auto do 4200eur

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 6. máj 2024, 16:13

    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

prst70
304 prispevkov Malacky
#21. auto do 4200eur (20. september 2012, 21:20)

Ešte som ti chcel k tomu plynu. Je to momentálne najlacnejšie vozenie, ak počítaš spotrebu plynu a jeho cenu. Len ešte k tomu treba prirátať častejšiu údrždu. Skôr ako u benzínu sa mení olej , filtre aj sviečky. Každý rok sa chodí na kontrolu splyňovača a neviem ako je to z emisnou kontrolou. Stratíš miesto v kufri a nesmieš parkovať v podzemných garážach. Toto boli moje dôvody, prečo som sa rozhodol pre diesel. Všetko prerátaj a uvidíš čo je pre teba najlepšie. Ak chceš plyn tak vyberaj niečo o obsahu aspoň 1.6. Inak to bude slabé .

1 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#22. RE: auto do 4200eur (21. september 2012, 22:26)

má to niekto orientačne prepočítane, aké sú cca náklady na lpg a diesel ? (náklady na servis, pohonné hmoty, emisné kontroly, servis a všetko celkovo)
Chcel by som zistiť čo je orientačne výhodnejšie na náklady. Viem , že to bude zložité určite je to individuálne od od značky a motora a taktiež aj iné faktory . Ale ak by niekto mal, také orientačné prepočty alebo vlasú skúsenosť tak by to bolo super. ďakujem

0 0
Nahlásiť

johnny1992
2 prispevkov Kežmarok
#23. RE: auto do 4200eur (22. september 2012, 16:01)

FAKT MILUJEM NAZORY niekoho kto osočuje LPG, nejazdí na tom a nikdy to nemal ...

Áno, vystriedal som už viac ako 49 áut... doma máme diesle aj LPG !!! a predstav si ,aké bude moje budúce auto ... no LPG !!!

Len tak zajebe*m , mame favorita r.v. 1993, karburator, čiže žiadne vstrekovanie, od čoho by sa mala odvíjať vyššia spotreba samozrejme a vychadza priemerka 8,5 litra LPG na stovku, je to kombinovaná spotreba, čiže mesto a mimo mesto ( na dialnice s tým nechodím,ale predsa len ked som bol tak spotreba mi klesla o pol litra nižšie ! )
čiže si to vyrátaj 8,5*0,74= 6,29 € na 100km !!! Ktoré dieslové auto ti za 6,29€ na okrskach a v meste spraví 100km ????

odpoveď ...žiadne ... Hovorím ,mame viac aut, toto je najlacnejšie vozenie, najlacejšia udržba !!!

že častejšie meniť olej, oooooch , to je vyhovorka, že sa mi očo zatvarajú !!! .... že na LPG meniíš olej tiež ako na diesli, možno o 5000km skôr, akurat to prospeje motoru, je to len blbá vyhovorka, si len prepočítaj, koľko ušetríš na 1 nádrži plynu, tak maš na skoršiu vymenu oleja v motore !!

potom tu boli spomenuté sviečky ... ách ano , menil som ich tak ked sme ju kupili a pre istotu som vymenil aj palec rozdeľovača ...ááách v tom posranom škoda servise som nechal 6,50€ za sviečky aj palec ... to su ale sakra náklady !!! teraz maju najazdené asi 15 000km no a nie a nie sa pokaziť a zle odpaľovať, už som normalne nasraný, že prečo sa to auto nekazí ... a len tak ešte zadrbem , že ten favorit, jazdí 1000km týždenne ....

a čo sa týka kupi auta ... ak chceš ozaj čo najlacnejšie, mrkni po nejakej fábií už so zamontovaným LPG, radšej si priplať, nech je v tip top stave LPG a zapaľovacia lišta a tieto veci okolo toho, spotrebáky ako brzdy , čapy a tieto veci nerieš ...

aaa nech tu ešte jeden blázon zahlasi,že na jeho Dieslačiku jazdí lacnejšie ako ja !

Všetko čo som napísal su fakty !!! Môžem všetko vydokumnetovať, popripade povoziť ho v aute !!! aby fakt veril !

