Auto pre študenta

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 08:36

    Strana 1 z 4:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Autor
Správa

25 prispevkov
#1. Auto pre študenta (22. september 2014, 20:05)

Nazdar všetci!!! Chcel by som sa s Vami poradiť. Som študent, študujem v Bratislave, pochádzam z Banskej Bystrici, kde chodím za rodičmi. Chcel by som auto do 5000€ (maximálne), s dobrou výbavou, vhodné na trasi BB-BA, spolahlivé, s dobrým výkonom a dobrou spotrebou. Tých áut je naozaj veľa Haha Haha tak sa neviem rozhodnúť a radím sa. Ďakujem za všetky reakcie,

4 1
Nahlásiť
trojsky.kon 9 prispevkov Liptovský Mikuláš #2. RE: Auto pre študenta (24. september 2014, 16:52)

Ak naftu a ak VW group, tak si vezmi jedine s motorom 1,9 TDi, tie sú ešte spoľahlivé...mal som kedysi VW Polo s hladkým naftovým motorom 1,9 D a žiadne problémy, ale výkon bol slabší, teraz mám 2002 Audi A4 s 1,9TDi 96 kW motorom a tiež super Fajn
Alebo poobzeraj sa po japonských autách

3 3
Nahlásiť

725 prispevkov
#3. RE: Auto pre študenta (24. september 2014, 22:10)

chceš malé auto veľkosti fábia - polo - punto, alebo chceš nižšiu stredú triedu typu corolla - golf? alebo chceš malé mpv?

benzínovým japoncom nič nepokazíš, ja jazdím corollu verso na LPG. možno by Ti stačila corolla, alebo mitsubishi lancer - dajú sa za tie peniaze nájsť aj kúsky s fabrickým LPG.

ak chceš za tie peniaze novšie auto, pozri sa na fiat idea alebo jej pekné, luxusnejšie dvojča lancia mussa. alebo yaris verso :)

3 3
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Auto pre študenta (24. september 2014, 23:43)

Ja by som si za 5tis kupil na tvojom mieste Ford Focus 1,6 16V benzin, pripadne Seat Leon tiez v benzine. Ak sa nieco pokazi servis ta nezozerie ako pri diesli.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
3 4
Nahlásiť

25 prispevkov
#5. RE: Auto pre študenta (25. september 2014, 20:23)

Aj malé MPV by bolo zajújímavé, no ja som pôvodne rozmýšľal nad nižšiou strednou triedou

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#6. RE: Auto pre študenta (25. september 2014, 23:20)

ja byt Tebou, tiez idem do fordu... s motorom 1.6 105k rataj so spotrebou okolo 6.5 litra...

3 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#7. RE: Auto pre študenta (26. september 2014, 10:16)

Ano na Ford Focus 1.6 sa da jazdit za 6,5 litra benzinu co je uplne super.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

25 prispevkov
#8. RE: Auto pre študenta (26. september 2014, 16:42)

benzinovim? Nasiel som za 4999€ 1.6 66kw diesel, 199 000km kombik r.v. 2007 Haha

1 1
Nahlásiť

vojto55
35 prispevkov Revúca
#9. RE: Auto pre študenta (27. september 2014, 11:31)

...Tak ten 1.6 diesel určite nie !!! Má tak akurát km na výmenu vstrekov,spojky atd...Keď Ford,tak ako Ti písali-1.6 benzín...Alebo keď chceš auto pohodlné,dobrá výbava tak by som sa pozrel na Renault Laguna 1.6 alebo 1.8 s LPG...Také pohodlie cestovania je v máloktorom aute !!!A je omnoho lacnejšie...

2 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#10. RE: Auto pre študenta (27. september 2014, 15:23)

Ja by som urcite siahol po benzine pre studenta. Diesel ta zozerie z penazi pri servisnych nakladoch. Na tom benzinaku nemas co pokazit. Vynikajuce auto a benzinaky od Fordu patria podla mna k jednym z naj co sa da kupit. Odporucam kupit auto za 4tis, Ford Focus 1.6 benzin, a 1tis po kupe do neho vlozit este a mas zarucene spolahlive vozenie na dalsie min 3 roky. Po kupe by som vymenil rozvody, vodnu pumpu, oleje a filtre, kupil nove pneumatiky a v servise nechal pozriet co tam treba este pomenit, ako su na tom brzdy a podvozok a vyfuk. Potom mas auto ako lusk a nemusis sa bat ziadnej cesty

Ja by som TDCI urcite nebral


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
5 0
Nahlásiť

25 prispevkov
#11. RE: Auto pre študenta (28. september 2014, 08:45)

Ďakujem chalani :) porozmýšľam o tom :D popozerám aj nejaké laguny :D

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#12. RE: Auto pre študenta (28. september 2014, 09:08)

Corto, pozri si najskorej fordclub.sk a taktiež volvoklub.sk, vyhľadaj si motorizácie 1.6i a 1.6D(volvo)TDCI(ford), naštuduj si prislušné referencie aj na www.autorubik.sk a potom sa rozhodni. Veľa určuje, na čo sa sám cítiš.
Koľko peňazí vložíš ešte po kúpe si netrúfam predpovedať. Záleží na výbere a preverení - u klubákov to robíme príslušnou diagnostikou. Naslepo sa kupujú autá tak do jednej tisícky, okrem ''papierov'' samozrejme.
Jo, Imro, čau. Mám volvo S40, to je len kusilinko menšie ako octavia (niž.str.tr.) a je už zaradené medzi kompaktné autá. Ja len aby sme chalana neplietli a nekukal zbytočne po veľkom aute, čo je cenovo inak hodnotené.

