Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. marec 2024, 08:56

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

ZetorWRC
4 prispevkov Ilava
#1. Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (21. august 2016, 04:05)

Ahojte, poprosím o zhodnotenie výberu a prípadne radu, po čom sa ešte pozrieť.
Vyberám auto pre rodičov - chcem, aby bolo vyššie pre lepšie nasadanie starších...Nechcem aby sa tam nasadalo nízko ako napríklad do Superbu I . Predpoklad je,
-že by mohlo takých 10 rokov vydržať v domácnosti
-atmosférický benzín - kvôli malému nájazdu 7-12 tis. km/rok a krátkym trasám, tým TSI moc neverím
-malo by mať aj väčšiu svetlú výšku, nech sa nemusím báť s tým prejsť napr. členitejšou poľnou cestou (preto nepozerám napr. Mazdu 3)
-výkon 55-90 kw napr., priemernú výbavu
-nemalo by byť dlhé a široké - Duster je asi taká hranica veľkosti, ale ten 1.6 benzín čítam, že dosť žerie
1. vážna otázka: Má zmysel 4x4 pohon (LOCK režim, nie automatika) pre jazdu na snehu na ceste ? (napr SX4 má LOCK do cca 60 km/h) Alebo aj ESP je omnoho stabilnejšie ako nič? Porovnavam s holou Fabiou 1. Za volantom sa nikto nebude blázniť, aby čakal, že 4x4/ESP ho udrží vždy.

Vybral som si ťažko porovnateľné kusy:
SUZUKI SX4, https://auto.bazos.sk/inzerat/63662905/Suzuki-SX4-16-benzin.php Čo by ste povedali, aj vzhľadom na cenu, na tú sexynu Som zaľúbený od Suzuki, ak bola servisovaná v autoriz. servise a bude mať dobrý podvozok - nehrdzavý a neobitý? Nerozumiem tomu Nerozumiem tomu Nerozumiem tomu (zatiaľ som ho nevidel)
FORD Fusion - http://www.autobazar.sk/11420048/ford-fusion-1-4i-16v-x-plus/ &
Je slabší, starší, dvojkolka, výbava porovnateľná ale samozrejme výrazne lacnejši.
Nejaký šum som počul že Fordy hrdzavejú ako blázon. Je to pravda, prosím?

Na tieto motory som nečítal žiadne zlé skúsenosti. S výmenou spojky na SX4 počítam, neviem čo takého odchádza často na Fordoch.

Qashqai či ASX s Mivec atmosférami už ležia trochu vysoko.
Vďaka Súhlasim

1 0
Nahlásiť

gdi92
31 prispevkov NYCDABC
#2. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (22. august 2016, 12:34)

https://forum.autobazar.eu/vyber-auta-s-pohodlnym-nastupovanim-t59599.html

http://www.tipcars.com/magazin-hleda-se-auto-s-vysokymi-sedadly-pro-starsi-lidi-6287.html

http://www.tipcars.com/magazin-jake-vybrat-male-mpv-s-benzinovym-motorem-5985.html

0 0
Nahlásiť

ZetorWRC
4 prispevkov Ilava
#3. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (23. august 2016, 18:19)

Vďaka gdi,
ešte som teda začal uvažovať o Golfe Plus vďaka linkom, pokiaľ má ten novší teda svetlú výšku 170 mm.
Stojí za to niektorý z 1.2 TSI? Kamaráti majú teda nejaké 1.2 TSI, myslím, že tie výkonnejšie. Ale krátko, takže nemá zmysel sa ich moc pýtať. 1.4 TSI, samozrejme tie prvé, mali slávnu poruchu s rozvodovou reťazou...

Ak je tu nejaký automechanik, čo považujete za spoľahlivejšie auto ako celok? Golf Plus alebo SX4? Nie som nijak zaujatý, doma je koncernový benzín, rodina plná VWAG áut ale sem tam má niekto aj benzínového Japonca.

Zdá sa vám cena https://auto.bazos.sk/inzerat/63662905/Suzuki-SX4-16-benzin.php primeraná?

0 0
Nahlásiť

driveuinsane
52 prispevkov Austrália
#4. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (24. august 2016, 18:48)

ides na to dobre s vyberom auta pre rodicov na bezne jazdenie...aj Fusion aj SX4 su ok...ja by som vsak uprednostnil SX4 kvoli vacsej dlzke o 10cm, spolahlivej trvalke motoru 1.6 VVTi s dobrou spotrebou a odolnou bezudrzbovou retazou, malicko modernejsej/novsej technike a vyssej svetlej vyske...nevyhodou je naopak mensi kufor...avsak ak sa ti da, vyberaj model PO FACELIFTE teda od 2010 (88kw), kde trosku prepracovali aj prevodovku, dali ju s dlhsim hornym prevodom, takze motor ma okrem ineho lepsiu spotrebu (hlavne na dlhsich trasach) ako pred faceliftom, nizsiu hlucnost a taha lepsie od spodu...ak kupis zachovaly poctivy kus, tak min. 400tis. by si mal dat na tom motore v pohode bez prekvapeni...4x4 urcite ma vyznam, ale len ak ho aj realne vyuzijes ..ak nechodia casto kdesi ku chate, nebyvaju v kopcoch, v zime nebudu jazdit kazdy den, tak sa bez neho hravo zaobidu, tak ako vacsina ostatnych motoristov na cestach.. usetris tym zaroven cosi na hmotnosti, spojku, na spotrebe (pol litra) a potencionalnom servise, kedze na kazdy pohon 4x4 si moze byt tiez potrebne po istom case spomenut Výborne Súhlasim

v linku na recenziu jazdenky si mozes precitat viac a pod tabom "komentare" zaroven najdes aj nejake nazory majitelov
http://www.autorubik.sk/clanky/suzuki-sx4-2006-2013-recenzia-a-skusenosti

