kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 13:25

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

1 prispevkov
#1. kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (3. január 2014, 20:44)

zdravim mohol by som sa opytat na vw passsat 2.0 TDI 2006... chladam radu od niekoho co ma skusenosti kazdy ma odhovara ze 2litre TDI su kazive motory...mohli by ste mi dat bližšie INFO .DAKUJEM.

0 3
Nahlásiť

6 prispevkov
#2. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (7. január 2014, 11:45)

zalezi od toho aky kod motora je ten 2.0 TDI. tie s kodom BKP mali konstrukcnu vadu, ktoru servis odstrani, no musis mat auto pravidelne servisovane v znackovom servise. dalsia chyba boli vstrekovace, ktore vsak menia bezplatne a nezalezi na tom ci bolo servisovane. 2.0 jazdi velmi vela a ten co ho nema, nech sa radsej nevyjadruje. na take auto a s takym vykonom, velmi slusne vozenie.

3 7
Nahlásiť

herin
1 prispevkov Bratislava
#3. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (7. január 2014, 16:30)

Ak sa bojíš tých starších PD motorov, tak skús pozerať 2,0 TDI od roku 2008/teda ak je to v tvojich možnostiach čo sa týka financií/Od roku 2008 majú všetky passaty motor 2,0 TDI so systémom common rail a tie sú už v pohode, sám taký vlastním kupovaný 5/2008 má nabehaných 176 000km a okrem výmen klasických vecí ako filtre, olej, platničky, pneu-teda spotrebák mu absolutne nič nie je a šlape ako hodinky. A čo je pre man velký bonus, tak je extremne tichý-vo vnutri je omnoho tichší ako niektoré staršie benzíny..
PS:Niektorí aj na PD motorroch 2,0 TDI maju nabehané 500 000km a stále jazdia..čiže ide o to ako sa ten predtým o auto staral...

7 5
Nahlásiť

725 prispevkov
#4. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (7. január 2014, 22:31)

z ďalších vážnych konštrukčných nedostatkov menujem zlyhávajúce olejové čerpadlo (teda zlyhávajúci náhon ozubenia), pričom zlyhanie má fatálne dôsledky na celý motor, ďalej je to technicky zle vyriešené uchytenie vstrekovačov na hlavu - vstrekovač vymláti závit v hlave valcov a riešenie je zase veľmi drahé...

osobne by som do tohto motora nešiel, je kopa iných, dobrých motorov. a nakoniec, prečo passat, prečo nie volvo? pohodlnejšie, priestrannejšie.

13 3
Nahlásiť

6 prispevkov
#5. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (8. január 2014, 11:08)

ano, tou konstrukcnou vadou som myslel prave motor 2.0 TDI PD. riesenie nahonu olejoveho cerpadla cez retaz a vybity sesthran je neprijemny a moze viest k poskodeniu motora. zalezi presne na tom co napisal "herin", zalezi od toho ako sa o auto staral predchadzajuci majitel.

2 1
Nahlásiť

1 prispevkov
#6. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (12. január 2014, 17:29)

ja mam 2008 2.0tdi ale uz CR. ten zatial bez problemov. no vybral som si ho lebo PD-ciek som sa trochu bal. ak by si to bral od znameho kde vies ako jazdil ok. takto by som asi kaslal na to. velke riziko ze v dohladnej dobre to scucne kopec penazi

2 0
Nahlásiť

9 prispevkov
#7. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (13. január 2014, 09:51)

Ked je to rocník 2006,tak urcite má najazdenych nad 200 tisíc....poruchy ktoré ta cakajú: palivové cerpadlo,tlacítko el.parkovacej brzdy,zatuhnuté lopatky reg. turba,homokinetycky klb,tlmice...a teraz tie horsie : vackový hriadel,vstrekovace a uz spomenutý náhon olej.cerpadla....Zabudol som este na servomotorceky klapiek klímy. Ja by som to nekupoval...písem z vlastnej skúsenosti. Fajn

3 3
Nahlásiť

9 prispevkov
#8. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (13. január 2014, 09:56)

A este som zabudol na problémy s filtrom pevných castíc-ked má.........a pritom nehovorým o 16 ventylovom motore-tam este mozes mat aj prasknutú hlavu....

