Prvé auto

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 22:58

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Prvé auto (12. október 2016, 14:20)

Zdravím. Mám 20 rokov a uvažujem o kupé auta. Nepotrebujem auto na frajerinu, ale auto ktoré ma dovezie tam kde potrebujem. Kedže pracujem v zahraničí tak potrebujem auto do sveta. Neviem sa rozhodnúť či mam kúpiť čisto nove auto na leasing alebo kupit nejake používane. Ak používane tak do 10 000. Ak nove tak do 20 000. Uvažujem najme o nejakej klasickej octavii. Ale tatiež sa mi pačia auta ako su Škoda rapid, Opel astra a Seat leon.
Čo by ste odporučili pre kupu?..Čisto nove auto ktore si budem pomaličky splácat alebo nejakú ojazdenku.?..
A aké auto by ste odporučili mladému chalanovy ?..opakujem..potrebujem hlavne auto ktoré mi vydrží čo najviac a nieje náročne.:)..ďakujem za každú radu a názor.

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#2. RE: Prvé auto (25. október 2016, 13:06)

ja by som ti radil ojazdene ako prve kupovat nech ti neni luto ked ti ho pripadne niekto oskrie alebo ked ty oskres o nieco.je to lepsie a uz potom ked budes chvilu jazdit tak by som kupoval na leasing.hlavne pozor na ten leasing aby sa nestalo ze prides o robotu alebo co a potom bude problem

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#3. RE: Prvé auto (26. október 2016, 14:09)

Presne ako hovorí kolega tuto vyššie, ako prvé by som určite riešil ojazdené a nie nové.Lebo mať auto na leasing je záväzok ktorý tak mladý človek ako ty nepotrebuje. Uži si že nemáš žiadne finančné záväzky a pokiaľ to bude možné tak by som to riešil až po hypotéke a iných veciach

0 0
Nahlásiť

durijuri1
32 prispevkov Nitra
#4. RE: Prvé auto (26. október 2016, 16:13)

nove auto by bola uplna zbytocnost tym som si aj ja isty, nove auto je fajn ale hned ako s nim vyjdes von tak jeho cena klesa hned minimalne o tretinu co sranda nie je

0 0
Nahlásiť

steffanko
33 prispevkov Brezno
#5. RE: Prvé auto (27. október 2016, 11:10)

Ved toto kolega kupil funglovku na leasing a stalo ho zo 14000 a rozmyslal ze by ho predal a kupil si novsie ked splati leasing a za 4 roky mu mechanik povedal ze ho viac ako za 9-10 asi nepreda.Akoze mozno by aj predal ale aj tak tolke peniaze stratit len pre to ze je to uz akoze po prvom majitelovi je teda somarina

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#6. RE: Prvé auto (28. október 2016, 14:06)

aj moja kolegyna to tak najskor chcela ale potom si ho nechala nepredavala ho to neni normalne take palky to stoji a potom aby si desat nedostal zan

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#7. RE: Prvé auto (31. október 2016, 12:51)

a ty by si dal za 4 ročné auto 2/3 peňazí z nového auta? ja nie. max polovica.

0 0
Nahlásiť

lmarosl
69 prispevkov Banská Bystrica
#8. RE: Prvé auto (31. október 2016, 14:13)

Presne pozri sa na to aj ako kupujuci mne by sa tiez nepacilo dat za nove auto len o trochu menej ako za nove.Ale zasa jasne ze to si musi clovek zvazit pred tym nez kupi nove auto ci je s tym stotozneny pripadne moze aj tak spravit ze ho proste nepreda.Az ked uz bude vazne srot alebo ho bude mat cely zivot ak sa podari

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#9. RE: Prvé auto (2. november 2016, 12:51)

Je to ťažko, treba si to ujasniť v hlave najskôr, že čo a ako

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#10. RE: Prvé auto (2. november 2016, 14:53)

ja by som to ani veľmi nerozoberal to už každý kto kupuje nové auto si musí byť vedomý že ak ho raz predá tak an tom určite stratí lebo človek si kupuje ojazdené auto kvôli tomu že nemá na nové a ak by za to niekto pýtal takéto pálky to by mu nikto nekúpil

0 0
Nahlásiť

boris4664
4 prispevkov Voderady
#11. RE: Prvé auto (30. november 2016, 12:48)

no bohužiaľ je to tak a nedá sa nič robiť, len vydržať tú sekundu sklamanai :-D

0 0
Nahlásiť

mclainak
47 prispevkov Trenčín
#12. RE: Prvé auto (1. december 2016, 12:09)

malo by to tak byt ze si to uvedomia ale neuvedomia si to kazdy je rozhorceny najskor :-D

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#13. RE: Prvé auto (8. december 2016, 11:59)

Ahojte, ja si tiež akurát plánujem kúpiť nové, auto chcela by som ničo také malé babské a najmä s malou spotrebou, lebo sa bojím, či ho dokážem uživiť, keďže som ešte študentka Vš, čiže mám obmedzený rozpočet a predsa len uživiť také auto niečo stojí, naši ma od toho strašne odhovárajú, že to finančne neutiahnem, teraz ma akurát oco vystrašil týmto článkom http://www.hyperfinancie.sk/magazin/pzp-zdrazelo-kde-poistite-auto-najlacnejsie/ že PZP ide hore, že ako mladej neskúsenej vodičke, mi napáli poisťovňa neviem aké poistné, že nech nevymýšľam, že to neutiahnem a oni ma nemienia sponzorovať. Vedeli by ste mi poradiť nejaké dobré autíčko, s malou spotrebou a aby aj poistné ma nevyšlo extra veľa? Môžem si dovoliť do neho investovať tak maximálne 4000€ a to už budú pomaly všetky moje doterajšie úspory, tak až to potom mesačne utiahnem, lebo už vidím tie pohľady naších typu, že však mi sme ti to hovorili, ale ty si vždy musíš spraviť po svojom....

