Fabia I SDI Combi

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 00:38

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Fabia I SDI Combi (22. apríl 2014, 19:00)

Zdravím.
Máte niekto skúsenosť s Fábiou Combi, hlavne s motorom SDI? Taktiež aké je to s Fábiou Combi, trpý zadná náprava, teda sú s ňou problémy?
Potrebujem jednoduché spolahlivé auto na dochádzanie do práce a dlhe trasy. Všetky autá ktoré sú na internete majú 180 a viac tisíc km. Rád by som volil Fábiu po facelifte. Načo si treba dať pozor pri takomto nájazde km a veku? Všetky tieto autá majú už takmer 10 rokov, čo nie je málo.. O motor strach nemám, ale čo zvyšok? Karoséria, elektrika atď.. ?
Bolo by dobré keby niečo napísali ľudia čo majú s autom skúsenosť, všeobecné veci preberané pri pive som si už prečítal na internete :-)

Ďakujem

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: Fabia I SDI Combi (22. apríl 2014, 20:35)

Ech, trpi aj predna naprava, pri D o to viac. Motor, ak sa vodic k autu spraval slusne, vydrzi aj 450 tis.km, dobre si informovany. Takze ta bude cakat vymena tlmicov, ramien s capmi, brzdy su male, tak dostavaju aj tie zabrat. S elektronikou sa bat nemusis - obcas zvyknu vypadavat zadne okna dveri, ak su vo vybave, najviac trpia vodicove dvere (stahovanie okien). Trosku zufalstva, po tom co sa preslo na denne svietenie, je s prednymi svetlami a ich tesnostou - casto potom pukaju halogenky. S karoseriou je to tak, ze ak je vsetko povodne bez karambolikov, je sanca ze sa hrdze nedockas na karoserii tak skoro. No staci dobity prah pod dverami alebo narazniky potlacene (odchadza uchytenie naraznikov) a kazde cca dva roky budes opravovat a prestriekavat. Takze si dobre vsimaj, ako licuju hrany karoserie a na miestach za kolesami aky je stav, v akom stave su podblatniky. Stare ale kompletne a neposkodene si viac cenim ako vymenene.
Poznamka: nechces radsej volvo V40 TD r.2001-2003? Alebo toyotu corollu D? Su to zivotaschopnejsie auta , navyse s onieco lepsim komfortom.

1 1
Nahlásiť

2 prispevkov Považská Bystrica
#3. RE: Fabia I SDI Combi (25. apríl 2014, 19:17)

osobnú skúsenosť s SDI nemám aj keď mám fabiu... mam známich čo majú SDI fabie nevedia si to vynachváliť jeden má už cez 900 000km a bez vážnejších servisov teda okrem bežných ako brzdy čapy atď. úprimne ti ale poviem fabia SDI prvá gen. pravdepodobne pozeráš rok cca 2005 tie čo sú uvádzané že majú pod 200 000km neverím tým KM iba ak po prvom majiteľovi a doložená skutočná serviska ...

1 2
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#4. RE: Fabia I SDI Combi (25. apríl 2014, 19:35)

900000??? Kurnik shopa, volaj JoJku!!!!!!

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: Fabia I SDI Combi (26. apríl 2014, 06:25)

na dlhšiu cestu by som radšej cestoval s1.9 TDI, servisne je na tom podobne ako sdi, akurát o turbo a nejaké kraviny okolo turba naviac

0 0
Nahlásiť

8 prispevkov
#6. RE: Fabia I SDI Combi (26. apríl 2014, 20:49)

Ďakujem za komenty.
Práveže je naozaj ťažké nájsť Fábiu SDI po prvom majiteľovi. Väčšinou sú buď dovezené alebo najmenej 2 majiteľ. Nehovoriac o tom, okolo 2005 už ich je naozaj málo...

Hvezdárik : nie nechcem Volvo... A vôbec nechcem 11-13 ročné auto :-/ Vtedy sa ešte vyrábali kvalitnejšie, ale vek je vek, auto nie je len motor...

GSM : myslím si, že väčšina TDI a SDI nemá naozaj najazdené 189000km ako tie o sa nosia z DE :-) Ľudia by sa začudovali na akých zánovných autách jazdia :-D veľmi málo ludí si kúpi diesel ktorý je oveľa drahší, a potom by mal na ňom jazdiť 15000 ročne? Ešte aj vždy ideálne dlhé trasy s ideálne zahriatym motorom?

Imro : chcem cielene SDI, tá lenivosť mi nevadí, aj doteraz som mal auto s slabím motorom, a dokázal som z neho dostať viac ako by niekto čakal... (samozrejme bolo o neho vzorne starané = čo do neho vložíš, to ti vráti) verím že aj SDI nebude taká katastrofa ako ľudia píšu, potom dám vedieť :-) , a nechcem TDI, to sa aj dlhšie zohrieva, a už budem v polovici cesty do práce keď mi klesne spotreba z 10 na 5 . Nehovoriac o tom, že jazdiť so studeným dieslom je katastrofa (ktorá sa na cestách deje denne).

Vedel by mi niekto poradiť, či tieto autá časom nehltajú olej?

2 2
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#7. RE: Fabia I SDI Combi (27. apríl 2014, 08:43)

Jasne, Flamb, uz Ti rozumiem - chces auto na dlhodobo a mas v sebe nenarocnost ale aj starostlivost. Tak to radsej bez do D. Tam su aj starsie auta v lepsej kondicii ako u nas.

