STOCENE KM

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 23. apríl 2024, 08:35

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#1. STOCENE KM (9. február 2014, 19:17)

Chcem sa opytat, ako sa da este zistit okrem grafu STK, ci su stocene km a asi aj o kolko?Skoro kazda skoda felicia, co je v inzercii na bazose ale aj tu v autobazare ma uvedene po viac ako 15 rokoch jazdenia IBA cca 150000 km. Octavie z rokov 2000-2002 su o nieco objektivnejsie - cca 220000km.
Porovnam to s otcom - ten jazdil feliciu 1998-2007, potom octavku- nie je vetroplach, no a najazdil za tych 9 rokov na felicii 178000km, na octavii za 6 rokov 90000km. Moje sluzobne auta pisu viac ako 360000 km po 6 rokoch.
Pritom kazdy predajca mi bucha do oci svoj TP a doklad o STK a nadava mi do k.....kych spekulantov.

3 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#2. RE: STOCENE KM (9. február 2014, 20:24)

Asi to už nezistíš. Čo viem , tak niektoré autá to majú uložené aj v riadiacej jednotke. Ale ak to stočí profík, tak to zablokuje a už sa tam nikto nedostane. Takže vieš ,že bolo niečo robené, ale nevieš čo. Ja si nikdy auto nevyberám podľa stavu tachometra. Ak vieš ako má vyzerať auto pri určitých kilometroch, tak ťa nik neoklame o 50000. A stáčať menej je blbosť.

0 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: STOCENE KM (14. február 2014, 14:57)

ahoj pri starsich modeloch ostava asi len dufat Fajn

Pri novsich modeloch existuje nezavisle pocitadlo km, ale ako pise prst70, ak to sikovny clovek blokne, nedostane sa k tomu, teda ostava ze najlepsie zistit podla VIN, o doverihodnosti KO statistik by som radsej pomlcal


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#4. RE: STOCENE KM (14. február 2014, 15:38)

Nenapises nieco o tych KO statistikach? Bude to poucne aj pre ostatnych.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: STOCENE KM (20. február 2014, 19:30)

keby som dnes kupoval feliciu, tak by som nepozeral na to, či sú km pravé, ale či nie je zhnitá....

kilometre nehovoria absolútne nič o technickom stave vozidla, pretože auto s 300 tis km môže byť v oveľa lepšej kondícii ako auto s reálnymi 150 tis km.

8 1
Nahlásiť

poseidonn
1 prispevkov Bratislava - Staré Mesto
#6. RE: STOCENE KM (21. február 2014, 14:04)

nemusia byt vsetky stocene..mam Feliciu r.vyroby 1998 a ma na tachometri 105 000 km...kedze ju mam od novosti, urcite tento udaj nebol stoceny... Haha

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#7. RE: STOCENE KM (22. február 2014, 20:27)

osobne poznám feliciu, ktorá má 25 tis km

3 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: STOCENE KM (23. február 2014, 13:43)

Ja som mal Punto z roku 1995 a ked som si ho v roku 2009 kupil malo 113tis km. A viem ze hej. Pretoze to mala znama ktora na tom jazdila iba do vedlajsieho mesta 5km a spat a to len par krat do tyzdna. A v zime nejazdila vobec, bala sa. Cize 4 mesiace v roku sa auto nehybalo. Najdu sa aj vynimky ....


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

stanley292
1 prispevkov Nitra
#9. RE: STOCENE KM (24. február 2014, 01:00)

čiže najazdila 113 tisik km na studenom motore, čo tiež nieje žiadna výhra,,, a ak auto 4 mesiace stoji... hmmm.... ja chcem predať mojho fokusa , r 99, kupoval som ho od kolegu so 178 tis, teraz ho chcem predať a zistujem že som rekorder, viac ako ja teda 260 tis nema najazdene na fokuse nitko... všetky maju 150000 ako by ich jedna mater mala... takže čo? mam stočiť aj ja? aby bol kupujuci spokojný?

5 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#10. RE: STOCENE KM (24. február 2014, 09:42)

Auto sa kupuje podľa jeho aktuálneho TECHNICKÉHO stavu a nie podľa stavu kilometrov... Keby sa týmto riadili všetci kupujúci, kilometre by sa prestali stáčať. Pokiaľ sú ale mnohí kupujúci takí nesvojprávni, že jedinými ukazovateľmi stavu kupovaného vozidla sú pre nich ročník a stav kilometrov, nemôžme sa šudovať, že sa kilometre stáčajú, stáčajú a stáčajú.
Nehovoriac o tom, že ak auto jazdí krátke trasy a medzi jazdami má dlhé prestávky, je to pre stav auta oveľa horšie, ako keby jazdilo dlhé trasy a častejšie... To čo popisuje Robec s tým Puntom je ukážkový príklad, ako sa auto podľa možností NEMÁ používať.

2 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#11. RE: STOCENE KM (24. február 2014, 12:01)

Trosku to uvediem na pravu mieru. Cena vozidla u nas na trhu sa urcuje aj podla odjazdenych km. Samozrejme, rozhoduje celkovy stav. :-)
Co Slovak, to spekulant, pokial ide o peniaze. To sa nezmeni, aj keby sa km nestacali. Priklad-paci sa mi niektore auto, ale preco mam platit viac (lebo km), ked mozno nemusim?

