Vyber auta

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 16:22

    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

725 prispevkov
#21. Vyber auta (19. február 2017, 14:11)

Ahoj, ak chceš diesel a chceš superba, alebo octaviu, pozeraj 1.9 TDI, nič iné - pri kúpe treba zistiť, či pri 200 tis km boli menené hydroštely. Ak nie, treba meniť, v opačnom prípade budeš o ďalších 100 tis km riešiť ťažké štartovanie a budeš meniť aj vačkové hriadele. V žiadnom prípade nekupuj auto, z ktorého boli von vstrekovače, je to časovaná bomba na určitý typ poruchy.

Na tvojom mieste sa vozím na plyne. Za 5000 eúr si kúp trebárs avensis 1.8 benzín (nie dvojliter) a daj do neho LPG a budeš spokojný. Alebo napríklad niečo benzínové z francúzskej alebo talianskej produkcie, ideálne japonec :)

Alebo si pozri volvo s60 s motorm 2,4i 103 kw a daj do neho plyn. Hoci sa papierovo motor zdá byť slabý, nie je slabý, ťahá od spodu, dlhé prevody, v kabíne ticho.

Čo sa týka LPG - existujú 2 ľudí:
- chcú najlacnejšie riešenie
- chcú kvalitnú montáž a kvalitný splynovač nevadí im priplatiť si 200 eúr

Osobne som na plyne od roku 2006, mám toho preskákané dosť. Posledých 6 rokov sa vozím výlučne na splynovači značky BRC - je cca 1100 eúr pre štvorvalcový motor.

Čo sa týka zápisu lpg do TP, existujú 3 možnosti:

1) auto má hromadne schválenú predstavbu a platí sa asi 30 eúr kolok
2) auto má má schválenú prestavbu podľa EHK 115 (90% áut) platí sa asi 60 - 70 eúr
3) auto nemá schválenú prestavbu - ide na individuálnu prestavbu LPG - platí sa cca 300 eúr

ja som na posledných dvoch toyotách šiel do individuálnej prestavby, pretože autá nemali schválenku BRC (mali schválenku na gastech, teleflex...) a chcel som iba brc. radšej som si priplatil, ale neľutujem.

0 0
Nahlásiť

Mattias_H
29 prispevkov Bratislava IV - Devín
#22. RE: Vyber auta (20. február 2017, 10:44)

to je tazko musis mat vacsiu predstavu ake auto by si chcel ci uz znacku alebo motor. nezameriavaj sa len na to kolko km tyzdenne spravis bo ani to nie je moc smerodajne. ale asi by som volil diesel nieco ako passat,bora, octavia

0 0
Nahlásiť

gdi92
31 prispevkov NYCDABC
#23. RE: Vyber auta (20. február 2017, 19:08)

matko, keď si vygúgli aký „vydarený” motor to je a koľko to stojí nie, aby sa tých 300 tis. km dožil, ale len obyčajný bežný servis, tak ho chuť veľmi rýchlo prejde. S tým rozpočtom je to čistá samovražda!

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #24. RE: Vyber auta (21. február 2017, 09:43)

gdi92
nemusím si nič googliť,autami jazdím realne,nie po inetrnete.to že má niekto nejaký problém a hned to vešia na net miesto toho aby sa staral realne o auto

0 0
Nahlásiť

matats
56 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#25. RE: Vyber auta (23. február 2017, 09:20)

Pri starsom aute to mas ako s mackou vo vreci. Nikdy nebudes mat istotu, co ti vozitko vyrdzi ale treba si vybrat auto, ktoreho pripadna oprava ta nezruinuje

0 0
Nahlásiť

dejvison
16 prispevkov Prievidza
#26. RE: Vyber auta (24. február 2017, 13:50)

ja som mal kedysi mercedes s a ked sa to zacalo kazit, tak som sa priklanal ku kazdodennym infarktom, ktore boli sposobene tymi cenami, ktore som zaplatil za opravy ale uz ho nastastie nemam a mam druhe, svaty klud nikdy viac v zivote

0 0
Nahlásiť

tominohruz66
26 prispevkov Prievidza
#27. RE: Vyber auta (7. marec 2017, 15:29)

superb by bola fajn volba ale no musis mat predstavu aspon o znacke ci ani to nie? takto ti tu mozme napisat modelov milion az budes mat hlavu jak balon. skus to este trocha rozsirit svoju predstavu..