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#8. RE: Fabia I SDI Combi (28. apríl 2014, 00:01)

Prečo práve Fabiu? Než to kúpiš, posaď sa do toho, však je to des... Nesúhlasim Malá somarina s plastovým interiérom, bez výbavy, bez motora, s nulovým komfortom a bezpečnosťou. Navyše, ukradne ju každý 15 ročný feťák, napokon, ako všetko od "Das Ótooo".
Nemáš na predaj dosť áut, že sa chceš samovraždiť práve vo Fóbii?? Však jazdiť s tým, to nie je jazda, ale utrpenie.

5 3
Nahlásiť

64 prispevkov
#9. RE: Fabia I SDI Combi (28. apríl 2014, 00:03)

...inak auto sa kupuje podľa stavu, nie podľa veku a kilometrov...

1 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#10. RE: Fabia I SDI Combi (28. apríl 2014, 00:26)

Ked chce vyslovene SDIcko, nech ho ma. Ved pise, ze sice aj na dlhe trasy, ale na tempo si nepotrpi. To prezije - aj Zadec aj auto Fajn

1 0
Nahlásiť

8 prispevkov
#11. RE: Fabia I SDI Combi (28. apríl 2014, 21:43)

Hvezdárik to zaklincoval :-) :-))

kidon : chcem ju len pretože je to auto na ktoré sú lacné diely, a opraví ju 9 z 10 servisov... Len preto...

0 0
Nahlásiť

48 prispevkov
#12. RE: Fabia I SDI Combi (29. apríl 2014, 18:25)

Pre nenarocneho Slovaka je Fabia combi uplne dostacujuca. Napravy trpia podla namahy. Kazde taketo auto permanentne naplnene po strechu bude v rychlej dobe potrebovat vymeny opotrebovanych dielov.

0 0
Nahlásiť
bobane634 1 prispevkov Trenčín #13. RE: Fabia I SDI Combi (1. máj 2014, 23:15)

tak ale popisali niektori. nemam sice kombi a motor fakt nie je divoch ani sa nezohrieva niak skoro mam ju 10rokou a nemenil by som a to som sa vozil na vselicom krasne silne fara ale stale cosi pos.... a drahy servis ta moja by zasluzila medajlu ci je to spotreba alebo poruchy. drobnosti sa najdu ale ide to stale

1 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#14. RE: Fabia I SDI Combi (2. máj 2014, 08:09)

trpý zadná náprava, teda sú s ňou problémy? -je to auto na ktoré sú lacné diely, a opraví ju 9 z 10 servisov
Tak nieje čo riešiť a čo sa týka opravy náprav či brzd okrem tých 10z9 servisov ti ich opraví aj garážový mechanik len pri oprave nešetri na najlacnejších dieloch lebo budeš musieť k tomu mechanikovi chodiť častejšie...

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov Považská Bystrica
#15. RE: Fabia I SDI Combi (2. máj 2014, 20:41)

hvezdarik96 neviem čo sa čuduješ to že všade sa prezentujú autá s 180 000 a rarita kto prizná 300 000km veď počítaj 900 000km na ročník 2003 čo je 11ročné auto je ročne najazdiť cca 80 000km a to nieje nereálne najazdiť (viem podľa seba akurát že častejšie mením autá)ten známi jazdí len na SDI fabii nič iné a aj vzhľadom na ten servis a poruchoosť ho nechce dať preč, ako nehnevaj sa na mňa ja auto podľa km zásade nekúpim lebo pravdu sa nedozvieš

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#16. RE: Fabia I SDI Combi (2. máj 2014, 23:38)

Vysvetlovat pocty km mi netreba. Kazdy den v trvani celych 11 rokov treba zjazdit minimalne 220km, vyhnut sa vsetkym vaznejsim koliziam, technickym trablom, atd. - to stoji za medializovanie. Vies aka by to bola skvela reklama pre mladoboleslavsku skodovku? To auto ma vpodstate velke stastie.

0 1
Nahlásiť

trs2040
5 prispevkov Košice - Sever
#17. RE: Fabia I SDI Combi (3. máj 2014, 10:13)

A ja mam SDi a som neclkom spokojny auto ide ako hodinky obcas nieco treba servisovat ,starat sa o to a mas pokoj
skor ma seru tie nase rozbyte cesty keby boli v lepsom stave auto vydrzi podstatne dlhsie a poradim neazatazuj ho zbytocne s tym motorom je dost tazke,tym padom sa podvozkove ustrojenstvo skoro opotrebuje,tlmice menim kazde dva roky

0 2
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#18. RE: Fabia I SDI Combi (3. máj 2014, 17:57)

každé dva roky?to je dosť často asi.A akú značku tlmičov používaš?

0 0
Nahlásiť

48 prispevkov
#19. RE: Fabia I SDI Combi (4. máj 2014, 10:03)

Fabia ma nosnost 485 kg, combi + priestorovu rezervu pre batozinu, octavia ma 510kg. To je skoro to iste. Porovnajte napravy ( komplet) u obidvoch aut a kazdemu musi byt jasne, kolko ktore co vydrzi.

0 1
Nahlásiť

8 prispevkov
#20. RE: Fabia I SDI Combi (8. máj 2014, 20:35)

sudcafredd- To máš pravdu ale O1 SDI sa vyrábali len do 2003, a väčšina je okolo roku 2001-2003..
Kúpovať 11 ročné auto keď viem že ho budem ešte chcieť používať najmenej 5 rokov (a možno viac) môže výsť na drahé opravy.. nehovoriac o tom že väčšina takýchto áut bola buď búraná a preto vyzerajú dobre, alebo sú hrdzavé neudržiavané polovraky?

0 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / Fabia I SDI Combi