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#12. RE: STOCENE KM (24. február 2014, 22:31)

hvezdár, to vieme že to tak je, ja len píšem, že je to choré Výborne Sú na to dva hlavné dôvody:
1.) O stave auta rozhoduje jeho skutočný stav a nie počet km
2.) Málo najazdených km nemusí znamenať lepší stav auta. Príliš málo jazdené auto môže mať práveže kopec problémov, ktoré často používané autá nemajú. Nehovoriac o tom, že auto nižšej triedy umiera pri 150 000 km a auto vyššej triedy urobí 300 000 a nič mu nemusí byť.

K tomu bodu 2. ešte malý dovetok: Otec raz nechal auto, ktoré bolo dovtedy naozaj v 100%ˇstave 10 mesiacov bez toho, aby sa na ňom čo len pohol. Auto bolo síce vonku, ale pod prístreškom. Po tých 10 mesiacoch bola samozrejme v kýbli baterka a brzdy. Po pár dňoch jazdy odišli aj tlmiče. Na piestoch sa totiž utvorila hrdza a keď začali tlmiče pracovať, tá hrdza vydrala simeringy.
Kupovať autá podľa kilometrov je slovenské špecifikum. Nehovoriac o tom, že tie km skoro nikdy nie sú pravé.......

8 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#13. RE: STOCENE KM (8. marec 2014, 12:28)

ahojte, len dotaz k stacaniu km, mam audi rok v. 2003 1,9 PD, ma 450 000km, pravidelny servis, menene všetko čo treba, mesačne najazdím cca 4 - 5000km, auto ma nikdy nenechalo stat na ceste. Co si opýtalo to dostalo, je pravda ze som automechanik a za pracu neplatim, takze som nikdy nesetril na ND. Veru zase je pravda ze sme mali na servis auto z roku 2003 ktoré ma najazdené 42000km a klepe na nom kluka, pán jazdil denne 2km so studeným motor, olej menil kazde 4 roky a dopadlo to takto. Takze je to na kazdého vlastnom uvážení.

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#14. RE: STOCENE KM (8. marec 2014, 13:25)

a podla mna este aj zalezi kade jazdi. Ak je auto z nemeckych dialnic a na nich nabehal 300tis je to urcite lepsie ako nabehat 100tis na slovensku po okreskach ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť

sjuro
2 prispevkov Nová Dubnica
#15. RE: STOCENE KM (9. marec 2014, 09:12)

keby jazdil majitel tolko ako ja,tak tie kilometre su realne,treba skor pozerat hnilobu plechov a capy,tlmice atd

0 2
Nahlásiť

2 prispevkov
#16. RE: STOCENE KM (15. marec 2014, 09:06)

mam v garazi 16rocnu Octaviu,ktoru vlastnim uplne od nova a ma najazdenych 76tisic poctivych km a v zivote nebola v zime vonku na ulici,cize sol z cesty ani nepozna.
Uveril by si tomu?Vzdy som mal 2-3 auta,alebo pouzival sluzobne tak je toto u mna realny vysledok.
Keby som to predaval takemu ako ty,tak by ma hned podozrieval zo stacania a spekuloval by,ze mi za to da max.1000e.
Nehadz vsetkych do 1 vreca,ani vsetky zeny niesu kurvy ani vsetky auta nemusia byt stacane.

5 1
Nahlásiť

1 prispevkov
#17. RE: STOCENE KM (24. marec 2014, 20:53)

ja mám mondeo z roku 1999, 1.8TD vraj kazový motor :D teraz má 344 000 bez generálnej opravy, bolo dovezené z nemecka pred 9 timi rokmi a vtedy malo 200 000 pravdepodobne realnych.. je takmer bez problemov az na pneumatiky a naftu :D nezje viac ako 6l/100 km.. známi mi tvrdil ze je dobre zabehnuté a jeho octavia nemá taký tah a jazdne vlastnosti,, takze som spokojný,, netreba mat strach z kilometrov, v nemecku ma takmer kazde 5 rocne auto cez 250 tis, a ked pride na svk uz sa omladi o 100 tis:D

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#18. RE: STOCENE KM (25. marec 2014, 17:17)

existuje jedno miesto odkial sa neda zmazat,staci zajst do autorizovaneho servisu a je to,ziaden fachman to nezmaze,len skorej by som povedal ze kazdy je lenivy si to dat pozriet ,je to od vyrobcu tak dane

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#19. RE: STOCENE KM (25. marec 2014, 20:01)

Autorizovaný servis ti dokáže deklarovať iba tie kilometre , ktoré sú v ňom evidované. Ak niekto chodil do servisu v rámci záruky a potom už auto servisoval v neautorizovanom servis, tak zistíš ,len stav v rámci záruky. Preto majú novšie autá na toto pamať. Len ako som už písal hore. Ak sa z tým pohrá profeinál , tak zostane iba stopa, že tu bolo niečo prepisované. Ale čo? O koľko?

0 0
Nahlásiť
LEVEL 11 prispevkov Bratislava V - Petržalka #20. RE: STOCENE KM (30. marec 2014, 13:22)

Panebože daj, nech všetci výrobcovia tragačov opäť zavedú 5 miestne číselko displejíčka na tachometri, príp. iba 3-miestne na "trip"......a bude po VŠETKÝCH TÝCHTO NEZMYSELNÝCH TÉMACH RIEŠIACICH ČÍSELKÁ

4 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / STOCENE KM