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#14. RE: Prvé auto (8. december 2016, 12:03)

Ahojte, ja si tiež akurát plánujem kúpiť nové, auto chcela by som ničo také malé babské a najmä s malou spotrebou, lebo sa bojím, či ho dokážem uživiť, keďže som ešte študentka Vš, čiže mám obmedzený rozpočet a predsa len uživiť také auto niečo stojí, naši ma od toho strašne odhovárajú, že to finančne neutiahnem, teraz ma akurát oco vystrašil týmto článkom http://www.hyperfinancie.sk/magazin/pzp-zdrazelo-kde-poistite-auto-najlacnejsie/ že PZP ide hore, že ako mladej neskúsenej vodičke, mi napáli poisťovňa neviem aké poistné, že nech nevymýšľam, že to neutiahnem a oni ma nemienia sponzorovať. Vedeli by ste mi poradiť nejaké dobré autíčko, s malou spotrebou a aby aj poistné ma nevyšlo extra veľa? Môžem si dovoliť do neho investovať tak maximálne 4000€ a to už budú pomaly všetky moje doterajšie úspory, tak až to potom mesačne utiahnem, lebo už vidím tie pohľady naších typu, že však mi sme ti to hovorili, ale ty si vždy musíš spraviť po svojom :-/

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#15. RE: Prvé auto (9. december 2016, 19:27)

naozaj potrebuješ auto? auto nie je len benzín... je to poistka, výmena oleja a filtrov, prezúvanie pneumatík, kupovanie pneumatik - rátaj cca 500 eúr ročne na servis a poistenie auta ako najmenšie minimum a plus k tomu benzín.

kúp si malé benzínové auto, napríklad toyota yaris alebo honda jazz, také babské auto, veľmi spoľahlivé, veľa nežerie. v žiadnom prípade nekupuj diesel.

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#16. RE: Prvé auto (12. december 2016, 08:19)

imro2t ďakujem za odpoveď, no auto potrebujem z toho dôvodu, že do školy dochádzam a keďže mi spoje nesedia na rozvrh a ešte mám aj veľa okien v rozvrhu zbytočne mám takto vždy zabitý celý deň, myslím, že ten čas by som vedela využiť efektívnejšie, lebo takto aj keď chcem ísť cez okno v rozvrhu do práce, kým sa tam premiestnim a zase nazad do školy stojí ma to veľa času. Prečo mi neodporúčaš diesla ? (možno ti to príde hlúpa otázka, ale do áut som naozaj lajk, čiže som rada za každé polopatistické vysvetlenie . Ďakujem za odporúčania na značky áut, tú toyotu som pozerala, že by to mohlo byť fajn a ešte som zvažovala Suzuki swift, na to čo povieš?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#17. RE: Prvé auto (12. december 2016, 19:02)

suzuki swift je tiež fajn, ale toyota je toyota.

diesel do mesta nie je vhodný, spotreba bude rovnaká ako na benzíne. navyše, diesel potrebuje výrazne viac času, kým začne kúriť.

diesel má oveľa viac chúlostivých a veľmi drahých súčiastok v porovnaní s benzínovým autom. vstrekovače, egr ventil, regulačné ventily, turbo, čerpadlo.

na benzíne vstrekovače nikdy riešiť nebudeš - na dieslovom motore stačí raz sa pomýliť a natankovať baeenzín namiesto nafty a j zarobené na 2000 eúr. Navyše, nič nie je večné a na starom dieslovom motore je len otázka času, kedy sa to bude meniť...

egr ventil na benzínovom motore je výrazne spoľahlivejší

zo spomínaných benzínových áut nemá žiadne turbo, vstrekovacie čerpadlo, regulačné ventily. iba obyčajný regulátor, ktorý je doživotný a zatiaľ sme ho v servise nemenili na žiadnom benzínovom aute. na diesloch áno.

v tvojom prípade nemá význam pozerať diesel. v žiadnom prípade.

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #18. RE: Prvé auto (18. december 2016, 10:20)

pre pavoll
mna by zaujímaloo či si kúpil a pre aké auto si sa rozhodol,aká je spokojnosť???

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#19. RE: Prvé auto (19. december 2016, 17:02)

imro mnoho zien si neuvedomuje ze to obnasa ovela viac ako len tankovanie a vozenia.

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #20. RE: Prvé auto (20. december 2016, 09:56)

a to isté platí pre chlapov Haha

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Prvé auto