4 2
Nahlásiť

64 prispevkov
#9. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (18. január 2014, 05:06)

"Veľmi slušné vozenie" na aute, ktoré má konštrukčnú vadu motora + treba meniť vstrekovače?????
Keby ľudia tak slepo nežrali reklamy, celé "Das Auto" by skrachovalo už pred 20 rokmi.
VW existuje len kvôli davovej psychóze, kvôli ktorej ľudia tie šerble kupujú aj napriek tomu že sa kradnú, kazia, a sú drahé jak sviňa.
O servise ani nehovorím... Nesúhlasim

14 10
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#10. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (21. január 2014, 00:46)

Chlapi, celkom plodna diskusia. VW je ludove vozitko, co by sme od tak priemerneho auta chceli? V Nemecku vedia vyrabat aj spolahlivejsie znacky. A Skandidavci tiez.

8 1
Nahlásiť

1 prispevkov
#11. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (30. január 2014, 20:23)

Kidon a ktora znacka auta je taka spolahliva? Urcite radsej VW ako renault Peugeot a podobne sračky !!!!!!!!

7 7
Nahlásiť

6 prispevkov
#12. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (15. február 2014, 17:54)

Porovnavat treba pocet vyrobenych kusov celkovo vs pocet poruch. Nie iba pocet predanych na SK a pocet poruchovych, ktore sa vyskytli tu na SK. Passat je dost slusne vozenie a este, ked aj prides na STK, chlapik ti pred koncom zahlasi, ze tu nie je co riesit, to ma len fungovat

0 0
Nahlásiť
1.Garrone 3 prispevkov Bratislava - Staré Mesto #13. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (22. február 2014, 13:54)

KUPIM SI PASSAT BENZIN + DAJ SI LPG -- ALEBO RADSEJ FORD MONDEO III. PASSAT NAN NEMA **** A PRI ZIMNEJ UDRZBE CIEST KED STAT NEMA ANI NA DOCHODKY - TAK ZACNI MYSLIET 4x4 , TEDA SUBARU FORESTER

0 2
Nahlásiť

6 prispevkov
#14. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (23. február 2014, 11:40)

1.Garrone si robis srandu nie? Passat 5 rokov po uvedeni na trh bol porovnavany s novym Mondeom a stale mal navrch...

0 0
Nahlásiť
LEVEL 11 prispevkov Bratislava V - Petržalka #15. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (30. marec 2014, 12:43)

