Kombik - novy alebo ojazdeny?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. marec 2024, 05:16

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. Kombik - novy alebo ojazdeny? (11. august 2016, 13:50)

Potrebujem poradit ... (ako prekvapive :-) )

Stary a verny Ford Focus I 1.6. kw benzinak doziva pri necelych 300k km (kupeny v Darexe! s (asi skutocnymi!) 60k ),
treba nahradit rodinneho tatosa ... :-(

Penazi tak 10k, 16-18k by sa mozno dalo utiahnut za nove bezproblemove auto pri nejakom financovani, aj ked tie peniaze by sa dali lepsie pouzit inde...

Pouzitie: 24-27k km/rok, kombinacia mestskych priskokov a dlhsich vikendovych vyjazdov po dialnici/okreskach = benzin.

Zoparkrat za rok sa ozaj hodi schopnost vyjst do lahsieho terenu (pristup k chate, luky, lahsie terenne cesty na hory ci zasitej vode), nie je to casto ale dost by vadilo keby podvozok nepustil ... moj Focus I to ako-tak zvladal, ale novsie verzie maju tusim nizsie podvozok :-( ... + vyssie obrubniky v mestach tiez nie vzdy potesia...

Nemam zaujem o velke drahe zrave SUVcka, ani super-terenne auto do lesa, ale o normalny kombik co nebude mimo cesty az tak uplne cintlavy.

Z FoFo I som zvyknuty na dobre jazdne vlastnosti a rozumnu dynamiku aj ked neviem nakolko to naozaj potrebujem...
Do mensieho by som nesiel, kufor celkom vyuzivame ...

Rozumne ojazdene auta je akosi tazko najst (same diesle, stocenky, alebo staaaare kraksne kde ktohovie co ma o chvilu caka... :-( )

Co som pozeral nove:
1) Ford Focus Kombi by bolo fajn, , len sa obavam nizkeho podvozku (a cena!)
a) 92kw 1.0 Ecoboost Rival X za cca 17k by stacilo :-)
b) 72kw 1.0 Ecoboost Business X o cca 2k menej, vybava mi staci, len slabsi motor a 5 rychlostny manual (na sucasnom mi ozaj chyba 6. rychlost na dialnici)

2) Kia Ceed SW 1.6 GDI Silver za cosi nad 14k, motor vykonna spolahliva atmosfera, nie Honda ale inak fajn, len ten podvozok je tusim este nizsie nez Focus :-(

3) Dacia Logan MCV (sorry :-) ), cena okolo/pod 10k; cena++, vyska podvozku +, len ci sa prehryziem cez to ostatne ... (nemam extra naroky na vybavu, aj moj sucasny fordik nie je prave extra, ale motor/podvozok/sedenie/design ... budem musiet vyskusat... ale tie usetrene prachy sa daju celkom seriozne vyuzit...

Ine napady? (Astra = cca Focus, koncern velmi nemusim...)

Honda/Toyota - fajn auta, ale nizky podvozok, vysoka cena a ani design sa mi nelubi ...
Mazda 6 kombik = love, len nie su prachy ...
Volvo 70XC .. dtto

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (15. august 2016, 15:26)

Mne este napadlo auto ako Skoda Rapid Scoutline - je to aktivna verzia bezneho modelu. Kufor ako u skodovky bude prijemny, ide o velmi jednoduche auto, dizajnovo celkom ok, lepsie podla mna ako Dacia, cena prijemna 14tis

Pripadne aj Fabia Combi Scoutline by vysla cca 12500 ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #3. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (18. august 2016, 22:35)

ahoj
ak máš na ten fokus tak jedine ,,new,,
alebo dovoz max. do dvoch rokov

0 0
Nahlásiť

driveuinsane
52 prispevkov Austrália
#4. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (24. august 2016, 17:53)

podvozok maju vsetky v triede plus minus rovnako vysoky.. ak chces na tom chodit castejsie aj po horsich polnych cestach, kde potrebujes vyssiu svetlu vysku, tak sa musis pozriet po inych modeloc ..z tych 3 co si vymenoval by som bral toho Ceeda 1.6 GDI + jeho svetla vyska podvozka 14mm nie je urcite nizsia ako ma Focus

