Peugeot 308

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 01:37

Autor
Správa

6 prispevkov
#1. Peugeot 308 (17. marec 2014, 20:36)

Mam nabehanych 31 000km ma svojom vozidle Peugeot 308 1,6HDi, 80kw. Pred kratkou chvilou mi zacalo ukazovat na displey simbol servis dojazd 2000km. Zahadne na tom je, ze po absolvovani jazdy, tak asi 30km mi z pocitadla dojazdu sa mi odpocita 100km. Mal som zarucny servis po 20 000km. Mam 4 rocnu zaruku na vozidlo, ktora mi konci 07/2014. Nerozumiem tomu, preco sa to tak javi. Vie mi niekto pomoct , ako mozem zrusit tu kontrolku? Respektive co mozem najlepsie teraz urobit? S vozidlom jazdim v UK. Preto sa na Vas obraciam o pomoc takouto formou. Dakujem za Vase tipy a rady. Roman Súhlasim

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: Peugeot 308 (18. marec 2014, 20:27)

Vyrobca v prirucke pre uzivatela uvadza, ze interval kontroly moze byt aj mensi, a co viem tak peugeot HDi ma rocnu periodu (ak do 12 mesiacov sa neprejazdi 20000km) . Myslim, ze pocitac prepocitava podla predchadzajucich najazdov kilometrov za obdobie, preto sa meni aj dojazd, lebo udaj je aktualizovany po - ako si zbadal- cca 20-30 km. Myslim, ze je to tak....

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#3. RE: Peugeot 308 (19. marec 2014, 17:05)

Dakujem za nazor. Interval kontroly je 20 000km alebo kazde dva roky. Teraz v 07/2014 budu 4 roky a mam 31 000km. Som jediny vlastnik noveho vozidla. Na prvu prehliadku som bol po dvoch rokoch a aj kilometre zhruba sedeli. Teraz mi to akosi nevychadza. Chcem sa opytat ci mozem jazdit s tou kontrolkou a ak ano ako dlho. Co to moze byt ? Elektronika sa scvokla, alebo je fakt nieco zle ? Napr. filter pevnych castic alebo nieco podobne? Predca nie je mozne, ze nove vozidlo s tolkymi kilometrami posiela do servisu. Dakujem za dalsie nazory . Roman Súhlasim

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#4. RE: Peugeot 308 (20. marec 2014, 10:42)

Rozumiem.
Treba kontaktovat predajcu - reklamacia pocitacoveho softwaru. Test ukaze. Radsej teraz,pocas zaruky, ako neskor. Mozem si len tipnut, ze problem robia cidla /snimace/. Ale je to len moj tip. Jazdit sa da - nie je to porucha hnacej jednotky, ci riadenia.

1 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#5. RE: Peugeot 308 (20. marec 2014, 22:13)

Dik. Skusim nieco zistit ohladom toho.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#6. RE: Peugeot 308 (23. marec 2014, 15:04)

v prvom rade si prečítaj príručku k autu a tam sa dozvieš, čo to znamená.

kúpil si si auto, ale nevhodne si si vybral motorizáciu - na kilometre, ktoré jazdíš, je benzín vhodnejšia voľba. Pre dieslový motor nie je vhodné, ak je jazdený prevažne na krátke vzdialenosti.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#7. RE: Peugeot 308 (26. marec 2014, 13:22)

Imro--moja rec. Plakal som za octavkou, ale po kupe volva som potreboval nieco na kratke trasy, tak mam obycajnu toyotu corollu 1.4 r.1999 liftback :-) . Na octavku to nema, ale uz teraz kalkulujem usporu na udrzbe, poistke a spotreba kupodivu je len malo rozdielna oproti dieselom, hlavne po meste by som povedal, ze som na tom aj lepsie ako otec s volvom s40. A peugeot 80kW-ovy je lacnejsia kupa, ale s kopou starosti pocas uzivania. My bezni vodici mozme byt len statistami a platcami servisovania...Apropo prirucka-neviem, ci sa tam da docitat o tejto anomalii. Tam sa pouziva ta znama fraza ,,intervaly zarucnych kontrol mozu byt aj kratsie"....vcul sa v tom vyznaj :-)

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#8. RE: Peugeot 308 (27. marec 2014, 19:06)