Zas ďalší blbeček, túžiaci po nejakej vyfajčenej haraburde od koncernu-sne každého správneho sedliaka...
Toto je pre Slovensko tak typycké:
ak ojazdený kár, tak najchudobnejší sedliak volí embéčku, štandardný sedliak folcvágen prassat a tie najväčšie hovädá agresívne sedlavé potom Avdy/Audinka....samozrejme pod kapotou a do okolia sa musí rozliehať klopkavý traktorový zvuk-ako inak...benzin ani v najdivšom sne, kdežééé....to by sedliak s vidinou privysokých tankovacích nákladov neprekusol...
Realita je preto taká, že tieto večne klopkajúce črepy zaplavili celú republiku, stoja na každom semafóre, je ich vidieť každú chvíľu v protismere, aj v rovnakom smere a tiež na každom parkovisku.
V neposlednom rade sú ich aj plné servisy, plné internetové fóra donekonečna rozoberajúce ich fatálne zlyhania či mraky problémov.
Nikoho z týchto chuyov, čo si ich kupujú však nenapadne, že na trhu je X iných, oveľa spoľahlivejších, krajších, neopozeranejších či imidžovejších vozidiel/značiek.
Stále totiž riešia len 2 základné a pritom úplne nezmyselné parametre (okrem nadobúdacej ceny samosebou):
1. naklady: spotreba -> automaticky diesel
2. náhradné diely - dostupnosť a cena -> automaticky koncern
-
1. riešiť náklady len jednoduchou rovnicou X litrov krát jednotková cena nafty je totálna hlúposť, ktorá je však v prípade obmedzených ľudí spomínaných vyššie pochopiteľná. To je zároveň z veľkej časti vysvetlenie, prečo takmer celá republika jazdí na skurwených koncernových krámoch.
Rozumných je zrejme veľmi málo, ktorí si uvedomujú, že vlastniť a prevádzkovať nepriamovstrekový atmosférický benzín je v súčasnosti výhra. Takýto občania totiž veľmi dobre vedia, že sa nejakými DPFkami, vysokotlakovými čerpadlami, vysokotlakovými vstrekovacími tryskami, žeravičmi, od sadzí zanesenými EGR ventilmi, turbodúchadlami atď zaoberať počas celej životnosti ich benzínového vozidla nemusia. Jednoducho preto, že sa tieto "srandičky" v ich autách nenachádzajú...
A tak sa iba vozia, vozia, vozia a vôbec ich päta netlačí, že na benzínke vedľa nich stojaci sedliak na folcvágene (ani len správne pomenovať to ich majitelia nedokážu) platí za jednotkovú cenu paliva o trochu menej centíkov. S úsmevom a radi to "preplatia".
Potom v servise, do ktorého prišli iba na pravidelnú výmenu oleja a filtrov, stretnú takéhoto sedliaka ako smutne hľadí na svoj rozobratý motor, sa ich úsmev rozšíri ešte viac...
-
2. kde nič nie je-tam ani smrť neberie....jednoducho ak sa niečo nekazí (pretože to vozidle nie je), tak NIE JE ani potreba riešiť náhradné diely, ich dostupnosť či ceny.....ono zase nie žeby sa nepriamovstrekové atmosférické benzíny nekazili.....Ich poruchy a riešenia opráv však v drvivej (až absolútnej) väčšine bývajú zanedbateľné oproti tým bežným dieselovým. Bežný "spotrebák" je pritom k dostaniu za porovnateľné ceny.
Čo myslíte, nie je už načase začať si masívnejšie osvojovať názvy značiek ako Toyota, Lexus, Honda, Subaru, Mitsubishi, Suzuki či Nissan???!!!

4 8
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#16. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (1. apríl 2014, 20:14)

Chces pravdu? Presadol som z octavky do volva - bez problemov som sa rozjazdil. Zohnali sme corollu, ok, ale akosi si musim zvykat na par malickosti, aj v riadeni. Pritom som nadmieru spokojny. Takze asi to bude aj v tej pohodlnosti a prisposobivosti. A potom - cena- furt pocujem znamych,,ta toyota je ale draha......'' Sme asi takto ,,zaockovani'' :-)

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#17. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (10. apríl 2014, 11:30)

LEVEL, pekne napisane, ale sorry, kazdy ma nejaky vkus a porovnava aj ine vlastnosti ako len spotrebu. Toyota, Lexus, Honda, Subaru, Mitsubishi, Suzuki či Nissan???!!! - mmm, to by sme dlho diskutovali co z toho si v ktorej kategorii vybrat.

0 0
Nahlásiť
LEVEL 11 prispevkov Bratislava V - Petržalka #18. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (12. apríl 2014, 17:46)

Ano, mas pravdu, skvele si to napisal: "kazdy ma nejaky vkus".......avsak problem Slovenska je, ze kazdy ma len TEN ISTY vkus... Smiech
Inak, ako vies ze "porovnava aj ine vlastnosti?" Ved keby to tak bolo, tak je trh velmi pestry a nebchodovali, nezvlacali, nekupovali, nekradli a netuzilio by sa iba furt po tych folcvagenoch, avdy, embecka...

