Oprava vozidla po búračke

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 01:06

Autor
Správa

25 prispevkov
#1. Oprava vozidla po búračke (3. september 2014, 20:25)

Ahojte,

stala sa mi malá nehoda, nik nezahynul nezranil sa ani nič podobné, vozidlo ktoré som nabúral má len minimálne škody ja mám rozbitý predok - kapota, maska, chladič, nárazník. Kolesá sú rovno. Je to Škoda Fabia 1. Odhadujem to na 500 eur bez striekania. Aký je podľa vás odhad. Myslím že to nieje do šrotu stačí iba vymeniť poškodené diely a bude opravené.

Ďakujem za odpoveď.

3 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Oprava vozidla po búračke (3. september 2014, 20:53)

no podla toho ci si zozenies diely z inej fabie rovnakej farby ktora ale bola burana zozadu Fajn

Ale nie 500 je realna cena ak si to pomenis sam a das to len nalakovat niekomu kto si za to vypyta rozumnu cenu.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 1
Nahlásiť

25 prispevkov
#3. RE: Oprava vozidla po búračke (3. september 2014, 21:53)

zrejme to bude stáť viac ja niesom automechanik Som smutný ale niečo poriešim myslím že to nieje ešte do šrotu zajtra skúsim odfotiť na dvore odťahovej služby kde je teraz. musím to s nimi dohodnúť.

edit:// takže vozidlo som dal opraviť za 1500 odhadom v tej odťahovej službe.

1 1
Nahlásiť

1 prispevkov Bytča
#4. RE: Oprava vozidla po búračke (22. september 2014, 20:19)

len striekanie jedného ks stojí okolo100ečiek

1 0
Nahlásiť

25 prispevkov
#5. RE: Oprava vozidla po búračke (2. október 2014, 22:10)

striekanie je to najhoršie, tie farby sú jedovaté podľa mňa ale auto je opravené

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #6. RE: Oprava vozidla po búračke (2. október 2014, 22:33)

Oprava fabie za 1500 ? Tak to s tebou pekne vyjebabrali Súhlasim

1 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#7. RE: Oprava vozidla po búračke (5. október 2014, 15:25)

Máš pekne drahé auto. Minulý rok (ségru svrbelo pod zadkom -chcela si pošoférovať, ha) som dal na octavii tour prizvarovať odtrhnutý predný nárazník plus menený pravý podblatník, zreparovať zadný nárazník a ľavý blatník málinko prezvárať, nechal prestriekať a všehovšudy 260€ za tri dni práce aj s STK a EK. To si asi nemal ,,malú búračku''. :-)

1 1
Nahlásiť

64 prispevkov
#8. RE: Oprava vozidla po búračke (14. október 2014, 01:42)

tých 500 bol príliš optimistický odhad... Hvezdar, ak je pravda čo píšeš, tak to nie je servis, ale Armáda spásy.
Striekanie jedného nárazníka je 100 eur, čiže len to plus TK a EK je už skoro tých 260. A kde sú ešte tie podblatníky a tri dni práce?? To má akú hodinovú sadzbu, jedno euro? Ten, kto ti dal takú cenu alebo nie je normálny a baví ho robiť zadarmo, alebo ťa balí Výborne

3 2
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#9. RE: Oprava vozidla po búračke (14. október 2014, 11:32)

Neviem čo mám na to povedať, kidon. Zhodou okolností som nechal v inom 'zariadení' zreparovať disky s nastriekaním, prezuť na nové gumy a vieš čo mi povedal chlapík ..za 20€ komplet. Ja som nikdy nezjednával, ani nemám pocit že sa nechavam 'baliť', osobne nemám rád fušerinu, no na luxusnú obsluhu pri škodovke a starších autách si tiež nepotrpím. A - na bloček! Ak by pýtal veľa, urobil by som si to sám, hoc nie až tak precízne, sebakriticky priznávam. Myslím, že i ďalší zákazníci sú vybavení takto. Už aj skorej som si dával reparovať jedny disky a stále sú ako nové, s novými ventilmi. Keď potrebujem jedno (!) 17" koleso, zoženie.
Na druhej strane, šlo sa do autorizáku Volvo a za prvú garančnú prehliadku s výmenou oleja poprosili, akoby bežná vec, 280€ (ak sa nepletiem, hodinová záležitosť), a to výrazne najdrahšia položka bol ten olej...tiez na bloček /faktúru Že aha .