0 2
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#24. RE: auto do 4200eur (22. september 2012, 19:52)

Nikde som nenapísal, že urobím kilometer lacnejšie ako plyn. Ale s tou spotrebou si to prehnal. Pretože to nie je kombinovaná spotreba ako píšeš. Lebo na dialnici ti tá spotreba pri 130 pôjde hore a budeš niekde u 10 litrov. Za ďalšie ten tvoj favorit sa nepredáva za 4200 EURO. Čiže je reč o úplne inom type auta. Takže porovnávaš niečo neporovntelné. A na koniec aby si mal prehľad o niečom novšom. Tak Fábia 1.4 sa na plyn nemá šancu dostať pod 8 litrov. A to tam musíš jazdiť sám a do 100km/hod. O tých údržbách sa ani nebavme , lebo tie autá čo máš už nepredáš.

2 1
Nahlásiť

2 prispevkov
#25. RE: auto do 4200eur (22. september 2012, 21:37)

Mal som auto na plyn a najazdil som sním za 5rokov cez 300000 km a už by som viac krát ani nechcel . A pokiaľ viem tak aj do toho musíš tankovať benzín . U novších áut štartuješ na benzín a až pri určitej teplote motora sa ti prepne na plyn automaticky , z čoho vyplýva , že keď budeš jazdiť krátke trasy tak ti je celé LPG nanič. Fábiu na LPG tak to ani horšiu kombináciu nepoznám . Ani zadarmo . Kúp si Hondu na nej aj na 1,6 urobíš spotrebu do 6,5l a si vysmiaty.

2 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#26. RE: auto do 4200eur (22. september 2012, 22:22)

Ešte môžeš skúsiť jedno. Pochoď nejaké bazary ,že máš záujem o auto a skús sa povoziť na rôznych typoch a vyskúšaj benzín ,plyn aj naftu a ktorý ti sadne je tvojím najlepším autom. Tak som to urobil keď som kupoval auto. Žiadna značka ,ani druh pohonu. Len ročník ,výbava a cena. Samozrejme tech. stav podla veku.

0 0
Nahlásiť

rogipd
2 prispevkov Prievidza
#27. RE: auto do 4200eur (25. september 2012, 16:40)

nie som ziadny odbornik ale niektore nezmysly co sa tu pisu ma donutili tiez nieco napisat z vlastnych skusenosti: mal som 6 aut, tri benziny 2 diesle a jedno lpg ... skoda 100, renault 12, skoda120, benziny, peugeot 205 hladky diesel, peugeot 306 break td a hyundai accent 1,4 benzin+lpg ... posledne dve stale mam ... o tych starych benzinoch sa nebudem rozpisovat ale boli spolahlive vsetky ,,, peugeot205d nezmar, udrzba: vymena oleja obcas remen, nafta v nadrzi a stale jazdil priemerna spotreba okolo4,5l, co viac dodat ? .... teraz mam peugeot306break TD nie HDi, co sa tyka udrzby motora: vymena oleja, filter, kazdych 120tis. rozvodovy remen a to je asi tak vsetko a spotreba v meste 6,5 l mimo mesta do 5 l, dialnica pri 110 - 130 do 6 l, priemerna 5,5 l v lete a v zime v meste 7,5-8 l mimo mesta 5,3 l dialnica asi 6,5 a priemerna 6 - 6,5 l, pouzivam len kvalitnu naftu (ziadne tesco alebo ine pochybne cerpacky) a pridavam aditiva .... lpg mam len nieco vyse roka najazdil som asi 30 tis km ziaden zasah ani potreba nastavovania este nebola a slape to na 100% .. vymena oleja a filtra po 15000 a olej bol ako novy ... a spotreby? v lete mesto 8 - 8,5 l, mimo mesta 6 - 6,5 l, dialnica prierne 120km/h 7 l, priemerna spotreba tiez okolo 7 l ....v zime mesto okolo 10 l, mimo mesta 7,5 l, dialnica 8 l a priemer tiez okolo 8 l ...netreba zabudat ze v zime sa ide na studeny motor dlhsie na benzin na plyn prepina ked ma motor 25 -30°C co je v v lete niekolko 100m a v zime pri studenom motore asi 3 - 5 km ked je vacsia zima aj viac .... financne som to extra nepocital kolko to je ale vychadza mi to mozno trochu v prospech lpg ale zase jazdne vlastnosti pri diesli su omnoho lepsie hlavne v zime pretoze peugeot je tazsi ako hyundai .... keby som sa momentalne rozhodoval pre auto v cenovej relacii 4 - 5 tis. tak by asi vyhral peugeot 206 alebo 207 HDi z malych aut z vacsich asi nieco z lpg skoda renault mozno aj nejaky japonec ale treba pocitat s drahsimi nahradnymi dielmi ako na europske auta ... je na tebe co si z toho vyberies a co zavrhnes prezentoval som iba vlastny nazor, ktory nemusi byt spravny a svoje poznatky ... vyber si dobre aby si bol spokojny ....