A tiez, co sa ti na japonskych nepriamovstrekovych benzinovych vozidlach, s rokmi preverenou maximalne spolahlivou technikou nepozdava???? Tej trochu typicky azijskej ergonomie ovladacich prvkov, prip. trosicka toho tvrdsieho, lahko udrziavatelneho plastu v interieri? Alebo nedostatok (uplne zbytocnych a uz aj znacne sedlavych) cingrlátok typu led denne svietenie, ktore tak vsetci milujete??? Ved uz je to trapne, predovsetkym na tych top vozidlach top agresivnych sedliakov, cize Avdy:
zacali na A6 s pomerne jednoduchym, ďobkovanym pasikom svetielok á la osvetlenie vianočného stromčeka, pokračovalo sa rôznymi vlnovečkami ako keď to osvetlenie vianočného stromčeka trošku nadvihne vietor......v súčasnosti sú už tie led svetielka tak poskrúcané, že mi prisámvačku pripomínajú prasací chvostík.....no prisám zeme!
Už ked večne kazdy den vidim v protismere tú záplavu tych humornych svietiacich vianocnych stromcekov, tak sa mi nozik vo vacku otvara a najradsej by som kazdeho takehoto chuya za volantom tresol kyjakom medzi oci, nech sa mu aj tam ledky rozžiaria......sedloši sedlaví.........okna vacsinou rozcapene, nech kazdy vidi......ale co? Iba nanajvys tak sprosteho primitiva za volantom s hompalajucim sa ruzencom na spatnom zrkadle, prip. jeho nezamestnanu, na slepicu vyfintenu kamaratku falosne sa domnievajucu, ze jazdenim na ojazdenej haraburde patri k spolocenskej smotanke....

5 3
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#19. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (12. apríl 2014, 20:20)

jasne, Level, vsetci sme tu sedlaaaci a vozime sa v haraburdach. Ved, ako vravis, cele Slovensko minus BA je len take Sedlakovo, zahustovane smradom z nas sedliakov, co nemaju na to co ty. Len potom nechapem - odkedy som doniesol do nasho mesta Volvo, zacalo ich tu jazdit viac, odkedy mam corollu, uz som videl dve dalsie, ked parkujem pri hypermarkete, tak vedla je toyota, ked sa vraciam tak ciste nahodou je tam uz ina...Peugeot a Renault zrusil predajne a mame lepsi sortiment pneumatik na prezuvanie - a viac policajnych hliadok vyberajucich pokuty za vpodstate cokolvek :-) passaty?audiny? bejvavalo, skodovky su furt a aj budu furt...lebo sme, jak vravis, iba sedlaaaci.

1 1
Nahlásiť

6 prispevkov
#20. RE: kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006 (16. apríl 2014, 12:42)

LEVEL - sam si priznal, ze je to trochu typicky azijskej ergonomie, trosicka toho tvrdsieho , lahko udrziavatelneho plastu. si si sam odpovedal. nemam nic proti japoncikom, kde mazda 6 v tejto verzii a s motorom, je naozaj obdivuhodna az nad nou uvazujem. tak isto sa mi paci Jaguar, Lexus, proste nieco ine oproti tomu standardu, ale je to proste tak. prides do nemecka, mas tam kopec nemeckych znaciek, prides do francuzska, mas tam kopec francuzskych aut, prides do spanielska a zase, kopec seatov. pojdes do USA, velke americke auta a znacky.......a co? myslim, ze normal. kto chce, kupuje co chce a to aj aby sa mu pacilo. denne svietenie je u nas povinne, tak sa automobilka snazila prist s riesenim, ako mat nieco, co bude mat dlhu zivotnost. obycajna ziarovka ci xenon to nie je, preto su to led diody. akurat sa niekomu hodia a niekomu nie. niekto ich ma od vyroby a ten co ich nema z vyroby, doraba a paci sa to aspon jemu. splna to ucel, tak co. a aj tie toyoty a mazdy uz zacali ledky davat ako denne svietenie, tak co...:) nedodrbavaj narod za nieco, co robia aj ine krajiny. to ako keby si isiel do Dubaju a zdrbcil vsetkych co maju biele auta, kedze ich je tam tak vela...asi vedia preco ich maju :)

6 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / kupa auta.VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI r.v.: 11/2006