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (31. október 2016, 19:17)

najvyššie položený podvozok asi bude mať dacia lodgy :)

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#6. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (2. september 2017, 19:48)

Update:

1. FoFo I este jazdi, 324xxx, ale uz naozaj doziva
2. Po par dalsich dobrodruznejsich vyletoch sa potvrdila potreba vyssieho podvozku. Porovnal som si na parkovisku svetlu vysku mojho FoFo I s vyskou FoFo III (ten ma o 2 prsty menej, typicke pre novsie kombiky) a Suzuki S-Cross - ten ma o 3 prsty viac.
3. Sadol som si do FoFo Mk3, stiesneny pocit, hmm radsej nieco vacsie/vzdusnejsie
4. Mal som moznost vyskusat (a pripadne kupit) 2011 Avensis 1.8 benzin s LPG
a) velmi fajne auto na dialnicu
b) neprijemne do mesta (zla viditelnost dozadu/bokov, velke)
c) nie na okresky (taazkee + atmosfera + LPG = slaby odpich na predbiehanie)
d) nepouzitelne do terenu, zevraj zle v zime na snehu
5. Vyskusal som Suzuki S-Cross 1.4 Boosterjet. Velmi, velmi sympaticke zvezenie. Velke dovolenky budu musiet byt so stresnym nosicom, ale sikovne do mesta aj lahsieho terenu a OK na dialnici (aerodynamicky hluk od spatnych zrkadiel nad 130). Snad ten motor vydrzi, hmmm...

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#7. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (2. september 2017, 19:49)

[dvojity post, zmazane]

0 0
Nahlásiť

soncor
10 prispevkov Žilina
#8. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (11. september 2017, 14:02)

takže už máš vybraté?

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #9. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (13. september 2017, 15:55)

ak máš na nové, jednoznačne nové Pýrim sa ,ak chceš niečo ušetriť tak dovoz do 15 mesiacov ,ak teda je tam taká úspora čo stojí za to. Že aha

0 0
Nahlásiť

lukokuko
18 prispevkov Gabčíkovo
#10. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (19. september 2017, 08:49)

Ja by som bol za novy.. Pokial mas na to peniaze tak nemas preco rozmyslat tak nejakym ojazdenym..

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#11. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (19. september 2017, 15:31)

Suzuki je teda favorit?

0 0
Nahlásiť

lukojano
38 prispevkov Žabokreky
#12. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (21. september 2017, 10:31)

pri novom tiez clovek nema istotu, ci vsetko bude slapat ako hodinky, ci sa nieco nepokazi, takze podla mna je to v celku jedno

0 0
Nahlásiť

renacko
8 prispevkov Bratislava IV - Devínska Nová Ves
#13. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (21. september 2017, 11:17)

už aj máš vybraté?

0 0
Nahlásiť

krupo
21 prispevkov Tomášov
#14. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (25. september 2017, 09:08)

No mňa by tiež celkom zaujímalo ako si sa nakoniec rozhodol. Ale ak ti môžem povedať tak ak máš peniaze tak kúp nové Že aha

0 0
Nahlásiť

26 prispevkov Poltár
#15. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (25. september 2017, 13:37)

Ja som skor za take skoro nove, nebude mat vela najazdene ale zaobchadzal sa s nim dobre, mozno aj dovezene. Take sa teraz oplatia viac ako uplne nove

0 0
Nahlásiť

dodkoodrozd
37 prispevkov Jablonec
#16. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (26. september 2017, 08:54)

Kiežby v dnešnej dobe bolo nové auto zárukou kvality

0 0
Nahlásiť

adio4391
76 prispevkov Ivanka pri Dunaji
#17. RE: Kombik - novy alebo ojazdeny? (27. september 2017, 12:51)

To je pravda ale tak pokiaľ sa novému niečo stane tak sa stále dá reklamovať kdežto už pri jazdenom musí človek rátať s tým, že keď sa niečo pokazí tak si to musí zacvakať sám..

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Kombik - novy alebo ojazdeny?