém v batérii, potom jedine dať auto do servisu pozrieť

0 0
Nahlásiť

gumiak
46 prispevkov Komárno
#10. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (16. marec 2017, 09:30)

tak to tazko len takto povedat co to moze byt. je ich v aute dot co by to mohli sposobovat len treba upresnit a co najlepsie popisat problem. alebo najlepsie bude ak ho vezmes niekam do servisu a tam ti uz chlapci povedia co s tym je

0 0
Nahlásiť

Luvio
90 prispevkov Trenčín
#11. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (17. marec 2017, 10:35)

Gumiak len nie vždy to tak je že aj v servise vedia odhadnuť problém ;)

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #12. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (18. marec 2017, 17:16)

Určite ho vaše rady zaujímajú.keď je téma viac ako 2 roky stará Som záludný

0 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#13. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (22. marec 2017, 09:37)

HTML neries to. Myslim ze chceli len pomoct. Potreboval by som vediet aku bateriu sa oplati kupit. Myslim znacku. Kupoval som naposledy k sebe vartu a teraz musim polovicke vymenit tak premyslam ze aku kupit. Ci je na trhu uz aj nieco lepsie jak varta

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#14. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (24. marec 2017, 19:23)

ja kupujem varty silver line

0 0
Nahlásiť

bobach
2 prispevkov Košice
#15. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (1. august 2017, 17:46)

zdravim Vas neviem poradit , ale mam podobny problem .
Hyundai ATOS Prime 1.1 AT starter pretoci raz lenivo a nic...
vymenil som nabitu bateriu inu aj skusal startovat na druhe auto ,
aj som bateriu vybral koli moznemu skratu no nic nepomaha...
zacalo to ale paradoxne tym , ze sa vybila bateria...zle dovrety kufor
batoziny. Hosia vec je , ze voz neviem dostat ani do servisu.
Poradi niekto ??
DAKUJEM

0 0
Nahlásiť

bobach
2 prispevkov Košice
#16. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (1. august 2017, 18:52)

zdravim Vas neviem poradit , ale mam podobny problem .
Hyundai ATOS Prime 1.1 AT starter pretoci raz lenivo a nic...
vymenil som nabitu bateriu inu aj skusal startovat na druhe auto ,
aj som bateriu vybral koli moznemu skratu no nic nepomaha...
zacalo to ale paradoxne tym , ze sa vybila bateria...zle dovrety kufor
batoziny. Hosia vec je , ze voz neviem dostat ani do servisu.
Poradi niekto ??
DAKUJEM

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#17. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (2. august 2017, 21:03)

poradi..najprv skus po tom starteri niecim klepnut..no predpokladam ze to velmi nepomoze..odidene uhliky, stator, rotor, pripadne rele na cievke startera...von, a druhy..alebo tento zrepasovat

0 0
Nahlásiť

jeggo
27 prispevkov Nováky
#18. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (8. august 2017, 10:49)

tak to je problem kedze ho nevies dostat do servisu, zohnat ochotneho mechanika, ktory by sa na to prisiel aspon pozriet mozno nebude treba urobit vela alebo ti zostava len odtahovka

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov Galanta
#19. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (19. júl 2019, 19:44)

Zdravím. Chcem sa spýtať čo môže byť chyba pri benzínovom motore keď dlho trvá aby chytil? To znamená že štartér točí pekne, len dlho trvá kým naskočí ale po naštartovaní motor ide normálne, nevynecháva, má výkon, len naštartovanie trvá dlho že treba veľa točiť kým chytí? Už sa tu popísalo že sviečky, predzápaľ, alebo môže byť že len ten motorček čo natiahne benzín k motoru (AC pumpa sa to volalo na starých autách) že je zlý? A tak veľa musím točiť kým vlastným podtlakom sa ten benzín dostane po motor? Lebo s ničím iným neni problém len moc dlho treba točiť štartérom kým naskočí.

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov Galanta
#20. RE: tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste (19. júl 2019, 19:46)

Neni to Nissan ale Renault ale predpokladám že tieto veci sú na každom aute podobné, tému som našiel cez google keď som hľadal dlhé štartovanie a odkázalo sem.

0 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Nissan / tažko štartuje motor ,kupil som novu baterku a stale to iste