Prepísať/Vymeniť

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 28. marec 2024, 17:47

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Prepísať/Vymeniť (15. január 2017, 17:47)

Zdravím. V autách som stále začiatočník. Pri kúpe vozidla som nebol pozorný a po pár mesiacoch som zistil, že rozmery pneumatík vo velkom technicaku su iné, ako sú na aute. S týmy diskami som ho kúpil, jednoducho ma nenapadlo si to skontrolovať.
Chcel by som sa spýtať, čo všetko potrebujem ak by som chcel tieto rozmery dodatočne dopísať do TP. Čítal som že zmena je možná do 15 dní od vymenenia týchto rozmerov. Ja na tom jazdím už celkom dlho. Viem, že by mi za to mohli zobrať Techničák. Tak sa pýtam čo všetko potrebujem ak by som to chcel dopísať. Alebo či vymeniť disky za menšie( ktoré sú zapísané v TP)
Ďakujem.

0 0
Nahlásiť

Dusanoo
26 prispevkov Ružomberok
#2. RE: Prepísať/Vymeniť (3. február 2017, 13:03)

čím skôr to daj vymeniť, nie je to tvoja chyba. Nechápen z akého dôvodu ti dali úplne iné pneu.. Nerozumiem tomu A treba aj disky vymeniť podľa mňa a všetky papiere o kúpe a pod.

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#3. RE: Prepísať/Vymeniť (5. február 2017, 07:26)

V technicku by si mal mať zapísané aj alternatívne rozmery ak nemáš tak treba o ich potvrdenie požiadať oficiálneho dovozcu tvojej značky. Ak ani dovozca nemá v alternatívnych rozmeroch tvoj momentálny rozmer tak ne ešte možné ten rozmer prihlásiť tak ze si zistíš značku tých diskov a u certifikovaného dovozcu značky tých diskov si zistíš či má ten rozmer diskov od tej konkrétnej značky certifikovaný na tvoje auto a požiadas ho za menšiu uplatu/keďže nekupuješ u neho nové na ktorých by zarobil /aby ti vydal certifikát či ako to nazvať, a s tým pôjdes na odbor dopravy kde ti to schvália.

0 0
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#4. RE: Prepísať/Vymeniť (7. február 2017, 11:11)

fúha tak na toto je už celkom neskoro to riešiť OMG!

0 0
Nahlásiť

Luvio
90 prispevkov Trenčín
#5. RE: Prepísať/Vymeniť (8. február 2017, 10:32)

Treba to riešiť cez dovozcu značky, ako už vyššie zaznelo sám s tým nič nezmôžeš takto ;)

0 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#6. RE: Prepísať/Vymeniť (16. február 2017, 08:39)

ak sa najde vnimavejsi policajt, mozes mat z toho celkom pekny problem. Ani v alternativnych rozmeroch ich nemas? Na tvojom mieste by som ich asi vymenil za take ako maju byt podla TP. To bude najlepsie riesenie

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#7. RE: Prepísať/Vymeniť (19. február 2017, 17:05)

nikdy nie je neskoro riešiť takéto veci. pozri si technický preukaz, či tam nemáš aj alternatívne obutie, ak nie, tak toto predaj a kúp si iné gumy, alebo si daj dopísať do TP nový rozmer pneu na základe potvrdenia od importéra danej značky áut na slovensko. lacné to nebude... rátaj cca 30- 200 eúr podľa značky.

0 0
Nahlásiť

Prsiak
21 prispevkov Košice - Juh
#8. RE: Prepísať/Vymeniť (28. február 2017, 10:01)

Tieto čo máš by som asi predal a kúpil poriadne, teda také ako majú byť. Policajti sú teraz pri odstávkach dosť všímaví a nepotrebuješ si predsa robiť zbytočné problémy s nimi

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Pneumatiky a disky / Prepísať/Vymeniť