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#28. RE: Vyber auta (9. marec 2017, 12:36)

Kedysi som mal bmw 530d e 39 rv 1999 a poviem ti ked si nan ted spomeniem aj mi je luto, ze som ho predal. Bolo to auto s dobrou spotrebou a hlavne nevyzadovalo ziadne extra investicie. Normalne sa jazdilo na cca 6l ked bola cesta dlhsia tak aj mnenej a ked si zoslapol plyn auto sa vedelo zobrat...

0 0
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#29. RE: Vyber auta (13. marec 2017, 08:37)

Lenže maximo tie investície by to časom chcelo, žiadne auto predsa nevydrží večne...

0 0
Nahlásiť

stankopravda
30 prispevkov Poprad
#30. RE: Vyber auta (17. marec 2017, 18:23)

sak o tom potom auto je bezedna diera na peniaze ale tak treba si vybrat a clovek by mal sam vediet co si moze dovolit a nie kupit baworak a potom plakat ze nemam na servis

0 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#31. RE: Vyber auta (18. marec 2017, 21:07)

SuperB za 5.000? Len ak ma na tachometri 500.000 a odjazdenych 900.000 Haha Nesúhlasim Na nase dialnice kde sa posuvas v zapche alebo 80-kou ti staci aj Fabia. Ak ta tvoja Fabia nema vela najazdene domontuj si LPG alebo si zozen benzinak a dorob si LPG. Viac info najdes na:
http://www.lacnevozenie.sk/preco-auto-na-plyn/ Súhlasim

0 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#32. RE: Vyber auta (20. marec 2017, 09:45)

vsetko je to uhol pohladu a moznosti. Treba si rozsirit obzory a pozerat co momentalne je na trhu ake moznosti.

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#33. RE: Vyber auta (21. marec 2017, 08:58)

dvojkova octavia...mozno jednotkova by tiez nemusela byt zla volba...do tej sumy by to slo, aj ked samozrejme treba pozerat v akom stave bude

0 0
Nahlásiť

jarohenkele
17 prispevkov Prievidza
#34. RE: Vyber auta (21. marec 2017, 09:42)

aj si uz bol nejake pozarat? ci sa stale rozhodujes.. najlepsie by bolo ak by si si najprv pobehal a hlavne pokusal modely co ti padli do ok.. pak by sa ti isto lahsie rozhodovalo.. musis mat predsa nejaku vacsiu vidinu toho co by si chcel..

0 0
Nahlásiť

marcello959
41 prispevkov Trenčín
#35. RE: Vyber auta (29. marec 2017, 12:45)

to volvo by som bral to je fajn auto a aj v celku pekne a hlavne kvalitne sice ak sa nieco pokazi nebude to najlacnejsia oprava ale takzas nemyslim ze by sa kazilo stale

0 0
Nahlásiť

lubinop
49 prispevkov Tvrdošín
#36. RE: Vyber auta (20. apríl 2017, 11:27)

Osobne si myslím, že to superb budeš mať asi najlepšie. Je to aj rýchle auto a dá sa zohnať aj za prijateľnú cenu. Teda neviem či chceš úplne nové alebo ti stačí aj ojazdené


„Rýchlosť bola v poriadku, len zákruta bola príliš tesná.“
0 0
Nahlásiť

gdi92
31 prispevkov NYCDABC
#37. RE: Vyber auta (21. apríl 2017, 18:50)

Si už fakt trápny. A ešte na mŕtvom fóre...

0 0
Nahlásiť

matats
56 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#38. RE: Vyber auta (24. apríl 2017, 12:44)

Caute teraz by som potreboval ja radu, co sa tyka vyberu auta. Teda ani nie tak vyberu ako financovania. Akym sposobom ste si kupovali auto? V akom pripade sa to oplati riesit cez leasing?

0 0
Nahlásiť

gdi92
31 prispevkov NYCDABC
#39. RE: Vyber auta (25. apríl 2017, 18:38)

Pre súkromníka v žiadnom!

Prečo ideš minúť peniaze, ktoré nemáš na najhoršiu investíciu?! Ak nemáš kúp si také na aké máš alebo ešte prispor. Z čoho budeš platiť prevádzku a servis? Či len tak lepiť najlacnejšími dielmi a robiť to bude rekvalifikovaný cukrár? Vlastniť auto nie je povinnosť!

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#40. RE: Vyber auta (26. apríl 2017, 10:50)

z mojho pohladu na leasing by sa to oplatilo v pripade, ze mas firmu ak nemas tak je zbytocne do niecoho takehoto ist.. Presne je to o tom, ze kupit si auto, ktore nepotrebujem za peniaze, ktore vlastne ani nemam.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Vyber auta