Brzdy Škoda Fábia

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 03:03

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

20 prispevkov
#1. Brzdy Škoda Fábia (27. január 2014, 14:38)

Zdravím chcel by som sa opýtať včera večer som absolvoval takú dlhšiu jazdu hore a dole štrmším kopcom .. a všimol som si že keď som 1x stlačil brzdový pedál tak bol až príliš mäkký (auto brzdilo ale nie tak ako malo) ale keď som pustil a hneď 2x zatlačil .. tak auto začalo brzdiť tak ako má..
čo môže byť problémom že pri prvom stlačení ten pedál nereaguje tak ako má ale až pri druhom ..
ďakujem za odpovede Fajn

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Brzdy Škoda Fábia (27. január 2014, 21:29)

Ja by som najskor skontroloval kolko brzdiacej kvapaliny mas v systeme. Ci jej je dost. Mozno je tam malo a je slaby tlak a az ked napumpujes zabera.

Dalsou pricinou moze byt ze s ohladom na zimu ti idu tazsie piestiky na brzdach, mozno su spinave a zanesene.

Toto by som najskor skontroloval, potom ak to nezaberie by som hladal dalej problem.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#3. RE: Brzdy Škoda Fábia (27. január 2014, 23:52)

Presne....obavam sa, ze to moze byt aj mierne prasknutou hadicou....auto stoji,klesa tlak, potom po zabrzdeni funguje...ale dlho to tak nebude, ak by si jazdil 300-400 km v kuse, obanoval by si. Ak je ubytok kvapaliny v nadrzke - varovny signal.
1. Kontrola brzdneho systemu-privodu
2. Vymena br.kvapaliny
A este skontroluj funkcnost pedalu, ci sa dviha do zakl.polohy.

0 1
Nahlásiť

20 prispevkov
#4. RE: Brzdy Škoda Fábia (28. január 2014, 15:31)

Pedál sa určite dvíha do rovnakej výšky .. asi pred 4 mesiacmi som menil brzdovú kvapalinu a pred včerom som si všimol že z nej trocha ubudlo .. ale auto parkujem v garáži a tom som si nevšimol žiadne fľaky od kvapaliny ani nič podobné .. tento týždeň sa mi menia na komplet zadné čeluste s valčekmi .. tak uvidím či to bude aj kvôli tomu .. ale môžem skúsiť doliať brzdovú kvapalinu .. stane sa niečo keby náhodou dolejem niečo nad MAX ? pár mm ?

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#5. RE: Brzdy Škoda Fábia (29. január 2014, 03:16)

Pln vzdy presne na jednu vysku hladiny, lepsie sa potom orientuje v probleme.
Ak pozeras pod auto na flaky, tak ta upozornim, ze kvapalina ma urcitu viskozitu, rada sa drzi v agregatoch i na karoserii znutra. To iba pri masivnejsom uniku narobi auticko cikance.
V kazdom pripade, daj preverit nejakemu servisakovi cely brzdovy system. Ja by som sa bal jazdit dlhsie trasy ako 50 km bez kontroly. Pretoze z maleho uniku sa moze stat definitivny!
U mna vozidlo je v takom stave, ze brzdovku iba vymienam, nikdy nedoplnam, pritom kontrolujem prakticky vzdy ked dviham kapotu.

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#6. RE: Brzdy Škoda Fábia (29. január 2014, 12:40)

zs tú dobu čo som si to všimol som najazdil asi cca 1000KM a bez problémov a teraz len v nedelu som si všimol že na 1x mám mäkkú brzdu .. inak som to ani nepostrehol ..
Keď prídem domov tak to dolejem niečo nad hranicu MAX

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#7. RE: Brzdy Škoda Fábia (20. február 2014, 19:50)

či je v nádobke o pol centimetra nižšia hladina kvapaliny nemá nemá nič spoločné s tlakom, ktorý má vyvinúť hlavný brzdový valec, jedine že je tam kriticky málo kvapaliny

príčinou je zavzdušňovanie, netesnosť systému, alebo neschopnosť hlavného brzdového valca vyvinúť tlak,

neplň nad max, pretože kvapalina teplom mení svoj objem!!!

0 0
Nahlásiť
KRAJCIR.PAVOL 31 prispevkov Topoľčany #8. RE: Brzdy Škoda Fábia (21. február 2014, 12:44)

ja bysom bovedal hrdzave samostely

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #9. RE: Brzdy Škoda Fábia (21. február 2014, 16:09)

,,brzdovka,, sa má meniť každé dva roky,stojí to okolo 10é,ak si jú aj menil,ale kedy si jú menil predtým?ak jú meníš len v nádobke alebo len dolievaš...potom sa nečuduj že odídu valčeky,hrzavie to atd.ak má bod varu okolo 150st. a ,,mín,, Výborne stupíš na brzdy a....nič Je mi doplaču
zrovna včera sme pozerali test ,,adac,,

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#10. RE: Brzdy Škoda Fábia (25. február 2014, 15:32)

Brzdy sa celkom vyriešili .. pedál už nie je taký tvrdý , ale mám ešte jednu otázku keď poriadne vystriekam brzdové kotúče a okolo toho tak mi auto brzdí parádne nemusím extrémne tlačiť na pedál, ale ako náhle prejdem nejakých 10 KM a začnem brzdiť tak pedál pedál už musím zatlačiť silnejšie .. čo to môže byť

a tiež som si všimol že na šoferovej strane vpredu je kotúč z jednej strany viac vydratý ako z druhej .. viete mi povedať prečo ?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#11. RE: Brzdy Škoda Fábia (26. február 2014, 21:07)

s čím si vystriekal?

