Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 16:11

    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

BeeKeeper82
8 prispevkov Bratislava
#21. Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (28. máj 2012, 17:13)

a kupoval si ho ojazdené? keď áno, daj nám nejaké rady. a ten servis by ma tiež zaujímal - či je naozaj taký drahý

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#22. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (2. jún 2012, 11:45)

Nie je pravda, že by mal Ford drahý servis. Mala som už 3, všetko benzínové verzie a musím povedať, že je to práve naopak. Náhradné diely Ford vyrába pod značkou Motocraft a sú takmer na úrovni druhovýroby. Vysoká je hodinová sadzba v autorizovanom servise, avšak nie je žiaden dôvod servisovať auto po záruke v "značkovom" servise. Ich kvalita je tiež diskutabilná. Ak si človek nájde schopného mechanika a zoženie si diely sám, patrí servisovanie Fordu k tým lacnejším.

Diesel nemá v tomto prípade zmysel. Keď už chce niekto šetriť tak skôr LPG. Treba tam však kvalitný systém, tie polské sa v Mondeách serú. Mala som Mondeo '98, Focus '99 a Mondeo '05. To posledné malo spotrebu pri 2.0 litrovom motore (145 k) niečo pod 7,8 litra (normovaná výrobcom je 7,9) s tým že som jazdila podľa predpisov, nie slimačím tempom ani pretekársky. Bolo to priestranné vozidlo, bezpečné a nenáročné na údržbu. Motor má rozvodovú reťaz ktorá sa nemení pokiaľ nie je moc hlučná (to sa môže stať pri vysokom nájazde 250 - 300 tkm). Podvozok využíva oceľové ramená namiesto náchylnejších hliníkových takže je viac odolný. Navyše benzínový Duratec je vcelku jednoduchej konštrukcie bez nejakých kurvítok ktoré by na servise človeka zruinovali (narozdiel od TDCi kde len výmena vstrekovačov mnoho majiteľov položí). Problém je, že všetci chcú najnižšiu spotrebu a prevádzovké náklady a potom si kupujú autá na ktorých servis nemajú.

Za tie roky čo som tie Fordy mala som riešila mimo spotrebných vecí len 2 problémy. Jedným bolo že na starom Mondeu blbli zámky a potom bolo treba vymeniť indukčnú cievku pretože v nižších otáčkach auto trhalo (asi 1500 korún vyšla "oprava"). Tieto Mondeá po roku 2005 môže trápiť maximálne zlomený zámok kapoty, otvára sa totiž kľúčom. Inak nejaké chronické problémy nemajú. Pozrieť treba skôr hrzdu. Takže asi toľko.

6 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#23. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (3. jún 2012, 20:32)

presne tak o tom vravim ... ano Ford benzin je dobry aj na servis. Nie je vsetko iba o cisle na pocitaci kolko to priemerne zerie ... musia sa ratat aj naklady na servis a podobne ... Ak clovek nenajazdi vela km za rok tak sa mu ten diesel od fordu ozaj nevyplati ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

BeeKeeper82
8 prispevkov Bratislava
#24. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (7. jún 2012, 18:50)

a čo poviete na tento? LPG + benzín (nízke prevádzkové náklady - 5 Eur/100km)

http://www.autobazar.sk/4206013/ford-mondeo-2-0-titanium/

0 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#25. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (7. jún 2012, 20:15)

Tak ten je ozaj pekny kusok!


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#26. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (19. júl 2012, 17:24)

Ford mondeo 2.0Tdci je velke auto,na dovolenky a dlhsie trasy.Ale ked Ti odidu vstreky tak 800e.VW passat ma tiez svoje muchy ale priplatis za znacku.Musis poriadne zvazit ako auto a hlavne naco ho vyuzies.A rataj s tym ze v podzemnych garazach sa parkuje dost zle.

1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#27. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (27. august 2012, 13:41)

Ja mám tiež Ford Mondeo mk3 2002r 81kw ale benzin... Ja viem viac spapá ale pre mňa čo mesačne urobím 500 - 900km je vyhovujúce. Hlavne ide o to že je tiche a veľmi spoľahlivé.

Co sa tíka servisu, robím si ho sam, diely si kupujem z anglická vyjde ma to o 50% lacnejšie ako na Octaviu, tu som radšej predal.

VW passat benzin 1.8 turbo je to dosť drahé a ta preskakajúca reťaz to nemám záujem...

1 0
Nahlásiť

3 prispevkov Fiľakovo
#28. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (22. január 2014, 16:43)

Mám tretí Ford. Prví bol Focus 1,8 Tdi ročník 1999 to bol nepodarok Nadávam... Potom už to bolo Mondeo 1,8 Tdi r. 2006, to už bolo iné kafé Súhlasim najazdil som na ňom 55 000 km a tak som ho predal, lebo som chcel ročník 2008, malo najazdené 175 520 km, nebol s ním žiadny problém a servis nie je drahý keď ho nedavate do autorizovaného servisu. Teraz mám Mondeo 1,8 Tdci roč. 2008, má najazdené 199 890 km, pravidelné servisovaný a nie je s ním žiadny problém, dokonca aj v zime pri rannom štartovaní ide ako hodinky. Síce ročne najazdím 30 000 km a spotreba je perfektná, v lete s pneumatikami Dunlop 4,2 l, teraz z pneu Kormorán 4.5 l, v zime na českých pneu 5,2 l / 100 km Súhlasim Spokojnosť Výborne ,tak na dlhé trasy jedine Mondeo!

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#29. RE: Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia (23. január 2014, 16:43)

BeeKeeper82, ako si pochodil s kupou? Celkom by ma zaujimal zaver.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Ford / Ford Mondeo vs. VW Passat vs. Škoda Octavia