5 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#5. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (25. október 2016, 13:14)

ohladom tych fordov to som ja ja pocul ze dost hrdzaveju ale napriklad bracho ma skodovku a ta tiez od spodu dost hrdzavie. ja osobne by som do fordu moc nesiel aj ked focus je este celkom pekny

0 0
Nahlásiť

vladimos
86 prispevkov Zázrivá
#6. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (26. október 2016, 14:17)

Hej focus pekné autíčko aj keď mne sa viac páčia väčšie ale motoricky sa mi fordy celkom poznávajú .Ale každé auto jazdí dobre keď čo-to investuješ takže nech už vyberieš akokoľvek tak držím palce :-D

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#7. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (28. október 2016, 14:01)

a aky focus je podla teba lepsie kombik alebo klasicky kratky? lebo chcel by som pre manzelku nieco ale zasa neviem ci neni ten kombi moc tazky zbytocne a velky tak neviem ako sa rozhodnut

0 0
Nahlásiť

gdi92
31 prispevkov NYCDABC
#8. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (29. október 2016, 18:28)

Bude ho dvíhať holými rukami? Alebo aký zmysel má táto tvoja otázka? Tak buď je to druhé auto v rodine na rozvoz detí po meste alebo prvé a treba nám aj kufor, nie? To MY máme vedieť?!

0 0
Nahlásiť

gdi92
31 prispevkov NYCDABC
#9. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (29. október 2016, 18:44)

Bude ho dvíhať holými rukami alebo čo je to za otázka či je ťažké? My máme lepšie ako ty vedieť či to má byť druhé auto na rozvoz detí po meste alebo ako hlavné a treba vám aj kufor?!

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#10. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (31. október 2016, 12:56)

ak Ti ide o nastupovanie a chceš niečo zaujímavé pre rodičov, pozri lancia musa. je to to zaujímavé neokukané auto :)

ja jazdím do 40 tis km ročne, 4x4 som doteraz nepotreboval

0 0
Nahlásiť

lmarosl
69 prispevkov Banská Bystrica
#11. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (31. október 2016, 14:24)

Kamo jak si sa donho pustil :-D sak mozno sa pytal kvoli spotrebe :-D ja tiez ked som mal opel astra tak to bolo male spratne a malo to zralo ale to bol benzin ale kupil som potom peugeot a radsej som siel do dieslaku lebo to uz bolo o nieco mohutnejsie a tazsie a mechanik mi hovoril ze to bude viac zrat

0 0
Nahlásiť

mirecbirec
3 prispevkov Rimavská Sobota
#12. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (1. november 2016, 13:14)

kúp si fiat

0 0
Nahlásiť
RadoslavRokosny 2 prispevkov Žilina #13. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (2. november 2016, 21:44)

Smiech Nuž teraz ja iba za seba napisem ze tiez uz riesim nejake druhe auto , lebo mam Forda Fusion 1,4 benzin , 2009 rok vyroby a mam na tom LPG ale hrdza ziadna , nikde nie je vidiet , jedine co bol problem aby som neklamal boli stlpiky v rame okna ktore neviem preco ozaj zacali chytat hrdzu , tak som to prebrusil a prestriekal inak nikde , no a to mam na to aute bez 2800 km uz 400 000 km a stale jazdi a pohoda, jasne ze to ma pravidelny serrvis ,podla intervalu ako nove auto , nemozem vsak na to auto krive slovo povedat ... a teraz mam dilemu ci zhanat opet fusiona alebo ist do nejakej inej znacky ...

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#14. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (4. november 2016, 12:23)

No ved ked si spokojny si myslim ze nemas nad cim vahat niekedy sa neoplati spekulovat lebo kazda znacka moze pri nejakom modeli zakulhat a keby si siel do uplne inej znacky tak uz tak nevies odhadnut ze ktore modely su ake.Ja byt tebou tak dam to iste ak bude nieco dobre v ponuke

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#15. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (4. november 2016, 13:28)

kazde auto sa kazi, ale ked chces zober si mechanika a chod do aciek sa pozriet, mozno tam na nieco natrafis

0 0
Nahlásiť

driveuinsane
52 prispevkov Austrália
#16. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (4. november 2016, 15:31)

"ohladom tych fordov to som ja ja pocul ze dost hrdzaveju"

ano Fusion tak ako aj ine Frody tiez hrdzavie, ale len do roku 2006 teda do faceliftu...naopak po facelifte je s protikoroznou ochranou na tom lepsie ako SX4

http://www.autorubik.sk/clanky/ford-fusion-od-2002

1 0
Nahlásiť

lmarosl
69 prispevkov Banská Bystrica
#17. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (8. november 2016, 13:41)

lenze ide tam asi aj o to jak sa predosly majitel o to auto staral

0 0
Nahlásiť

vladimos
86 prispevkov Zázrivá
#18. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (11. november 2016, 08:49)

tak to je rôzne. Pretože každému iné vyhovuje, ale myslím že taký väčší kufor kombíka privíta každý ;)

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#19. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (15. november 2016, 11:40)

maros tak to je tiez pravda niekedy auto moze vyzerat dobre nabliskane a pritom motor bude mat na prd stav

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#20. RE: Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží (22. november 2016, 11:28)

Vidím viacej takých frajerkov čo sa riadia asi týmto heslom :-D že autíčko vyzerá ako cukrík nikde žiadna hrdza ale hučí mu to jak piliňák keď jazdí :-D

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Hľadám praktické auto - jazdenku, čo vydrží