čo znamená silnejšie zatlačiť? pedál ide nižšie, alebo je v rovnakej polohe, ale je slabší brzdný účinok?

príčinou nepravidelného vydratia kotúča bývajú zahrdzavené vodítka a piestiky. Ako prvé hrdzaveje vodítko a aj najľahšie sa opravuje.

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#12. RE: Brzdy Škoda Fábia (27. február 2014, 07:38)

Vystriekam poriadne WAP -kou
silnejšie zatlačiť myslím tým že musím pritlačiť .. pedál je stále v rovnakej polohe len musím vyvinúť väčšiu silu

Ako by som to mohol opraviť ? či to musím rozobrať ?
Som v podstate LAIK takže mohli by ste ma s tým trocha oboznámiť ..

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#13. RE: Brzdy Škoda Fábia (28. február 2014, 19:07)

možno by bolo lepšie odviezť to mechanikovi.

brzdy sú brzdy.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#14. RE: Brzdy Škoda Fábia (28. február 2014, 19:31)

Spravne vystriekanie wapkou nema nic spolocne s danym problemom (tam je skor problem so zaseknutyni kamienkami). Tazky pedal - hold viac moznosti. Niekde som sa vsak docital, ze auto, ktore dlho stoji, chyta hrdzu na brzdy a tlmice, a ta hrdza opadava a nici funkcnost mechanizmov - zrele na vymenu!! Otazka - ako si nadobudol auto, a ci poznas jeho historiu (dajmetomu 1 rok naspat). Zazil som aj take, ze po odstaveni na 3-4 mesiace(zima) sa mi lepila rucna brzda o koleso - hrdza. Na jar - mala generalka podbozku -preventivme.
Nieco zo skoly - ak by si mal brzdy zavzdusnene, wapkou by si ani na tych 10 km im nepomohol.

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#15. RE: Brzdy Škoda Fábia (4. marec 2014, 15:46)

to auto máme v rodine už pomaly 10 rokov ale jazdím na ňom nejaké 3 či 4 roky dozadu a oproti iným autám rovnakého typu a v rovnakej výbave moja brzdí trocha horšie .. takže neviem :) auto býva sem tam na týždeň zaparkované v garáži pretože nie som doma :)

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#16. RE: Brzdy Škoda Fábia (5. marec 2014, 16:30)

Aj keď to nedoporučujem, moje začiatky boli na starej škodovke so slabými brzdami, ale mne to stačilo na jazdenie do STK. Je to aj o načasovaní opráv a ekonomike. Na rýchlejšom a ťažšom aute by som si to nedovolil vôbec.

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#17. RE: Brzdy Škoda Fábia (6. marec 2014, 15:49)

Neviem ako to budem riešiť, bol som za technikom niečo skúšal a povedal že by to mohol byť posilňovač (nejakú membránu spomínal) čo by sa s tým dalo robiť ?

0 0
Nahlásiť

20 prispevkov
#18. RE: Brzdy Škoda Fábia (14. apríl 2014, 18:23)

Prepáčte že savraciam znova k tomu istému .. ale povymieňal som všetko možné okrem posilňovača a hadice od posilňovača a pedál je stále tvrdý musím poriadne zatlačiť aby som zabrzdil ..
Vymenil som brzdové obloženie dal skontrolovať tie vodítka .., brzdové hadičky sú nové .. ja už fakt neviem čo to môže byť .. a stále nič .. stále je ten pedál tvrdý :(
Poraďte čo to môže ešte byť ?

Ďakujem za odpovede

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#19. RE: Brzdy Škoda Fábia (16. apríl 2014, 19:13)

povymieňal si všetko možné... keby si šiel za mechanikom, vyšlo by Ťa to lacnejšie. mechanik by Ti odkontroloval tesnosť podtlakového systému a nemusel by si zbytočne meniť hadičky.

vymeň ešte posilovač a máš hotovú generálku.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#20. RE: Brzdy Škoda Fábia (16. apríl 2014, 19:45)

Mozno to vyznie trochu kruto, ale je dobre ze si preskaces sam na vlastnej kozi problematiku udrzby starsich aut. Mal si vsak posluchnut vetu - ist do servisu prekontrolovat CELY BRZDOVY SYSTEM. To ostatne boli nase nazory, tipy. Verim, ze to beries takto z tej lepsej stranky. Uznavam, mohlo ma napadnut ze problem moze byt aj v posilovaci brzd. No ale mne sa to dotetaz takto nestalo, zvacsa islo o unik kvapaliny alebo o ubchatie necistotou.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / Brzdy Škoda Fábia