skoda octavia poradte

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 17:30

Autor
Správa

zaludpepe
1 prispevkov Trenčín
#1. skoda octavia poradte (23. apríl 2014, 12:56)

dobry den chcel b y som sa spytat aky mate nazor na skodu octavia rok2005 1.9tdi 77kw.. kolko vydrzi motor 165000 nie je vela pri kupe? nemal by som radsej hladat 66kw alebo 81 kw? budem jazdit dlhe trasy dakujem za odpoved

3 4
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: skoda octavia poradte (23. apríl 2014, 20:12)

Takze k najazdu km - rocny priemer cca 18000 - to je praveze super, ziaden stojak a ani pretazeny sluzobnymi cestami (tak by som predpokladal), 77kW motor ma system CR vstrekovania, co je lepsie ako PD (74kW), len ma citlivost na nekvalitnu naftu. Dobre zabehnuty a udrziavany motor ma zivotnost nad 400tisic km urcite, prve problemy s turbom zvyknu asi tak po 250tis., pri neskusenom sofetovi bohuzial aj ovela skor. Octavka TDI je postavena idealne na trasy od 40km vyssie ( nasu octavku som predaval cielene cloveku, ktory denne dochadza do prace tam aj spat cez 80km).
66kW a 81kW motory sa montovali do octavie 1, maju rotacne vstrekovacie cerpadlo, su dost spolahlive, rocniky 2003-2005 boli dost vydarene podla mna. Bezne som robil so 66kou kombinovanu spotrebu tesne pod 5L s 70% v meste, kolegovia drzali cca 5,2 L, v zime nebol velky rozdiel, skor ked boli zrazky - jazdili sme na obycajnych matadorkach a semperitoch. Na octavky nedam dopustit, su ovela agilnejsie a viac vyuzitelne ako fabie.

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#3. RE: skoda octavia poradte (7. máj 2014, 21:08)

omyl... 1.9 TDI nie je common rail, ale je to takisto PD motor - teda motor so združenou vstrekovacou jednotkou (čerpadlo-tryska)

motory sú spoľahlivé a mali len jednu vážnu konštrukčnú chybu motory trápili vylietavajúce ojnice z blokov, šlo o výrobnú chybu spočívajúcu v zlom utiahnutí ojnice od výroby (škrutka príliš dotiahnutá) ináč je to veľmi pohodový motor

daj si do googlu octavia 1.9 TDI ojnica,

2.0 TDI s trojpísmenovým kódom motora neber v žiadnom prípade. 4 písmenový kód motora je už common rail a ten je podstatne lepší, ale aj drahší.

musí to byť octavia? pozri sa na japoncov, príjemné a spoľahlivé zvezenie a nekradnú sa ako skodovky

osobne jazdím corollu verso a som veľmi spokojný (LPG)

3 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#4. RE: skoda octavia poradte (7. máj 2014, 22:06)

Jaj hej, mas pravdu. CR bolo az v dalsej generacii-u skodoviek a VW je to posunute, ... chcel si napisat ze ,,pumpa-dyza''...

0 2
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: skoda octavia poradte (8. máj 2014, 09:18)

dyza, tryska, vstrekovač - je to isté.

3 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#6. RE: skoda octavia poradte (8. máj 2014, 13:06)

Neodporujem, hlavne ze si rozumieme, bo cital som vsade ze PD=pumpa+dyza. Dalej, je dufam tak, ze v octavii 1Z su motory 77kW, 1.9 PD(ako si upresnil) a 1.6 CR, no a u 2.0 su aj PD (103kW) aj CR(125kW)? Ja mam prax na 1U - hlavne 66kW, 81kW,74kW, v 1Z som iba prilezitostne, logicky, presedlal som na volvo..... no a tam u 1Z bolo CRko ale neuvedomil som si, ze len u 1.6 a u 1.9 to nemaju. Cely koncern sa mi zda akosi pozadu, ale sposobuje to prave ten moj prechod na inu znacku zo starsich verzii octaviek.

