Teplota motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. marec 2024, 07:39

Autor
Správa

ferrari643
21 prispevkov Považská Bystrica
#1. Teplota motora (1. máj 2016, 13:37)

Veľmi rýchlo sa mi zahreje motor t.j po 5-8km na 90 a viac každu chvíľu zapína ventilátor chlad. kvapaliny je dostatok v čom môže byť problém? Ďíky za radu

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Teplota motora (3. máj 2016, 08:47)

Ak mas dostatok kvapaliny v chladici (presne medzi min a max na odmerke) tak to moze byt termostatom, je stale zopnuty a zohrieva motor. Ak je stale vypnuty tak sa motor nedokaze zohriat. On ked sa pokazi ostava vacsinou vypnuty, cize ma plnu priepust a motor sa nevie zohriat.

Takze dalsia moznost ze to moze byt aj nejakym cidlom, pripadne nefunkcnym chladicom ze je upchaty.

Rozhodne by som dal servis.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#3. RE: Teplota motora (3. máj 2016, 20:01)

aké je to auto?

0 0
Nahlásiť

ferrari643
21 prispevkov Považská Bystrica
#4. RE: Teplota motora (4. máj 2016, 11:55)

Je to Peugeot 207 a dá sa kúpiť termostat bez obalu? Lebo všade kde som pozeral ponukali komplet a to je 40€.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: Teplota motora (7. máj 2016, 07:01)

termostat bez obalu nekúpiš.

termostat otvára? sú horúce obe hadice ktoré vedú do chladiča? ak dávaš ruku na rôzne miesta chladiča, je rovnako teplý na každom mieste, alebo niekde je vlažný a niekde horúci?

v prípade, že chladič je rovnako teplý, hadice sú obe horúce, je tu pravdepodobnosť, že máš odídené tesnenie pod hlavou, dá sa to skontrolovať testom na prítomnosť CO2 v chladiacej sústave

0 0
Nahlásiť
Tomane 1 prispevkov Bratislava - Vrakuňa #6. RE: Teplota motora (7. máj 2016, 14:12)

Existuje ozaj viac moznosti,zacal by som jednoduchsimi..bud termostat dostatoocne neotvara,popripade vodna pumpa je vadna.......ja este mozne,ze mas zaneseny chladic...kukni ho,popripade precisti....a na koniec tesnenie pod hlavou popripade praskuta hlava ..ale to by ti voda vyvierala....kukni to...kazdopadne zacal by som termostatom...

0 0
Nahlásiť

ferrari643
21 prispevkov Považská Bystrica
#7. RE: Teplota motora (10. máj 2016, 14:56)

Ďakujem za rady ale stal sa asi zázrak lebo som z tým nič nerobil a začalo chladiť normálne nechápem ale som rád

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: Teplota motora (11. máj 2016, 22:31)

Mozno ti to nejaka dobra vila v noci opravila Haha


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť
TheGame27 1 prispevkov Banská Bystrica #9. RE: Teplota motora (29. júl 2016, 16:22)

My sme to mali tiez na 307 raz sa auto zohrialo nad 90 potom dlho dlho nic a nedavno to skakalo az k 110

Servis - na 99% je to termostat (co si este vydychni) lebo to moze byt aj vodna pumpa, rozvody, chladic atd atd. Termostat je najlacnejsia alternativa.

A nedavaj si tam najlacnejsi, budes to menit onedlho radsej daj 50€ za kvalitny a maj pokoj na par rokov ako dat 35€ a kupit smejd co odide po 1-2rokoch. (vlastna skusenost)

Kazdopadne to daj do servisu, najlepsie k nejakemu znamemu co to vymeni

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Peugeot / Teplota motora