Dik. Uz to mam poriesene, dakujem za Vase reakcie. Pre vysvetlenie. Pocitac automaticky spriemeruje kilometre od datumu s pred dvoch rokoch ku nasledujucim, cize ked zostatok jr napr. ako u mna 2000km, tak to celkom presne vychadza na dalsiu prehliadku 07/ 2014. Ta kontrolka je len informativna, nijako by nemala zasahovat do prevadzky vozidla. Da sa manualne odstranit bez servisu.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#9. RE: Peugeot 308 (1. apríl 2014, 20:28)

No, takze som to 18.3. aj skoro vystihol....:-) Odstranit-myslis odklikat packou, ze? Inak, volvo ma lepsi system. Teraz som to u otca pozeral. Take shoky nezazivam :-)

0 0
Nahlásiť

oriesok35
2 prispevkov Levice
#10. RE: Peugeot 308 (8. apríl 2014, 14:45)

Tiez mame peugeot ale 207 servisny interval mame 30 000 km, alebo 2 roky..pred koncom druheho roka to skakalo ako tebe..presiel som 200 km a odratalo 500..tak sme u kamosa v garazi vymenily olej a filtre..a cez pocitac nastavyli novych 30000 tisic a 2 roky..to ti skace kvoli tym 4 rokom..aj , ked si nespravil tie kilometre upozornuje ta pocitadlo, ze je treba absolvovat prehliadku resp. vymenu oleja atd..

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#11. RE: Peugeot 308 (3. september 2014, 20:34)

Tie kilometre to neodratáva len podľa prejdenej vzdialenosti. Berie do úvahy aj časté štarty, štýl jazdy, či sa to moc nenaháňa a podobne. Samozrejme, že 30 000 km servisný interval je kravina. Je to zločin proti autu a všetky automobilky by za to mali stíhať.
Cieľom takejto somariny je len to, aby ti náhodou motor nevydržal príliš dlho. Cieľom automobiliek je, aby sme autá menili každé dva - tri roky, ako mobily.
Oni nepotrebujú, aby autá robili 300 či 400 tisíc km, kdeže, práve naopak. Nesúhlasim
Meň olej a filtre maximálne po 20 000 kilometroch. Celý Long Life olej je hovadina na druhú. Olej a filtre nie sú takou položkou, aby sa to nedalo meniť po tých max. 20 000 kilometroch.
Výmenný interval 30 000 km je príčinou toho, že "odišlo turbo, šak turbo vydrží max. 200 tisíc". Nie, turbína (napríklad) vydrží oveľa viac, ale treba jej na to dať aj možnosť.

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#12. RE: Peugeot 308 (3. september 2014, 20:37)

Samozrejme, že na tie ich "servisné prehliadky" nechoď do značkového servisu ani náhodou. Zbytočne budeš platiť 2x toľko a za nič. Navyše, servisné metodiky značkových servisov sú niekedy vyslovene padnuté na hlavu.
Len ako taký drobný príklad, pri Mercedesoch diesel výrobca predpisuje meniť vzduchový filter pri každej druhej výmene (!), lebo vraj tu je "málo prašné prostredie". Ten motor a turbína sa určite tešia, keď tam majú zarýpaný filter, ktorý sa mení až po 50 či 60 tisícoch km, proste paráda. Ale prečo by to výrobcovi vadilo? Však keď sa ten motor poserie, zákazník si kúpi druhé auto, no nie?
Keď mi to povedali v Mercedes servise, v prvom momente som si myslel, že je to skrytá kamera.
Kto neverí, môžte si to kľudne overiť, je to des... Je mi doplaču

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#13. RE: Peugeot 308 (6. september 2014, 15:36)

Tak vo Volvo servise, kam chodím, si toto nedovolia povedať. A o jednom autorizovanom servise MB som počul pár nelichotivých príbehov - ako chytracky menia motorovy olej napr. Škoda komentovať...

0 0
Nahlásiť

benzo02
2 prispevkov Cernina
#14. RE: Peugeot 308 (22. október 2014, 19:53)

Prosim majitelov 308 surne potrebujem zadne hlavove opierky vie niekto kde alebo nakoho sa mam obratit ?Za kazdu ranu vopred DAKUJEM

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Peugeot / Peugeot 308