0 0
Nahlásiť

22 prispevkov
#7. RE: skoda octavia poradte (8. máj 2014, 16:36)

Ahoj.

Skor by som mal obavy co tych 165 000 km nie je uz po stiahnuti kilometrov bazarnikmi. Nikto si nekupuje Octaviu TDI aby najazdil 18 000 km rocne. Aj ked su vynimky. Pozri si pre porovnanie tie auta v Nemecku alebo Holandsku odkial ich k nam vozia. Nie je problem najst modely s 300 000 km.

Osobne poznam Octaviu 1 1,9TDI 96kw so 480 000km a Octaviu 2 1,9TDI 77kw s 265 000km. Ziadne velke problemy. Pravda ta starsia uz ma vymenene vstrekovace. Ale na pol miliona kilometrov je to prijatelne.

Prever si hlavne VIN cislo v Skode. VW Group ma centralny register. Zisti o tom aute vsetko co sa da a dopredu nic neplat. Octavie su ziadane auta a preto su nadhodnotene. Ale strasne lahko sa na nich upravuju kilometre, je ich strasne vela takze sa kradnu a je na ne vela dielov a nie vzdy kvalitnych.

Ak su to poctive kilometre a nebolo to po havarii a vsetko v dokladoch sedi tak to kup. Tych kilometrov sa nemusis bat. Ale daj pozor ak je to dovoz. Pri dovoze ide hlavne o zisk.

0 0
Nahlásiť
buco76 42 prispevkov Prievidza #8. RE: skoda octavia poradte (8. máj 2014, 19:22)

Pre upresnenie Imra, kódové označenie motora z ktorého lietajú ojnice je BXE. Aj niektoré BLS do roku 2008 vrátane. Tomu sa treba oblúkom vyhnúť. Nie je nič príjemné mať v kritickej situácii z 1,9 TDi 1,4 TDi s minimom oleja... A chip mu len pomôže do hrobu... Ak má BLS na bloku hlavy motora napísané GERMANY, malo by to byť v poriadku.

1 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#9. RE: skoda octavia poradte (10. máj 2014, 18:46)

Prečo ochtáfku? Aby ti ju ľahko ukradli? Musíš mať to na čo je stále dokola reklama? Keď s tým budeš veľa jazdiť, prečo si nekúpiš radšej auto?
VW Group nie je jediný výrobca na svete, je ich chvalabohu dosť. A polovica z nich je lepšia ako celé VW Group...

11 9
Nahlásiť

2 prispevkov
#10. RE: skoda octavia poradte (27. máj 2014, 15:09)

Ak to nie je stočené, tak to nie je nejak veľa. Ja som 1.9tdi predávala s cca 330 000km pre rokmi a pokiaľ viem, stále jazdí. Ako tu už niekto písal, na octávky nedám dopustiť... pridávam sa :)

2 1
Nahlásiť
Milan.B 6 prispevkov Rožňava #11. RE: skoda octavia poradte (2. jún 2014, 20:43)

Haha 165 000? pfuuh pri 170 ti vyleti ojnica cez kapotu, vybuchne motor Smiech ale ne.... nechapem tieto otazky s km, na SK si kazdy mysli ze stav tachometra je neako podstatny... ja mam skoro 300 000 na benzinovom motore a ide jak hodinka, nic netece, nezere. podstatny je technicky stav

4 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #12. RE: skoda octavia poradte (2. jún 2014, 21:17)

Presne tak Milan, tiež mi je to smiešne ako sa tu každý oháňa kilometrami, každý chce aj staré auto max do 150 000 Haha , ja som kupoval 3 ročné auto s 159 xxx kilometrami a je mi to šumafuk, pretože viem, že ak sa oň budem starať, že bez problémov na ňom spravím aj 500 000 km, veď už sa objavilo aj pár článkov kde ľudia spravili na oktáviach aj cez 800 000km a bez väčších problémov. Základ je starať sa o auto a dávať mu vždy to čo potrebuje a potom vydrží hodne kilometrov. INáč preto sa tie tachometre stáčajú, práve kvôli takým sprostým ľuďom, ktorí si myslia, že auto čo má viac ako 150 000 kilometrov už je zlé