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#13. RE: Auto pre študenta (29. september 2014, 22:10)

s Lagunou sa rozhodne nebudeš nudiť. Preto sú aj také lacné Haha

5 1
Nahlásiť

25 prispevkov
#14. RE: Auto pre študenta (30. september 2014, 15:29)

volvo mi v zime naštartuje? Lebo maju dosť nabehané

0 0
Nahlásiť

25 prispevkov
#15. RE: Auto pre študenta (30. september 2014, 19:01)

A čo hovoríte na peugeota 307 1.6HDI 80kw 2007 za 3300€? :D

3 2
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #16. RE: Auto pre študenta (30. september 2014, 20:55)

No, ako bolo spomenuté diesel by si mal vynechať, ak teda nemáš peniaze na vyhadzovanie, takže naj by asi bol benzín-plyn. V každom prípade sa však bude sem tam kaziť aj to a bude ho treba servisovať. To, že si kúpiš auto dáš vymeniť rozvody, olej, filtre, poprípade brzdy a máš na dlllllho pokoj je rozprávka pre malé deti. Neviem už kto to sem napísal nič v zlom, ale na aute je stále kopa vecí, ktoré sa poserú zo dňa na deň a môžu ťa pekne finančne potrápiť Haha a sú to aj také veci, ktoré by si možno ani nečakal ako napríklad prevodovka, alebo servo, alebo kúpiš auto, ktoré bude žrať olej, majiteľ ti to nepovie, ty ho nebudeš merať a zadreš motor. Iste existujú nejaké kontrolky, no tie sa väčšinou rozsvietia už keď je ozaj zle a keď sa ti to stane na diaľnici medzi BA-BB... v skratke a po lopate spoľahlivá jazdenka neexistuje a kto bude tvrdiť opak klame. Smutné je, že okrem teba aj sám seba Je mi doplaču

2 8
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #17. RE: Auto pre študenta (30. september 2014, 20:57)

Môžeš si akurát vybrať medzi väčším zlom a menším zlom, teda diesel vs benzín

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#18. RE: Auto pre študenta (1. október 2014, 11:03)

,,volvo mi v zime naštartuje? Lebo maju dosť nabehané" ... No krása, fakt sa musím pousmiať. Nepozeraj iba po ''vrakoviskách''. Ja ti volvo s tými motormi ani nedoporučujem, patria do skúsených rúk...podobne všetky diesle PSA. Načo asi som ti písal tie referencie, há? Každá značka má to svoje a volvo je pravý severan...práve o francúzoch sa to nedá povedať :-) .
Už skorej to tu niekto písal - pre začínajúcich - dobrý japonec v atmosfére - nissan almera 1.4,1.6, mazda 1.5i, honda 1.5 VTEC, toyota 1.4,1.6.....Žiadne cool atractiv, ale určite spoľahlivé a stačí ti balík do 2000€. Naučíš sa, odjazdíš km i roky a potom si kupuj AUTO svojich snov.

4 0
Nahlásiť

vojto55
35 prispevkov Revúca
#19. RE: Auto pre študenta (1. október 2014, 11:03)

...Každý Ťa odhovára od diesla a zasa si pri ňom...A 1.6HDi už vôbec nie !!! Keď 307,tak 1.6 benzín...Pozrel si už tie Lagúny benzínové alebo s plynom...???Všimni si pomer cena-výbava a porovnaj z inými značkami...Keď poznáš niekoho kto ju má-prevez sa a uvidíš...

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #20. RE: Auto pre študenta (1. október 2014, 16:10)

S tými kilometrami je to dnes tak všelijak. Treba pozerať hlavne stav auta a na kilometre pomenej, pretože niekedy auto ktoré má aj viac kilometrov môže byť v lepšom stave ako to s menej kilometrami o ktoré sa slovenský vodič moc nestaral, nehovoriac o tom, že autá s podozrivo skvelými kilometrami môžu byť aj 3x stočené a to nie sú moje výmysly, ale slovenská realita, pretože kopa debilov chce aj 10 ročné auto, ktoré má do 150 000 kilometrov Haha, pretože si myslí, že auto ak má cez 200 000 tak už dlho nevydrží

9 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 4:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Auto pre študenta