3 1
Nahlásiť

rogipd
2 prispevkov Prievidza
#28. RE: auto do 4200eur (25. september 2012, 16:52)

ak si bol na zaciatku presvedceny o diesli tak sa nedaj ovplyvnovat,
osobne som presvedceny, ze diesel je spolahlivejsi Súhlasim ako benzin, aj ked vela ludi tu nebude suhlasit Blééé

1 3
Nahlásiť

20 prispevkov
#29. RE: auto do 4200eur (26. september 2012, 17:04)

tak po dlhom rozhodovaní a premýšľaní som sa rozhodol pre diesel. :) teraz už len nájsť nejaké dobré auto :))

1 3
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#30. RE: auto do 4200eur (26. september 2012, 18:51)

No asi naj by bolo ako spominali vyssie v diskusii 1.9 TDI pumpa dyza a uz len vhodny obal na to co sa tebe viac paci. Napriklad mne sa paci dizajnovo Leon z tych aut co maju takyto motor.

Ale ja osobne mam aj celkom dobre skusenosti s 1.9JTD 8V. Mozno ma tu teraz dakto zadupe ale podla mna je to vdacny motor ktory sa uz montuje od roku 2000 do fiatov a alfy romeo ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#31. RE: auto do 4200eur (27. september 2012, 19:13)

no pozrel som si už aj fiaty celkom sa mi páčilo GRANDE PUNTO a tiež BRAVO

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#32. RE: auto do 4200eur (27. september 2012, 19:51)

No tak Fiat Bravo druhej generacie je podla mna velmi vydarene auticko. A Grande Punto obsadzuje v testoch prve priecky vo svojej kategorii ...

Uz je na tebe co si vyberies ... ale tak ak ti vydaju peniaze a rozhodoval by si sa pre Bravo, tak ja osobne by som asi vobec nevahal nad zachovalym 1.9 JTD 8V.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#33. RE: auto do 4200eur (27. september 2012, 20:49)

tak to ano Bravo je naozaj krásne autíčko
napríklad toto : http://www.autobazar.sk/4179568/fiat-bravo-1-9-mjet-dynamic-dpf/?i9=23288f183f25
ale obávam sa toho, že to bude nad môj cenový strop .
Keby bolo grande o trochu väčšie hlavne kufor tak by to bolo ideálne :)

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#34. RE: auto do 4200eur (28. september 2012, 00:29)

A taketo nieco si nepozeral? Je to podobne ako Bravo velkostou, motor taky isty, s tym ze tieto sa daju zohnat aj starsie rocniky a lacnejsie.
http://www.autobazar.sk/4220040/alfa-romeo-147-1-9-jtd-m-jet/

Tu uz je sice m-jet, to je pozmenene jtd. A ten motor nepoznam.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#35. RE: auto do 4200eur (6. október 2012, 16:44)

kúp si japonca a budeš spokojný. ja som teraz kúpil aurisa, hodil ho na lpg a som vysmiaty.

0 1
Nahlásiť

725 prispevkov
#36. RE: auto do 4200eur (13. október 2012, 07:09)

ešte by som doplnil:

som automechanik a ako automechanik by som si jazdený diesel nekúpil, je to jednoducho veľká lotéria a príliš veľa spotrebných súčiastok za vysoké ceny. Za cenu jednej dvojhmoty ja budem mať kompletný repas splynovača. za cenu jedného turba budem mať kompletný repas splyňovača. Čo sa dá za cenu vstrekovačov zrepasovať na benzíne, ani nebudem písať.

na LPG sa už nerobia pravidelné ročné prehliadky ako kedysi, ale len raz za dva roky stk, ek a raz za 10 rokov nová

úbytok výkonu na LPG? žiadny. kto chce, môže prísť vyskúšať môjho aurisa na benzíne a potom si môže prepnúť na plyn. pri kvalitnom splynovači a kvalitných vstrekoch nie je cítiť žiadny rozdiel.

nádrž - je pravda, že mám teraz dojazdovú rezervu v kufri, ale netrápi ma to, lebo aj tak keď spravím nákup, celý sa zmestí do kufra.

1 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / auto do 4200eur