0 2
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #10. RE: Oprava vozidla po búračke (15. október 2014, 14:58)

500 eur určite nie je optimistický odhad u fabie, ktorá má diely za smiešne peniaze. Ale, že si to napísal ty kidon tak to beriem, pretože u teba čo príspevok to ko...tina je už pravidlom... Všetko sa dá spraviť a u škodoviek aj za veľmi lacno, len treba vedieť kam a komu to dať spraviť a kde kupovať diely. 1500 eur za opravu búranej fabie by som nedal nikdy nikomu, však za tie peniaze už kúpim druhú takú fabiu a búranú by som si nechal na diely a mal by som dosť dlhý čas pokoj s kúpou nejakých dielov, ak by bolo niečo treba použil by som z búranej. Bohužiaľ nie každý takto rozmýšľa a niekto zaplatí aj 1500 eur a teší sa, že má už fabiu doma Je mi doplaču

Nič v zlom GIGN

1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#11. RE: Oprava vozidla po búračke (20. október 2014, 13:26)

Ach Fábia sa dá opraviť aj na kolene ale výsledok bude tak aj vyzerať. Chlapci kde beriete tie že dielce sú za "Smiešny" peniaz ? Áno tie polské plechy čo do pol roka budú ako ementál môžno. Podla toho čo píšeš je suma možno o pár stovák vyššia ale tam hrá úlohu hlavne cena práce. Títo samozvaný mechanici čo pod kapotu videli iba v dedinskej dielničke kde im kamarát strúhal cifry od hlavy sú úplne oničom ;) HTML keď sa ti zdá že 500 eur je veľa tak vážne nechcem vidieť aký vergel to máš doma ;)

1 4
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #12. RE: Oprava vozidla po búračke (20. október 2014, 16:04)

PRISM, on zaplatil za opravu fabie 1500 eur a nie 500

500 by bolo fajn, ale on zaplatil o tisíc eur viac, to mi hádam nechceš povedať, že je normálna cena za opravu fabie. Diely sú ozaj za smiešne ceny, kto vie hľadať na nete nájde veľmi lacné diely a nie sú to tie z Poľska, sú to normálne diely, len každý obchodník si dáva cenu akú chce.

Môj "vergel" je VW Golf 6 o ktorého sa poctivo starám

Ako príklad tých cien uvediem turbo na moje auto, v autovkely si zaň pýtajú skoro 1600 eur http://autokelly.sk/#PATH=31391882;173377;462084;1214247;34196286;34247490;34253712|CT=4|PCT=16|LNG=1

Presne toto isté turbo majú v automediku za 790 eur http://www.automedik.sk/autodily.html?product=4044968

Toto sú náhrady originálneho turba a ORIGINÁL stojí 530 eur http://www.skoda-diely.sk/eshop/03l253016tx-turboduchadlo-1-6tdi-cr-77kw.html

Takže ten kto vie hľadať nájde diely na fabiu za smiešne ceny a to pritom nové, nepoužité

2 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#13. RE: Oprava vozidla po búračke (27. október 2014, 21:10)

momentálne skladám rozbitého roomstera - kapota - 150 eúr vo farbe, blatník 70 eúr vo farbe, predný nárazník 100 eúr vo farbe, svetlo 40 eúr.

všetko z poľska, originál diely, ceny vrátane poštovného.

práca - zadarmo, pre kamaráta, ktorý mi príde spraviť elektriku. jednoducho služba za službu.

2 1
Nahlásiť

gumiak
46 prispevkov Komárno
#14. RE: Oprava vozidla po búračke (12. apríl 2017, 10:29)

ak by sa dala tato tema znva otvorit tak mna by zaujimala taka vec ak je auto po buracke a poistovna ho uzna ze je to totalka moze sa auto opravit a prihlasit znova lebo kamaratovi dala poistovna auto do totalky a on s tym nejak stotozneny nie je a rad by si dal auto opravit

0 0
Nahlásiť

hector256
70 prispevkov Veličná
#15. RE: Oprava vozidla po búračke (12. apríl 2017, 13:52)

Totalka je totalka podla mna sa tam s tym nejako uz potom hybat neda

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#16. RE: Oprava vozidla po búračke (13. apríl 2017, 18:38)

totálka sa môže opraviť - len sa nebude dať poistiť havarijne

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Oprava vozidla po búračke