5 1
Nahlásiť

1 prispevkov
#13. RE: skoda octavia poradte (25. jún 2014, 14:47)

Osobne vlastnim octafku 1.9tdi vo vybave elegance MR 2008 kupoval som ju fungel novu teraz ma najazdených 230 000 km a furt je bezproblemova okrem dvojhmoťaku ktory som menel pred mesiacom s turbom tieto motory vydržia strašne veľky naval km. Fajn

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#14. RE: skoda octavia poradte (20. júl 2014, 01:54)

poldecák, to je fakt super auto, keď si ho kupoval od novoty a pri 230 000 si už musel meniť dvojhmotu Smiech Smiech Smiech Nenáročnosť zákazníkov VW group ma nikdy neprestane udivovať. Minule tu ktosi napísal, aká je ochtáfka 1,9 tdi super auto, len má jednu výrobnú vadu, ojnice velatúvajú z blokov Haha Haha Haha Haha Haha Haha No čo, taká drobnosť... to ľuďom nevadí, však ochtáfka je ochtáfka Fajn
Ja mám doma dve AUTÁ (a nie Das Autá Blééé ), ktoré majú 24 rokov a 450 000km + stočené (nemám to od novoty), a 14 rokov a 250 000 km + stočené.
Obidva motory majú ojnice na svojich miestach a ten s dvojhmotou ju má ešte pôvodnú.

Volksvageňáci musia sypať na palubovky tých svojich črepov nejakú omamnú látku, inak nemožno vysvetliť, prečo si to stále všetci kupujú a kupujú, napriek tomu, že je to škaredé, kradne sa to najviac na svete a nič to nevydrží. O nejakom komforte samozrejme nemôže byť ani reči. Slová "komfort" a "oktávka" ani neslobodno použiť v jednej vete.

VW group má najviac reklamy zo všetkých automobiliek na svete. Napriek tomu, VW group je zároveň aj najziskovejšia automobilka na svete.
Takže prečo sú tie ich škopky také drahé?
Správne - lebo polovica z ceny auta išla na reklamu. Tá "oktávka v plnke za 25 000" je hodná maximálne tak polovicu tejto sumy.

5 5
Nahlásiť

64 prispevkov
#15. RE: skoda octavia poradte (20. júl 2014, 01:55)

teraz vidím, že o tej nevinnej drobnej jedinej závade ochtáfky písal imro v tejto debate (ani to nemusíte hľadať, tu je dôkaz, že som si to nevymyslel).

2 6
Nahlásiť
06jaro 1 prispevkov #16. RE: skoda octavia poradte (8. október 2015, 01:58)

Chlapci mam oktavku 2 na nej cez 450 tisic a ide ako delo a taha barz co od koni na voziku cez strk pri prestavbe domu a tahal som uz aj smreka 3,5 metra a hrubka cez 50 cm takze kus dreva a neni s tym nijaky problem. Traz je v luxembursku a nebojim sa ze nedojde domov takze tak. Hlavne treba menit olej ako sa ma a potom je vsetko ok

0 0
Nahlásiť

mfr01
1 prispevkov Banská Bystrica
#17. RE: skoda octavia poradte (16. máj 2016, 13:03)

Ahojte takže ja som si v marci tohto roku doviezol z nemecka (pri holandsku) osobne octáviu II r.v. 9/2007 s 202000km cez VIN číslo som zistil pravidelný servis (rozvody menené pri 148 000) octávia prišla domov po svojich 160 - 170 km/hod doma som na nej najazdil asi 2000 km so ženou a dvoma deťmi vzadu. Žiadna obhanačka. A naraz klep klep a ojnica von. A teraz čo. Dať tam znovu BLS alebo je to riziko. Môže tam podľa vás ísť aj motor s iným kódom? Dík za radu

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / skoda octavia poradte