Povlaková vrstva auta - pomoc

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 03:48

Autor
Správa

Miruska1209
3 prispevkov Dubník
#1. Povlaková vrstva auta - pomoc (30. marec 2015, 13:35)

Ahojte,
chcela by som si kúpiť ojazdené auto, našla som si wv golf plus, 2008, zaplatila som zálohu za auto. Je to auto dovezené z Nemecka, pri kontrole originality ma prekvapili namerané hodnoty povlakovej vrstvy auta.
ľavý zadný blatník 482, ľavý predný blatník 233 mikrometrov. Predajcu som sa vopred pýtala, či auto bolo búrané a pod., povedal, že nie. Ako mám postupovať? Nechcem dať peniaze do búraného auta, čo si o tom myslíte? Ďakujem za odpovede

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#2. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (30. marec 2015, 20:41)

Je to búrané auto.

Pýtaj si zálohu naspäť.

2 1
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #3. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (30. marec 2015, 23:45)

Nie je búračka ako búračka. Ja som pred pár týždňami zrazil zajaca a vďaka bohu si to odniesla len mriežka v nárazníku. Možno mal predošlý majiteľ stret s nejakým malým zvieraťom (tak ako ja) a ak šiel trošku rýchlejšie tak si to odniesol nárazník. Ak sú hodnoty na blatníkoch a kapote rovnaké ako na ostatnej časti auta, tak by som z toho veľkú vedu nerobil. Bolo by dobré ak by si to auto obzrel nejaký mechanik, ktorý by aj vedel povedať, že toto, alebo tamto je menené, alebo, že niektoré diely napr. svetlá nelícujú tak ako by mali a vtedy už vieš istejšie, že to bola väčšia búračka a neodniesol si to len nárazník

3 0
Nahlásiť

Miruska1209
3 prispevkov Dubník
#4. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (31. marec 2015, 09:40)

Na obhliadke auta bol so mnou i automechanik, nič si nevšimol.. neviem, myslela som, ak sa na aute niečo gitovalo, prestriekavalo alebo podobne, tak si to všimne a upozorní ma na to..... on je na to odborník. Predajca nám potvrdil, auto nebolo búrané, ale jeho hodnovernosť je asi nulová. Najhoršie je to, že neviem aká to bola búračka, v akej kvalite, hodnota ľavého zadného blatníka 482 je veľmi vysoká, či to teda pretrpieť a auto kúpiť..... neviem, čo teda robiť. Zálohu, čo som dala za auto, bude ťažko dostať späť.

0 1
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #5. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (31. marec 2015, 10:44)

Aha, teraz som si všimol, že ty si písala o blatníkoch a nie o nárazníku...nie je mechanik ako mechanik. Ak už auto máš, tak cca 30km od teba ti viem poradiť jedného fakt dobrého mechanika.

2 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #6. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (31. marec 2015, 10:48)

x

0 1
Nahlásiť

Miruska1209
3 prispevkov Dubník
#7. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (31. marec 2015, 12:50)

Dnes sme volali s majiteľom toho nemenovaného bazára, auto bolo vraj poškriabané, tak ho opravili. Vraj tam dali gumo neviem čo. Nuž, férovosť mi nič nehovorí.

1 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #8. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (31. marec 2015, 23:21)

Aha, to som nevedel. Upravil som príspevok...mne by takáto odpoveď asi nestačila...buď zjednaj cenu o pár stoviek eur, za poškodený nárazník, alebo rovno vráť auto a oni nech ti dajú peniaze (ak ťa takto oklamali, nikdy nevieš čo ešte všetko na tom aute je v neporiadku). Peniaze ti naspäť musia vrátiť, pretože zamlčali chybu auta, o ktorej oni vedeli. Lepšie by asi bolo kúpiť auto od súkromnej osoby ako od bazára

1 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#9. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (29. apríl 2015, 14:30)

:/ ako kedy, niekedy je súkromník ešte hrošie na tom, treba zhodnotiť aký bazár, kde, čo poskytujú atď. Ja som mal pri kúpe od súkromnej osoby problémy podobné, len tam sa jednalo o zasahovanie do motora vozidla :/ ...

0 3
Nahlásiť
sumynko 3 prispevkov Závadka nad Hronom #10. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (4. jún 2015, 20:52)

normálne hodnoty sú do tých 180 mikrometrov no môže sa stať že môžu byť aj vyššie....tak že tých 233 to ani nerieš to bolo len prelakovanie ako ti udal predajca (škrabanec)....no tých 482 to mohla byť aj preliačina alebo ťukanec...určite to nebola búračka lebo by bol robený určite aj zadný kufor a zadné dvere(večinou to je tak...osobná skúsenosť)....ako ti tu písali skús ešte zjednať cenu ale ak je auto po tech. stránke v poriadku tak to ani nerieš.. skôr by som si račej preveril km ak môžem poradiť....

0 2
Nahlásiť

1 prispevkov
#11. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (14. jún 2015, 10:16)

Dojednaj sa a trvaj na dovoze iného auta s použitím zálohy ktorú si už vyplatila. Peniaze zo zálohy už nazad nedostaneš a ak neustúpi predajca, neustupuj ani ty!!!

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#12. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (17. jún 2015, 10:21)

ono to nemusela byt buracka, kludne to mohlo byt aj tukanec na parkovisku, oskretie cokolvek. Ale su to dost rozdielne hodnoty a je uz na tebe ci do toho ides ci nie. Ale urcite by som argumentoval u predjacu aspon so zlavou.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#13. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (17. jún 2015, 10:21)

ono to nemusela byt buracka, kludne to mohlo byt aj tukanec na parkovisku, oskretie cokolvek. Ale su to dost rozdielne hodnoty a je uz na tebe ci do toho ides ci nie. Ale urcite by som argumentoval u predjacu aspon so zlavou.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#14. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (17. jún 2015, 20:14)

ľavý zadný blatník bol gitovaný. žiadny škrabanec.

gumo... gumoasfalt je výhovorka. ten klasický nie je prelakovateľný, pochybujem, že striekali nejaký lakovateľný bitumen a potom ho brúsili do hladka, aby ho prelakovali, to nedáva zmysel - je to predraženie opravy - je to neekonomické, ak viem, že idem auto rýchlo predať.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#15. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (17. jún 2015, 20:14)

ľavý zadný blatník bol gitovaný. žiadny škrabanec.

gumo... gumoasfalt je výhovorka. ten klasický nie je prelakovateľný, pochybujem, že striekali nejaký lakovateľný bitumen a potom ho brúsili do hladka, aby ho prelakovali, to nedáva zmysel - je to predraženie opravy - je to neekonomické, ak viem, že idem auto rýchlo predať.

1 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#16. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (24. jún 2015, 21:22)

Po krupobiti mozu vzniknut taktiez preliaciny... neodborny servis to zacne brusit tmelit lakovat a razom je hrubka laku v prdeli...

1 1
Nahlásiť

2 prispevkov
#17. RE: Povlaková vrstva auta - pomoc (20. september 2015, 15:12)

toto je presne ten prípad kedy s autami z dovozu. netreba nic dovazat ale kupovat n slovensku v bazaroch..

0 2
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Povlaková vrstva auta - pomoc